Любителі футбольних бутс ніколи не могли знайти єдиної думки про те, що робить Adidas Predator унікальними. На прикладі Adidas Predator Edge.1 ми з цією темою якраз і розберемося. Новинка, якщо чесно, після виходу своїм дизайном, нас неприємно дивувала. Але як тільки вона потрапила до нас на тест, думка про неї кардинально змінилася.

Натхнення з минулого

Стара школа гравців має поняття міцної конструкції бутс Predator зразка 90-х і початку 2000-х на кшталт Accelerator і Mania. Проте більшість цей силует пам’ятають через її унікальну та неординарну зовнішність. Так ось, 2022 рік подарував нам чергову нову зовнішність і цим перекреслив ідеологію випущених моделей останніх років. Вони тягли нас у невідоме майбутнє на базі нових технологій та рішень, а тепер повертають буквально до того, з чого все починалося.

Один побіжний погляд на Predator Edge, і ви відразу згадуєте стареньких Predator Lethal Zone (LZ). Новинка без жодного сорому відсилає нас у 2012 рік. Колірна гама майже імітує червоно-синє забарвлення оригіналу. Думали, ми не згадаємо цієї легендарної моделі десятирічної давності? Не тут то було!

Predator Lethal Zone
Оригінал 2012 року – Predator Lethal Zone

А тепер дивимося на наші Adidas Predator Edge.1

Adidas Predator Edge.1

Чи не відчуваєте подібність? По суті, це ті ж бутси, тільки на базі нових технологій. Це якийсь ремейк. Adidas любить таким балуватись, підсовуючи нам старе під соусом нового. Проте за відчуттями це абсолютно дві різні моделі, незважаючи на те, що між ними візуально міцна схожість.

Сучасні та гладкі лінії прогумованих елементів замінив більш первісний вигляд, що дістався від Predator Freak/Mutator. І це напрямок дизайну, до якого багато хто звик за останні роки. Це та естетика, яка змінила сприйняття лінійки бутс загалом і була позитивно сприйнята гравцями.

бутси Adidas Predator Edge.1

Верх Predator Edge зберіг матеріал на текстильній основі, який був на Predator Freak, але, схоже, став трохи товщим по всьому периметру. Є думка, що потреба в потовщеному верху була необхідна, щоб утримувати товстіші матеріали захоплення, що отримали назву «Zone Skin» (ще один натяк на LZ).

Та й самі елементи Zone Skin виявилися набагато жорсткішими, ніж м’які гумові плавці Predator Freak. Як каже нам виробник, це необхідно для кращого зачепу м’яча і для надання йому потрібної траєкторії польоту, включаючи його підкручування.

Ще одним елементом, натхненним минулим є Power Facet. Це металеве кріплення на кінчику підошви, яке, ймовірно, збільшує вагу бутс. Нібито це допомагає отримати більше потужності при кожному ударі.

Вам це нічого не нагадує? А нам здається, що це повернення до Predator Absolute, у яких використовувалася технологія PowerPulse. Вона повинна була робити те саме, але за допомогою устілки з металевою стружкою, яка додавала вагу бутсам.

Adidas Predator Absolute
Adidas Predator Absolute

І, нарешті, хоча це і не є прямим посиланням на конкретну модель, Predator Edge дійсно схожі на Predator 90-х років з його танкоподібною конструкцією та вагою. Але про це трохи нижче.

Нова посадка стопи

Ми не можемо говорити про бутси Predator, не обговоривши їх посадку. Predator Freak попереднього покоління були справді гарними бутсами. Однак вони також викликали розбіжності серед гравців через свою специфічну форму. Взуття мало форму вісімки, де п’ята та передня частина стопи були надто широкими, а середня частина стопи – надто вузькою.

адідас предатор едж 1

Predator Edge усуває безліч проблем із посадкою, щоб відповідати більшості форм стопи. П’ята та середина стопи тепер досить щільні, якщо вибрати собі бутси за розміром. Передня частина стопи трохи простора, але це можна компенсувати, обравши бутси на піврозміру менше.

Ми б порекомендували одразу брати на піврозміру менше. Це практично гарантує, що бутси підійдуть більшості форм стопи. Тим більше це підійде тим гравцям, кому потрібна щільніша передня частина стопи.

Це дуже довгоочікуване оновлення силуету, яке мало статися з Predator Freak, але краще пізно, ніж ніколи.

Що стосується різниці між низьким та високим вирізом комірця, ми отримали на тест варіант із низьким вирізом. Чесно кажучи, відмінності у посадці та зовнішньому вигляді несуттєві. Adidas повинен був просто використати один варіант дизайну для всіх. Але для топ-моделі вони за старими канонами залишили високу шкарпетку, а для Adidas Predator Edge.1 і нижче — низьку.

Перші відчуття

Вперше, коли були взуті бутси для тесту, відчулося давно забуте почуття, яке було у недавніх Predator — «анатомічна підошва». При цьому це почуття властиве версії бутс із підошвою FG. Нам же потрібні для тесту бутси з підошвою AG (штучний ґрунт). І тут ми трохи розчарувалися, так як ця версія відчувається плоскою. Власне, як і попередники.

Ідея анатомічної підошви полягає в тому, щоб створити вигнуту форму навколо склепіння стопи. Це формує відчуття міцної посадки. Можливо, ця кривизна не була створена для форми стопи гравця, що тестує, так як йому вершина кривої упиралася в основу подушечок стоп.

шипи носової зони

Це було незручно як для першої примірки. Спочатку довелося просто звикати до них ходити, не те що бігати. У результаті було вирішено розпочати тренування та розігріти ноги у звичних бутсах, а вже у другій половині знову перевзутися на Adidas Predator Edge.1.

Ми б порадив усім, хто придбає цю модель, вперше зробити те саме. Повірте, якщо бутси не сядуть по стопі протягом розминки, краще розігріватись у своїх старих бутсах і лише потім переходити на новинку. Бережіть свої ноги, тому що ця модель має специфічну конструкцію, до якої потрібно буде звикати. Тим більше вам доведеться звикати, якщо ви раніше не бігали хоч в якихось Predator останніх версій.

Відчуття під час гри

Як тільки ви “зламаєте” Predator Edge, ви помітите, наскільки міцна конструкція взуття. Текстильний верх товстіший, ніж у останньої моделі Predator, як і гумова стінка поверх цього верху. У поєднанні з Power Facet на кінчику підошви бутси важать аж 263 г у розмірі 9,5. За сучасними мірками, це дуже багато.

Для тих, хто носить Predator Edge, не повинно бути проблем із підкатами. Однак тим, хто очікує чогось легкого і спритного, слід натомість звернути увагу на чудові adidas X Speedflow.1.

Ці бутси – це повернення до старих Predator Accelerator. Так, нова школа гравців це порівняння точно не зрозуміє. Але якщо говорити образно, ці бутси можуть прорватися крізь цегляну стіну замість вас. Так, у них чудовий зачіп м’яча. Щільний і максимально сильний удар чи пас – це їхня фішка. Якщо потрібно закрутити м’яч – тут вони теж чудово себе показують. Загалом це типові та класичні хижаки, якими їх пам’ятають гравці старої школи.

Це справжні танки, які рвуться у бій. Захисники можуть взагалі не турбуватися, коли йдуть у стик або видряпають м’яча з-під ніг опонента. Звичайно, хотілося б, щоб верх був трохи м’якшим, тим більше що це матеріал на основі текстилю/тканини. Після легких бутс збільшена вага відчувається. Але це лише справа звички. Пару тренувань та цю різницю ви вже не помітите.

Стандартна потужність

Що не змінилося з часів останнього «Хижака», то це надагресивні ударні елементи. Слід зазначити, що ударні елементи стали ще агресивнішими, ніж раніше. Тепер вони з гумовими зонами, широко розташованими на підйомі, передній частині стопи та зовнішній частині стопи.

леза на поверхні бутс

Для тих, хто ніколи не носив суперлипкі Predator Freak, вам, можливо, доведеться скоригувати свою техніку гри в Predator Edge. Гумові елементи справді виконують свою роботу, забезпечуючи прилипання м’яча до вашої ноги. Це трохи незвичне відчуття «тягучості», коли м’яч буквально до вас липне.

До речі, це чудовий варіант не для особливо технічних гравців. Якщо в сучасних легких бутсах з екстратонким верхом м’яч відскакує і потребує філігранної обробки, то в цих бутсах робота з м’ячем буде виглядати набагато простіше.

Підошва

Підошва Adidas Predator Edge.1 чудово справляється зі своїм завданням. У її конструкції немає якихось специфічних особливостей, які ми не бачили у попередніх моделях. Наш варіант із шипами AG зарекомендував себе чудово. Також чули від інших гравців, хто тестував цю модель, що інші формати шипів не підводять.

Обтяжувач у конструкції підошви під час гри нічого вам не додає. Це чистої води маркетинг.

підошва Adidas Predator Edge.1

Єдине, що не вистачає у цієї моделі – це анатомічної устілки для всіх типів підошви. Звичайно, це можна компенсувати своєю анатомічною устілкою. Однак хочеться, щоб ця зручність була вже з коробки за будь-якого вибору шипів.

Висновок

20 років розробки бутс змусили нас вимагати, щоб футбольні бутси були легшими та тоншими. Особисто ми не думаємо, що легше завжди краще. Але, на жаль, багато сучасних спортивних брендів не поділяють цієї думки.

Саме ця тенденція не дасть Predator Edge стати популярними як деякі екземпляри з довгої історії силуету. Ця новинка різко повернула нас умовно на десятиліття назад. Щойно нас толками до нових форматів та експериментів, як різко повернули назад.

Adidas Predator Edge.1 – гарні бутси, які добре сидять і в них дійсно зручно бігати, якщо адаптуватися. Захисники старої школи поклонятимуться цій моделі, оскільки в ній точно закладено ДНК старих «хижаків».

Щоб залучити нову школу, у майбутніх оновленнях потрібно скинути вагу та зробити дизайн не таким незграбним. Ну, або пограти з різними забарвленнями, що якраз ближче до дизайнерів Adidas.

Загалом, велике майбутнє у цієї моделі ми не бачимо. Таке відчуття, що це перевірка на те, чи ми готові повернутися до старого. Якщо це зайде, нас будуть вести цією дорогою. Якщо не зайде, то незабаром ми побачимо, як бренд повернеться до минулих гучних заяв і нас дивуватиме новими концепціями.