Nike Mercurial — це, мабуть, найуспішніший бренд/силует футбольних бутс в історії футболу. Однак, коли ринок уже побачив сотні моделей на базі різних технологій, розробники вже не знають, що нам запропонувати такого нового, щоб заново стимулювати купити їх продукт. У 2022 році ми спостерігаємо повернення технології Air Zoom. На прикладі новинки Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 ми розповімо вам, наскільки ефективно вона працює, а також висловимо свою суб’єктивну думку щодо цих бутс.

Вступ

Останнім часом видно, як Nike пом’якшила свій маркетинг, щоб змінити очікування покупців від кожного нового покоління Mercurial. Якщо раніше випуск нової версії надавали нам як якусь велику подію, то сьогодні це відбувається як щось звичайне.

Читайте огляд бутс Nike Mercurial Vapor 14 Elite

Nike Mercurial Vapor 12–14, по суті, зберегли той самий зовнішній вигляд і форму, і єдиною великою зміною стало оновлення верху. Так, всі ці покоління були справді відмінними, але схожими, тому хотілося чогось нового.

бутси Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15

Остання модель Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 спершу викликала у нас деяке розчарування, коли вона вперше потрапила до нас на тест. «Це такі самі бутси, як і раніше», — перша думка, яка спала на думку, коли ми почали розглядати новинку в руках. Але, як виявилось, головна фішка цієї моделі не має явного візуального виділення. Її потрібно відчути у грі.

Повернення Air Zoom

Вперше ми побачили спробу Nike запровадити технологію Air Zoom у 2020 році. Багато хто очікував, що її буде запущено з Mercurial Vapor 14, але нам довелося чекати ще кілька років, щоб ця концепція втілилася в життя.

Ідея, що лежить в основі технології Nike Air Zoom, полягає в тому, щоб забезпечити комфортну амортизацію та відчуття пружності під час руху. З лінійкою Mercurial передбачуване застосування було реалізовано агресивніше.

бутси просвічуються

Компанія Nike прагнула того, щоб технологія Air Zoom забезпечувала той пружний ефект у підошві бутс Mercurial, який змушує вас відчувати рух під час бігу — невід’ємну особливість швидкісних бутс. Вони реалізували це, вставивши повітряні капсули у пластину підошви. Це не вплинуло yf збільшення розмірів конструкції, але забезпечило підошві невелику амортизацію.

Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 із надлегкою вагою 180 грамів у розмірі 9,5 UK – це відмінний результат. Звичайно, Nike не соромиться нагадувати всім про технологію Air Zoom скрізь, де тільки може. Цей новий логотип «AIR» просто усюди: від бокової сторони передньої частини стопи до підйому, від кінчика язика до устілки.

Перша примірка

Одягти Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 було дуже просто. Верх м’якший, ніж будь-коли, а в’язаний матеріал в області носочка виявився дуже еластичним. Ці бутси точно сядуть на стопи від вузької до помірно широкої.

Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15

Крій бутс цієї версії найпростіший серед Mercurial, які нам доводилося носити. Як правило, мірки дуже щільно сідають по стопі, а ця модель, за умови, що був підібраний правильний розмір, залишила ще невеликий простір навколо п’яти та носка. Тобто ті гравці, хто шукає традиційну супер щільну посадку, врахуйте цей момент.

До речі, варто одразу зазначити, що на тесті у нас були бутси з підошвою AG. Так що, якщо у вас будуть інші версії, можуть бути відмінності у посадці.

підошва Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15

Коли бутси були зашнуровані і зроблені перші кроки, то відразу можна було зробити 4 важливі висновки:

  1. Анатомічна підошва, яка була синонімом Mercurial, не актуальна.
  2. Підйом середньої частини стопи вигинається високо, охоплюючи цю область дуже щільно. Щільніше, ніж будь-яка інша частина бутс.
  3. Область передньої частини стопи здається дуже пружною.
  4. Шкарпетка має невеликі повітряні кишені.

Нам подобалася анатомічна підошва в попередніх моделях, але з кожною новою ітерацією Mercurial вона ставала все менш вираженою. А тепер і зовсім пішла в минуле, поступившись місцем технології, яка піднімає частину устілки. Відчуття пружності досягало максимуму, коли йдеш твердою поверхнею. З зрозумілих причин воно слабшає, коли ступаєш на газон.

А якщо поворухнути пальцями ніг, можна відчути повітряне відчуття довкола них. Це відчуття також передається всій передній частині стопи. Не знаємо, як Nike реалізувала таку легкість, але спочатку з незвички це реально відчувається.

