Бутси Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite мають кілька ключових елементів, які роблять їх унікальними на тлі конкурентів. Звичайно, це високотехнологічна шарнірна подушка Zoom довжиною три чверті, яка знаходиться безпосередньо всередині пластини підошви. Розробники також оновили верхній матеріал, використовуючи Vaporposite+ наступного покоління, який поєднує в собі чіпку сітку з матеріалом преміум-класу для оптимального контролю м’яча на високих швидкостях.

Розуміємо, те, що ви прочитали вище, звучить як рекламний слоган. Давайте реально поглянемо на речі — без гучних слів і маркетингу. Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite – модель не з дешевих. Тут треба знати, за що ти віддаєш такі гроші і що отримаєш від цих бутсів.

Перша примірка

Nike доклав усіх зусиль до дизайну, реалізувавши кілька нових ключових інноваційних елементів, які забезпечують зовсім інший рівень продуктивності. Але чи роблять вони бутси легшими чи комфортнішими? З погляду дизайну вони виглядають неймовірно, що ми якраз і звикли бачити, купуючи моделі лінійки Mercurial. Однак дизайн дизайном, нам важливо зрозуміти, що вони дають гравцю за свій цінник.

бутси на ногах

Думаємо, багато хто стикається з однією і тією ж проблемою, коли вперше надягають бутси Mercurial. Цей силует спроектований так, щоб він щільно облягав стопу. Через це перші примірки бувають болісними. Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite — виняток із правил.

Читайте також: Огляд бутс Nike Mercurial Vapor 13 Elite

Уявіть собі шок, коли бутси одягаються та носяться легко з першого разу. Коли ваш перший контакт із будь-якими бутсами позитивний з першого разу, це дійсно задає тон. Однак така зручність залишила деякі питання: як Mercurial можуть бути зручними з першого разу? Що робить їх такими зручними, порівняно з попередніми моделями? Що змінили у новинці, щоб покращити посадку?

Посадка

Усередині бутс Nike використовує нову «клітину» (читай, сітку), яка відіграє велику роль у припасуванні матеріалу по стопі. Вона призначена для створення оптимальної посадки, але, на відміну від інших таких сіток, вона гнучка і забезпечує природний рух ноги. Вона тонка, але зроблена з міцного матеріалу, що забезпечує надійну фіксацію стопи між верхом та підошвою без додаткової ваги.

Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite

А сам верх називається Vaporposite+, про що ми поговоримо нижче. Але вся фішка в тому, що цей матеріал надзвичайно м’який, що дозволяє верху дуже легко повторювати форму вашої стопи. Ось ця сітка та оновлений матеріал – головні оновлення силуету. Так, технологічно верх і у минулих моделях був сконструйований таким чином. Тільки тепер матеріали стали еластичнішими.

Також усередині бутс розробники в області кісточки додали м’який шар, який зручно фіксує п’яту на місці. Він також має перфоровану структуру, яка забезпечує додаткову повітропроникність під час носіння. Ще одне просте, але робоче нововведення.

Vaporposite+

Ми вперше познайомилися з Vaporsite у останньому поколінні Mercurial. Припустимо, у Vapor 14 Elite ми помітили, що матеріал був жорстким і майже пластиковим на дотик. Довелося бутси трохи розношувати, щоб він став податливим та комфортно сів по стопі. Ця версія пропонує радикальне оновлення. Здається, що Nike тільки додав до назви +, але з точки зору продуктивності матеріал знаходиться на абсолютно новому рівні.

носочна частина бутс

По-перше, зникло відчуття жорсткості. Матеріал, як і раніше, має чіпку сітчасту конструкцію для оптимального контролю м’яча на високих швидкостях. По-друге, Nike вдалося зменшити товщину матеріалу без шкоди його довговічності. Сподіватимемося, що цей же матеріал буде використовуватися в майбутніх релізах, тому що це просто величезна перемога з погляду покращення.

Робота з м’ячем

Що стосується гри з м’ячем, весь дизайн створює дуже природне відчуття та приємний дотик. Додаткове зчеплення, створюване верхньою сіткою (структурою), забезпечує контрольований дотик м’яча, що також забезпечене і товщиною матеріалу. Тобто, при роботі з м’ячем ти його повністю відчуваєш у ногах, не відчуваючи між снарядом і стопою якоїсь перешкоди.

Ось тут і відчувається приставка «швидкісні» бутси. В них реально зручно розганятися на максимальну швидкість і утримувати м’яч у ногах, не втрачаючи контроль. Технічні та швидкі гравці точно оцінять легкість та маневреність Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite. Так, над своєю технікою прийому та обробки м’яча доведеться попрацювати, щоб її відточити, але ці бутси лише сприятимуть поліпшенню скіла.

