Лінійка бутс Adidas X зазнала багатьох змін за останні кілька років. Німецький виробник не міг визначитися щодо того, що він хоче зрештою отримати від своїх бутс, які вважає найшвидшими. Здебільшого бренд уникав війни за вагу та зосередився на створенні швидкісних бутсів з урахуванням комфорту. Скажімо так, розробники, експериментуючи з різними форматами матеріалів, все ж таки отримали дуже якісну модель. У цьому огляді ми хочемо познайомити вас з бутсами Adidas X Speedflow.1, які ми вважаємо еволюцією лінійки X. Дозвольте нам пояснити нашу позицію.

Adidas X Speedflow.1

Adidas X Ghosted

Приблизно рік тому було презентовано бутси Adidas X Ghosted. Розробники показали, що знову ставку роблять на нові синтетичні матеріали. Шанувальники «трьох смуг» тоді розділилися на два табори. Одним подобалася пружна підошва з вуглецевого волокна, а інші обурювалися, що пропав той комфорт, яким завжди славилася лінійка X. Замість комфорту гравці отримали вужчий і жорсткіший верх з дуже тонкого матеріалу.

Adidas X Speedflow зі шнурками

Ми подумали, що наступне покоління Adidas X Speedflow — це просто косметично змінені Adidas X Ghosted, але, по факту, отримали зовсім новий продукт. Нехай вас не бентежить візуально подібність моделей, за своїми якісними характеристиками це абсолютно різні бутси. Adidas зрозуміли, на що робити ставку та відмовилися від компромісів. X Speedflow — це результат спроб і помилок, в результаті яких нам дали реально робочу модель.

Нова конструкція верху

Коли ми отримали наші Adidas X Speedflow.1, під час розпакування та візуального огляду новинки ми помилково подумали, що це ті ж X Ghosted, але у новому дизайні. Перша думка — це просто модний маркетинговий ребрендинг і нічого більшого.

Від цієї думки довелося швидко відмовитись, як тільки ми помацали матеріал верху. Adidas повністю змінив конструкцію верху, що було очевидною проблемою X Ghosted. У попередніх бутс матеріал був тонким, але дуже жорстким. Розробникам вдалося зберегти його мінімальну товщину, але зробили його м’якшим за допомогою абсолютно нового матеріалу, який відчувався як тонкий текстиль, вкритий шаром силікону.

якість матеріалу

Матеріал навколо носка набагато м’якший для комфортної обробки м’яча, у той час як середня частина стопи зберегла деяку жорсткість, щоб забезпечувати всій конструкції стабільність. Головною технологічною особливістю нового верху є не лише новий матеріал, а й тонка сітчаста клітина, що утворює основний каркас X Speedflow.1.

Ще одна виправлена ​​проблема — це область гомілкостопу, через яку взувають бутси. У багатьох гравців були проблеми з взутванням бутс X Ghosted через їх жорсткий верх. Доводилося реально мучитися, щоб засунути ногу у взуття, але це вже у минулому. X Speedflow.1 тепер мають еластичну в’язану область навколо гомілкостопу відкритого типу і тканинний язичок для зручної посадки стопи.

підошва Adidas X Speedflow.1

І нарешті, що не менш важливо, Adidas зберегла підошву з карбоновою вставкою, яка забезпечує відчуття пружинності. Це була найкраща частина X Ghosted, і ми раді, що вона повернулася до нової моделі.

Посадка стопи

В той час, як X Ghosted підходили для вузької та середньої ширини стопи, Adidas X Speedflow.1 вже розраховані на більш широку стопу. Ця в’язана область навколо гомілкостопу та язичок стали ключовими факторами, які допомагали бутсам розтягуватися по-справжньому широко, коли ви їх взуєте.

На відміну від попередніх моделей лінійки X, це одні з найпростіших у використанні бутсів. При цьому нам на тест прийшла модель на пів розміру менша. Незважаючи на менший розмір, ми помітили, наскільки простора у бутс шкарпетка. Це помітно навіть візуально, що в області носка достатньо простору, який не дозволить стискати пальці.