Тест на полі

Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 на полі ведуть так, як і останні випуски Mercurial. Проте, є деякі нюанси.

Спочатку здається, що з коробки бутси мають трохи пластиковий за відчуттям верх. Це відразу призводить до думки, що вони будуть жорсткішими, ніж Vapor 14. Це було помилкою. Vapor 15 тонший, а також м’якший і майже відразу розношується. Шкарпетка дуже швидко розбивається, а матеріал верху за лічені хвилини обволікає стопу. Загалом, повторилася практично та сама історія, що з тестом бутс Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite.

якість матеріалу верху

Повітряні кишені у верхній частині також роблять свою роботу, компенсуючи трохи біль від сильних ударів. Дрібниця, а приємно.

Ми не можемо обговорювати Mercurial 15-го покоління, не говорячи про якість посадки. У цій моделі ви помітите клітинну структуру по всій середній частині стопи, і вона чудово утримує стопу, незалежно від того, наскільки ви рухаєтеся агресивно. Вищезгадана тіснота навколо підйому після першого тренування зникла. Матеріали адаптувалися та все стало комфортно.

Під час гри спочатку не залишало почуття легкості в області носка і п’яти. Ні, це зовсім не заважало грати. Це просто було нове почуття, яке ми раніше не отримували від бутс. Але був і негативний момент — завжди хотілося щільніше зашнуруватися. Згодом це почуття зникло.

Підошва

Чесно кажучи, нам здається, що вся ця амортизація, яку так розхвалює Nike, переоцінена. Це не дає якоїсь явної переваги перед бутсами, де цієї амортизації немає. Так, вона справді відчувається, але наскільки це все ефективно?

Якщо у футзалках наявність якісної амортизації – це питання комфорту та безпеки, то тут її продуктивність можна поставити під сумнів. Скажімо так: якщо ви гратимете на якісному газоні, ви її практично не відчуєте. Чим твердіша поверхня, тим відчутнішим буде ефект від Air Zoom.

підошва AG у нових меркуріал

Про що дійсно потрібно поговорити, то це про перероблену підошву AG. Дизайн Vapor 14 був серйозно перероблений, що зробило підошву функціональнішою. Проте це виглядало якось дешево.

У Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 розробники повернули структуру, яка використовувалася у Vapor 13 та інших бутсах Nike, випущених раніше. У результаті ми отримали більш агресивний дизайн з меншою кількістю шипів, до яких додалися два шипи з лезами ззаду. Причому саме ці два шпильки відмінно «закусують» газон і тримають вас при різких розворотах або при гальмуванні.

шипи-леза на підошві

Однак нам хотілося б у цій моделі бачити саме цю конфігурацію підошви, але з більш короткими шипами. Також хотілося, щоб усі, окрім задніх, були повністю конічними. Це безперечно знизить ймовірність отримання травм. Тут важливо розуміти, що ми вже вікові гравці, але якщо ви ще молоді та гранично спритні на полі, то вас влаштує і ця дефолтна підошва.

Nike Air Zoom – працює чи ні?

2 роки тому ми були в захваті від концепції Air Zoom Mercurial від Nike, головним чином через цю підошву. Зараз ми відчуваємо, що купилися на маркетинг. Сама модель бутс дуже зручна. Тут не причепитися. Це топ-рівень. Але якщо прибрати з них Air Zoom, то, по суті, вони не стануть гіршими.

Технологія Nike Air Zoom зсередини
Технологія Nike Air Zoom зсередини

М’який синтетичний верх — вище за всякі похвали. Клітина в середній частині стопи також є робочим інструментом для надійної фіксації. Навіть тканий матеріал під шнурками ідеально виконує свої функції.

Трохи бентежить свобода навколо п’яти та шкарпетки, але гравці з широкою стопою точно оцінять цей бонус, чого раніше неможливо було дочекатися лінійки Mercurial.

Загалом перший варіант Air Zoom Mercurial від Nike показав себе гідно. Nike Air Zoom Mercurial Vapor 15 не ідеальні з такою хитромудрою підошвою, але фіксація середньої частини стопи та гарний верх компенсують це. Можливо, це стартова модель, яку ще доопрацюють, і тоді точно основна технологія даватиме якісь приємні бонуси гравцям. Зараз вона служить лише магнітом, щоб вивудити денюжку з вашої кишені.