Nike Air Zoom

Після релізу Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite найбільший інтерес у фанатів цього силуету викликала вбудована подушка в підошву. Спочатку здавалося, що це все маркетинг чистої води та чергова спроба нам продати повітря. Однак виявилось, що не все так просто.

Вперше на нашій пам’яті компанія Nike розробила абсолютно нову футбольну вставку Zoom Air розміром 3/4. Вона зафіксована у пластині та забезпечує додатковий рівень пружності під ногами, що допомагає гравцям швидше рухатися полем у різних ігрових ситуаціях.

підошва Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite

Можна було б очікувати, що подушка буде дуже товстою і зробить підошву, відповідно, товщою. На щастя, цього не сталося. Якщо ви витягнете устілку, то легко виявите ці подушки, які впаяні від п’яти до середньої частини стопи. На дотик вони м’які, як піна з ефектом пам’яті. У певних місцях, де устілка згинається, є канавки, що забезпечують більшу природну гнучкість.

Читайте також: Nike Air Zoom: всі бутси з 1996 по 2022 рік

У грі ви точно відчуєте їхню присутність. Ви відчуєте невелику пружинність, до якої потрібно спочатку звикнути. Особливо ця амортизація відчувається на твердих, штучних газонах. Але щоб точно відчути наявність амортизації, достатньо буде приміряти будь-які останні Mercurial на нових підошвах. Різниця відчувається миттєво в м’якості та чуйності підошви при згинах.

бутси з технологією Nike Air Zoom

Чи можна грати без Zoom Air? Зрозуміло, що так! Від технології є толк? Так, але не кожен гравець буде вважати її ефективною. Це, якщо можна так сказати, на любителя. Це за відчуттями схоже на те, ніби ви взуєте сороконіжки з невеликою піною амортизаційної в підошві. Загалом технологія цікава, хоч і не без частки маркетингу.

Шкарпетки середньої довжини

Враховуючи, що це Superfly, ви навряд чи здивуєтеся наявності шкарпетки середньої довжини навколо кісточки. Як і в попередніх випусках, вона зручно облягає кісточку, забезпечуючи надійну посадку. З коробки матеріал буде трохи тугуватий, але після другої-третьої примірки він стане податливим і еластичнішим. Якщо ви вже носили моделі Superfly раніше, чекайте на ті ж відчуття, оскільки технологічно цей елемент не змінився.

Підошва та зчеплення

Ще одним важливим оновленням є поява в конструкції підошви шипа Tri-star. Він забезпечує різноспрямоване зчеплення, що дозволяє швидко та впевнено змінювати напрямок. Шип за своєю формою виконаний досить агресивно, але це дозволяє йому максимально впиватися в газон, коли ви відштовхуєтесь від поверхні.

Zoom Air

Tri-Star ми протестували на підошві FG. Скажімо так: цей шип потрібен тим, хто віддає перевагу більш консервативній конфігурації. Іншими словами, якщо вам подобається простий конічний дизайн шипів, вам слід відмовитись від Tri-star.

Nike також використовує контурний профіль шипів для п’яти, який забезпечує зчеплення та стійкість при гальмуванні. І є пара центральних шипів, які забезпечують зчеплення під час вибухового старту. Ось ці шипи відіграють важливу роль у зчепленні та відпрацьовують на всі 100%.

Кому підійдуть ці бутси?

Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite — це універсальні бутси, якщо взагалі можна сказати про “меркуріал”. Минули часи, коли Mercurial були бутсами виключно на вузьку стопу. Так, широка стопа в цю модель точно не залізе, тому що колодка залишилася, як і раніше, вузькуватою, але, загалом, середня стопа точно почуватиметься комфортно.

Також ця універсальність відчувається і в більш просторому носку, який став трохи ширшим. Пальці всередині вже не затікають, як раніше за дуже довгої гри в бутсах. Це все говорить про те, що все ширше коло гравців тепер можуть дозволити собі грати в Mercurial.

Якщо ви раніше не могли “поміститися” у Vapor або Superfly, то це ваш шанс відчути на своїх ногах найкращі технології від Nike. Звичайно, цінник на ту новинку, щиро кажучи, кусається. Отже, у кого гаманець не щільно набитий грошима, чекайте на знижки.

Підсумок

Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite – це найкращі мірки, випущені на сьогоднішній день. Говоримо це без жодних лестощів і загравань з брендом. Технологія Zoom довжиною 3/4, звичайно, нам повною мірою не розкрилась, але ось верх Vaporposite+ нового покоління — це диво.

Якби не ціна, можна було б рекомендувати ці бутси всім. Але якщо ви хочете зрозуміти, що таке Elite, вам доведеться розщедритися.