Які бутси вибрати для воротаря? Давайте розбиратися із цим питанням, дивлячись на топових воротарів різних чемпіонатів. Ми пройдемося по новинкам популярних брендів та порекомендуємо чотири моделі, які вважаємо оптимальними для цієї позиції. Якщо ти воротар і тобі потрібно змінити свою пару футбольних бутс, то ти потрапив точно за адресою.

Які бутси підійдуть для воротаря?

Припустимо, на рівні виробництва рукавичок є бренди (Reusch, Ulhsport), що чітко позиціонуються, що вони для воротарів. Але конкретних моделей взуття для воротарів просто немає. Ринок сьогодні пропонуємо багато варіантів, де бутси мають різні характеристики, а вибрати потрібно щось одне.

Бутси для воротаря

Позиція воротаря, по суті, унікальна, але спеціально під їхні потреби бренди не випускають якихось спеціалізованих бутсів. Ось тому гравцям доводиться задовольнятися тим, що підготовлено для польових гравців. Тобто підбирати оптимальні моделі, що дозволять комфортно грати на воротах. Ось якраз про такі моделі ми сьогодні й поговоримо.

Puma Future Z

Незважаючи на те, що бутси Future Z уособлює Неймар, тобто вони позиціонуються для гравців групи атаки, вони також повністю відповідають очікуванням воротарів. Для хороших воротарів Future Z є перевагою, оскільки їхній матеріал верху дозволяє добре відчувати м’яч. Що стосується реактивності, пара оснащена підошвою Rapidagility. Вона досить стійка і дозволяє з місця робити різкі ривки/стрибки, що якраз і потрібно гравцям цієї позиції.

Puma Future Z 1.1

При цьому бутси Future Z доповнені серією однойменних рукавичок, які користуються воротарем великою популярністю. Проте чи не головна перевага цього силуету – це можливість в бутси впхнути стопу будь-якої ширини за рахунок адаптивної стрічки в конструкції. Якщо ти великий/високий воротар з великою/широкою стопою – це твій варіант.

Для себе Puma Future Z вибрали наступні воротарі:

 • Стів Манданда
 • Джордан Пікфорд
 • Едерсон
 • Ян Соммер та інші

Adidas Predator Freak

У своїй історії Adidas завжди була флагманська модель, що підходила для воротарів – це Adidas Predator. Так, ми не помилилися, у хижаках практично завжди виступали легендарні нападники, але, повірте, у них переграло ще й багато воротарів банально через їхню зручність.

Згодом ця пара значно еволюціонувала від верху зі шкіри кенгуру або міцної синтетики. Після домінування на ринку лінійки бутс ACE, силует Predator після перерви з величезним успіхом повернувся на ринок наприкінці 2017 року.

Завжди популярний серед воротарів новий силует Predator Freak відрізняється високим носком для комфорту та відсутністю шнурків (версія Predator Freak+). Також воротарям сподобаються шипи, що допомагають у контролі м’яча та його додатковому підкручуванні. І не забувайте, що існує ще й однойменна лінійка рукавичок, яка в парі з бутсами віглядає просто чудово.

Сьогодні в Predator Freak грають:

 • Джанлуїджі Доннарумма
 • Марк-Андре Тер Штеген
 • Едуард Менді
 • Серхіо Ріко
 • Іллан Мельє
 • Войцех Щесни та інші

Adidas Copa Sense

Шкіряна модель Adidas Copa Sense також є дуже популярною серед воротарів. Це спадкоємець легендарних Copa Mundial, але оснащений новими технологіями. Copa Sense є технологічною кульмінацією історії пари, зокрема завдяки наявності інновацій у самому взутті.

Adidas Copa Sense

Бутси особливо оцінять любителі класичних моделей із натуральної шкіри. В асортименті бренд має варіації зі шнурками і без них. Це дозволяє кожному підібрати собі пару під свої потреби.

Воротарі, що грають у Copa Sense:

 • Кейлор Навас
 • Давид де Хеа
 • Мануель Нойєр
 • Лоріс Каріус та інші

Nike Tiempo Legend 9

Є у Nike одна модель, яка перетинає десятиліття і завжди влаштовувала воротарів. Це вся лінійка бутс Tiempo. Але якщо говорити за сьогодні, то актуальною буде модель Tiempo Legend 9. Наприклад, французький голкіпер Уго Льоріс на всю зношує Tiempo Legend 9.

Nike Tiempo Legend 9

Завдяки своїй легкій та м’якій шкірі, воротарі отримують якісний контроль м’яча. А за зручність, фіксацію стопи та ідеальну посадку відповідає сітка всередині та тканинний матеріал Flyknit у районі язичка. Крім цього, підошва HyperStability є незаперечною перевагою для воротарів. Вона має помірну жорсткість, добре амортизує і дозволяє робити різкі випади.

Сьогодні Nike Tiempo Legend 9 для себе вибрали:

 • Уго Льоріс
 • Тібо Куртуа
 • Аліссон та інші

Також оцініть наші вибірки бутс для інших позицій на полі: