В березні 2023 року Рада національної безпеки і оборони України оприлюднила списки російських та міжнародних гемблінгових компаній, проти яких були введені санкції. Серед них опинилися БК 1xBet, MelBet, BetWinner, Marathonbet та багато інших. Також були арештовані рахунки компанії Parimatch. Завдяки цьому відбувся перерозподіл беттінгового ринку, від чого суттєво виграли українські букмекерські контори: VBet, GG.BET и FavBet. Останні хоч і не стали монополістами, проте значно виросли за кількістю активних користувачів.

Які букмекерські контори заборонені в Україні

1xBet

1xbet

Міжнародний букмекер з російським корінням, який став відомим на просторах України й СНД завдяки агресивній рекламній стратегії. Має величезну базу користувачів, котрі відзначають найширшу лінію в світі і найбагатший розпис ставок. Водночас є й немало хейтерів 1xBet, особливо серед професійних гравців. Останні скаржаться на жорсткі порізки акаунтів, що проявляються в швидкому зниженні лімітів, підвищенні маржі і забороні здійснювати повторні ставки на одну й ту саму подію. Але це ще не все: деякі беттори стикаються зі зникненням грошей з рахунків, причому букмекер звинувачує в цьому самих гравців.

MelBet

melbet

Копія букмекерської контори 1xBet, яка функціонує на тій самій гемблінговій платформі. На відміну від своєї материнської компанії, MelBet офіційно працює в Росії, сплачуючи там податки. Тому і не дивно, що РНБО наклала санкції як на міжнародний бренд, так і на ЦУПІСну букмекерську контору. Тим не менш, компанія продовжує приймати ставки від українських гравців, використовуючи дзеркала для обходу блокувань.

Parimatch

parimatch

Донедавна це була найвідоміша і найпопулярніша букмекерська контора в Україні, яка спонсувала величезну кількість змагань, спортсменів, команд, організацій, а також телевізійних і YouTube-каналів. Те, що весною 2023 року її внесли до санкційних списків, стало несподіванкою для багатьох гравців.

БК Parimatch мала дійсно величезну фан-базу: за деякими даними букмекер контролював близько 50% беттінгового ринку в Україні. Також бренд був і залишається відомим поза межами країни. Наприклад, зараз більшість користувачів букмекерської контори становлять бразильці, перуанці, індійці, англійці, нігерійці та казахи.

Цікаво, що Parimatch пішла з російського ринку після початку повномасштабного вторгнення, відкликавши франшизу і заборонивши використовувати свій софт. Проте, як повідомляють ЗМІ, правоохоронні органи знайшли звʼязки компанії з РФ, через що РНБО і наклала на неї санкції. На жаль, деталі ніхто не розголошує, тому залишається лише здогадуватися, як все відбувалося насправді.

Marathonbet

marathonbet

Ще декілька років тому Marathonbet мала офіс в Києві, а зараз ця букмекерська контора заборонена в Україні. В Росії та Білорусі вона працює легально, тож її потрапляння в санкційні списки закономірне. Але насправді проблеми для компанії почалися ще раніше, коли в середині 2022 року в неї відкликали престижну британську ліцензію. Так, Marathonbet досі функціонує в десятках країн світу, але офіційно – лише в декількох з них, включно з Іспанією, Італією і Данією.

Fonbet

fonbet

Одна з найстаріших і найпопулярніших букмекерських контор Росії, в якої також є філіали в Білорусі та Казахстані. Заснована в 1994 році шахматистом-гросмейстером Анатолієм Мачульським. Має широку лінію в лайві, яку частково копіюють інші букмекери з СНД. Наразі її технологічна платформа використовується ще однією підсанкційною конторою – російською БК Pari. Та, в свою чергу, є наступницею Parimatch в РФ.

Які це букмекерські контори потрапили під санкції в Україні

 • Betwinner
 • 22Bet
 • Linebet
 • FanSport
 • SportBet
 • Betcity
 • «Лига Ставок»
 • Winline
 • Tennisi
 • BetBoom
 • «Балтбет»
 • «1хСтавка»
 • «Зенит»
 • Leon