Конкуренція на ринку швидкісних бутс досягла свого апогею. Сьогодні кожен бренд законно претендує на звання найкращого у своєму класі. Але модель Puma Ultra Ultimate ми вважаємо чи не головним лідером у гонці. Чому? У цьому огляді ми спробуємо донести до вас нашу думку.

Гонка за легкістю

Силует Puma Ultra спочатку зарекомендував себе як надлегкий — на 20-25 грам легше, ніж усі конкуренти. Проте сьогодні ситуація змінилася. Кожен бренд включився в цю гонку і представив свій варіант, який не буде важчим, ніж одні з найлегших бутс на ринку — Puma Ultra 1.4. Такий розклад речей скинув цю моделлю з п’єдесталу, тому зав’язалася практично рівна боротьба серед лідерів ринку за звання володаря найлегших/швидкісних бутс масового виробництва.

бутси Puma Ultra Ultimate

Відповідь Puma — це реліз бутс Puma Ultra Ultimate, який відрізняється абсолютно новим зовнішнім виглядом, новим верхом та інструментами, що дозволяють конкурувати серед набридливих переслідувачі.

Читайте також: Огляд бутс Puma Ultra SL 21

Зміна матеріалів: ULTRAWEAVE замість MATRYXEVO

З появою Puma Ultra Ultimate компанія Puma повернулася до в’язаної конструкції, яку ми востаннє бачили на Puma Ultra 1.1 та 1.2. Використовуючи ULTRAWEAVE, ту ж технологію в’язання, що і при виробництві форм для гравців, верхня частина розроблена так, щоб забезпечити більш індивідуальну посадку. Є помітна різниця у відчуттях від попередніх 4 поколінь. Верх минулих моделей Ultra здавався більш синтетичним завдяки покриттю та оздобленню, що захищає нижні шари.

Пума Ультра Ультімейт

Верх ULTRAWEAVE здається трохи товстіше, ніж у Ultra 1.4, але на ногах він відчувається так само. При цьому з коробки бутси буквально відразу сідають по стопі і здаються м’якими, а також не вимагають розношування.

Зверху на матеріал ULTRAWEAVE нанесено нове покриття PWRPRINT. Воно надає тонку, рифлену синтетичну текстуру, щоб покращити зчеплення з м’ячем. Ми її тестували на сирому газоні, і вона добре відпрацьовувала.

Полегшена нова підошва

Puma також додала у свою новинку технологію PWRTAPE. За їх твердженням вона забезпечує додаткову підтримку та стійкість стопи при русі на максимальній швидкості. Це працює у поєднанні з новою пластиною SPEEDPLATE. Вона має структуру подвійної густини, що забезпечує швидку реакцію при відштовхуванні. Також відзначаємо новий малюнок шипів, натхненний біговим взуттям. Все це необхідно для оптимального руху під час прискорення.

підошва Puma Ultra Ultimate

Відповідно до зростаючої важливості створення нових екологічних продуктів, Ultra Ultimate містить не менше 20% перероблених матеріалів.

Вибір розміру

Спочатку було обрано бутси на піврозміру більше. З коробки Puma Ultra Ultimate здалися жорсткими, проте відразу після розминки ми зрозуміли свою помилку. Матеріал сів по стопі і з’явилося трохи вільного простору — саме ці зайві пів розміру. Перевзувшись у свій розмір, все стало на свої місця. Висновок: вибирайте строго за розміром. Вам потрібно потрепіти дискомфорт лічені хвилини, щоб матеріал адаптувався.

Puma Ultra Ultimate

Відчуття фіксації – чудове. Якщо чесно, одне з найкращих, що ми відчували з топових бутс у 2022 році. А ми нагадаємо, що ми на хвилиночку тестували:

У вас, напевно, постало питання: невже Puma Ultra Ultimate кращі за останні Mercurial? Ми сміливо відповімо, що так. Звісно, ​​це наша суб’єктивна думка. При цьому ми навіть порівняти не беремо лінійку Adidas X. Вона поки що в ролі відстаючої.

Текстура PWRPRINT

Поговоримо про контроль м’яча. Текстура PWRPRINT залишила лише позитивні враження. У ній дотримано ідеального балансу: все тільки потрібне і нічого зайвого. Ми тестували її в суху і сиру погоду, де покриття показало себе з найкращого боку.

матеріал ULTRAWEAVE

Хочеться цю текстуру показати Adidas, які запевняють, що їх Predator з гумовими елементами, які випирають, гарантують якісний контроль м’яча. Ось де якість. І не треба нічого зайвого нагромаджувати зверху бутс, щоб досягти ідеального контакту. Вся якість у простоті.

Але є один нюанс матеріалу ULTRAWEAVE з покриттям PWRPRINT – це необхідність мати гарну техніку прийому та обробки м’яча. Між стопою гравця та м’ячем практично немає прошарку. Це як грати босоніж. Якщо, вибачте за вираз, футболіст дерев’яний, то від нього м’яч просто відскакуватиме. Так що врахуйте, щоб зрозуміти суть цих бутс і використовувати в грі всі переваги, що надаються ними, потрібно відточити свою техніку.

Новий малюнок шипів

Відбулися явні зміни у конфігурації шипів. Для початку позначимо, що сьогодні бренди змістили акцент зі швидкісного бігу прямою на швидку зміну напрямку. Власне, це безпосередньо відбивається у конфігурації шпильок. Торкнулося це і Puma Ultra Ultimate.

Шипи тепер трикутні, менші за розміром і мають більш округлу форму. В результаті гравці частково втрачають якість зчеплення під час бігу, але отримують покращене зчеплення з газоном під час уповільнень/гальмування, різких рухів + зміни руху. Це цікава тенденція на футбольному ринку, і ми вважаємо, що це правильний крок, оскільки світ футболу змінюється від банальних швидкісних забігів до маневрів із м’ячем на полі.

нові шипи на підошві

Традиційно для нас, на тест ми вибрали бутси з підошвою AG. Знаєте, ці нововведення нам припали до смаку. По-перше, ми не прагнемо показувати надшвидкості у забігах. По-друге, сучасна тактика гри передбачає більше маневреності, мобільності на полі та гри через пас. Вже немає такого, як раніше, коли команда сподівається на спринтера, що він зачепиться за м’яч і на швидкості протягне його до воріт. Інші методи гри вимагають вносити коригування в екіпірування.

Висновок

Puma Ultra Ultimate — це досить прості по виконанню бутси, де немає нічого зайвого і зроблен акцент на легкість. Тут немає таких сексуальних технологій, як вставки з вуглецевого волокна (привіт Adidas X) або повітряні капсули (привіт Nike Air Zoom). Немає агресивних лез для шаленого контакту (привіт Predator). У бутс навіть немає гучної назви. Для нас назва Ultra Ultimate звучить так, ніби її вигадала шестирічна дитина. У чому Puma програє своїм конкурентам, то це саме в назвах своїх продуктів.

Але на ногах Puma Ultra Ultimate здаються абсолютно чимось новим. І це при врахуванні того факту, що ми пробували у грі практично всі попередні випуски Ultra. Верх ULTRAWEAVE змінив правила гри. Підошва SPEEDPLAT, насправді, нічого нового нам не показала, але нова конфігурація шипів — це топ.

Можемо сміливо заявити, що Puma у гонці за найкращі швидкісні бутси офіційно знову на першому місці. Чекаємо на відповідь від конкурентів.