Якщо ви шукаєте нові сороконіжки, ми знайшли вам непоганий варіант. Подібно до свого аналогу на підошві FG, версія Nike Zoom Vapor 14 Pro TF створена для вибухової швидкості, тільки у своєму власному, унікальному стилі. Сороконіжки мають зовсім інший тип конструкції, ніж їхній аналог FG, і призначені для забезпечення максимального зчеплення і комфорту спеціально для тих, кому це необхідно на поверхнях зі штучним покриттям.

Читайте також: Огляд усіх версій сороконіжок Nike Mercurial Vapor 14 TF

Дизайн верху

Одна з перших речей, яку ви точно помітите при першому знайомстві з Nike Zoom Vapor 14 Pro TF, — це дизайн верхньої частини взуття з багатовимірним стилем. Чесно кажучи, нас він реально вразив. Це візуально виглядає дуже стильно і при цьому в конструкції верху є тільки ті елементи, які можна назвати ефективними.

Nike Zoom Vapor 14 Pro TF

Накладкою Hyperscreen на передній частині стопи забезпечується додаткове зчеплення з м’ячем та деяка міцність. Проведіть пальцями по верху матеріалу, і ви відчуєте, що це ряд піднятих гумових виступів. Вони дійсно забезпечують деяке додаткове зчеплення з м’ячем не тільки через чіпкішу гуму, але й тому, що в зоні носка збільшена площа поверхні, яка може стикатися з м’ячем.

носочна зона найк зум вапор 14

До речі, дивлячись на ребристу текстуру Nike Zoom Vapor 14 Pro TF, мимоволі проводиш аналогію з Adidas Predator Edge.1. Ось у цій моделі ви отримаєте схожий зачіп м’яча, як у Adidas, тільки в нашому випадку прогумовані ребра будуть м’якшими.

Зверніть увагу, що нижній (основний) шар схожий на тканину або в’язаний матеріал, тому без шару Hyperscreen ви відчували б повний вплив м’яча. Між ногою та м’ячем не так багато матеріалу. Це допомагає при першому торканні. По-перше, ви отримуєте це природне відчуття і, по-друге, м’яч непогано «липне» до Hyperscreen, що особливо оцінять гравці з невідточеною технікою прийому м’яча.

Підошва

Будучи взуттям для газону, Nike Zoom Vapor 14 Pro TF спеціально розроблені для більш коротких синтетичних поверхонь. Так що малоймовірно, що ви взуватимете ці сороконіжки на твердому трав’яному покритті. А чи підійдуть вони для покриття FG? Так, цілком згодяться.

підошва Nike Zoom Vapor 14 Pro TF

Ця модель тестувалася на кількох високоякісних полях із натуральним газоном, де ми бачили, як гравці використовують взуття з підошвою TF. Але якщо ви покладаєтеся на швидкість або різке прискорення, ви помітите різницю в зчепленні, особливо якщо мокра або волога поверхня. Так що використовуйте цю модель тільки на короткій синтетиці, де вона покаже, на що годиться.

сороконіжки Nike Zoom Vapor 14 Pro TF

Окремо відзначимо амортизацію цієї моделі. Багато в чому її якість залежить від вставки Zoom Air, розташованої в області п’яти. Вона забезпечує миттєву амортизацію для більшої віддачі енергії кожного кроку. Її робота особливо відчувається при грі на твердіших газонах. Особливо якщо під газоном недостатньо ущільнювача.

Загалом у плані амортизації Nike Zoom Vapor 14 Pro TF показують себе з кращого боку. Тут вам і вставка Zoom Air під п’ятою і нормальний шар піни, якого цілком достатньо буде для гравців середньої ваги. Так, для гравців із надмірною вагою, можливо, цієї амортизації не вистачатиме, але тут уже потрібно худнути.

Підбір розміру

Що стосується підбору розміру, то тут нам довелося трохи помучитися. Перша примірка строго за розміром щодо розмірної сітки Nike подарувала не дуже приємні відчуття.

вигляд сороконіжек на ногах

Спочатку сороконіжки здаються дуже тугими. Перша складність полягала в тому, щоб протиснути ногу через тугий комір на щиколотці. Виявилося, це не так просто зробити.

Ловіть лайфхак: нахилить взуття приблизно на 45 градусів і легкими рухами, що провертаються, акуратно просовуйте ногу всередину. Ви зрозумієте, що це найзручніший спосіб швидко взутися.

Коли ж сороконіжки трохи розіб’ються, вони сидять на нозі зручно. Що стосується ширини, то вони підходять для середньої та широкої посадки. З погляду довжини вони підійшли точно за розміром, тому рекомендуємо їх підбирати строго за розмірною сіткою Nike.

Проте за два тижні гри тканинний матеріал верху не так «розслабився», як ми на це розраховували. Тоді і з’явилася думка, що все ж таки цю модель можна брати на пів розміру більше. Не те щоб модель натирала або сильно тиснула, але для повного комфорту трохи не вистачало простору всередині. Якщо у вас широка стопа, то одразу беріть на пів розміру більше.

Резюме

Скажімо чесно, якщо й вибирати собі турфи, то ми рідко дивимось у бік Nike. У цього бренду найкращі сороконіжки – це Tiempo. Інші лінійки з підошвою TF більше будувалися на маркетингу, ніж на якості. Але Nike Zoom Vapor 14 Pro TF, щиро кажучи, вразили. Тут варто ще сказати, що ми ніколи для себе не вибираємо сороконіжки на основі тканини, оскільки це знущання, особливо коли граєш на мокрому газоні. Але у цій моделі хочеться грати.

приклад упаковки

Мабуть, це найкраще взуття TF, яке нам доводилося носити/тестувати останнім часом. Зчеплення було на висоті, Hyperscreen добре чіпляє м’яч, а посадка дратувала лише на початку. Потім верх розносився і сів, як влитий. Так, розміру трохи не вистачило, але тут варто враховувати, що у всіх стопи різні і те, що не вистачило нам, вам може буде як раз. Але ми радили б міряти цю модель перед покупкою.

А ще дизайн Nike Zoom Vapor 14 Pro TF у цьому кольорі – вогонь.