бутси Adidas X Speedflow.1

Це був наш перший урок – цю модель потрібно вибирати на пів розміру менше. Буквально як у разі вибору шкіряних бутс із розрахунком на те, що шкіра трохи потягнеться. Тільки тут ми беремо до уваги вільний простір в зоні носка і еластичність матеріалів верху.

Так що для тих, кому потрібна зручна посадка, навіть із широкою стопою, вибирайте собі пару на пів розміру менше. Якщо ви хочете, щоб матеріал максимально щільно сіли по стопі, можете ризикнути та взяти менше на цілий розмір. Еластична область шнурівки та м’який силіконовий верх дозволяють маніпулювати розмірами.

У будь-якому випадку ви спокійно засунете ногу всередину і зможете грати. Вам лише потрібно визначитися із щільністю посадки. Ми любимо, щоб було комфортно, тому надісланий нам розмір виявився ідеальним.

Швидкість та комфорт

Ми вже говорили про те, як легко взути ці бутси, але також важливо відзначити наскільки комфортно язичок прилягає до ноги. У моделі X Ghosted була проблема з жорсткою пластиковою вставкою, що врізалася у вашу шкіру навіть крізь щільні гетри. Але в нашому випадку, з м’яким в’язаним язичком, ви можете забути про такий дискомфорт.

тканний матеріал

Як і будь-які інші швидкісні бутси, Adidas X Speedflow.1 дуже легкі. Наприклад, розмір US9 важить лише 201 грам. Підошва з карбоновою вставкою не тільки дозволила досягти такої мінімальної ваги, а й реально допомагає під час гри. Важко передати це відчуття пружини у тебе під ногами, але ця пластина додає динаміки рухам. Середня частина також підтримує стопу при різких бічних рухах без шкоди комфорту. Загалом це, мабуть, одна з найкращих підошв на нашій пам’яті від Adidas.

До речі, на нашій моделі були шипи AG, які чудово себе показали на штучному газоні.

Фіксація стопи також була на рівні. Матеріал верху обволікає ногу з урахуванням її анатомічних особливостей, а задник надійно тримає п’яту, тому стопа сидить щільно і не «їздить». Відзначаємо і м’які подушки всередині задника. Сказати, що вони відіграють велику роль у фіксації, як стверджує виробник, ми не можемо. Щось подібне раніше вже було реалізовано Adidas X18/19. Як фіксатор ці подушечки марні, але як прошарок між жорстким задником – це зручне доповнення.

подушечки на заднику

Від інших гравців та серед відгуків у мережі дізналися, що деяким ці подушечки взагалі не подобаються. Не під кожну п’яту вони підходять за формою та висотою розташування. Крім цього, з часом вони втрачають свою форму, матеріал усередині них збивається і зміщується убік, тим самим доставляючи дискомфорт. Бувало й таке, що ці подушечки гравці акуратно зрізали після їхньої деформації.

Силіконовий верх

Продовжуємо співати дифірамби оновленому матеріалу верху. Саме він робить ці бутси особливими. Нас реально вразив силіконовий верх, особливо в області носку. Ця м’якість – запорука того, що ваші пальці не будуть синіми, як це іноді буває в моделях із вузьким носком із жорсткого матеріалу. Кровоток у стопі не порушується, пальці сидять щільно, але при цьому вільно згинаються. Це дуже зручна конструкція носку, це відзначають майже всі.

зона обробки мяча

При цьому ви здивуєтеся тонкощі матеріалу. Спочатку ми думали, що зіб’ємо всі ноги при щільних ударах, але силіконове покриття добре відпрацьовує. Воно трохи пом’якшує торкання та при цьому гарантує якісний зачіп м’яча.

Якщо з контролем м’яча Adidas X Speedflow.1 все в повному порядку, то удари від бутс суперника відчуваються досить серйозно. Мало того, що це боляче, то ще є страх, що вони своїми шипами пошкодять тонкий матеріал верху.

Висновок

Думаємо, вам уже зрозуміло, що ми залишилися дуже задоволені Adidas X Speedflow. По суті, ми любителі класичних моделей. Ми ніколи не гналися за вагою і тим більше за сучасними технологіями. Проте ця новинка зуміла нас вразити.

Не сказати, що на тлі своїх прямих конкурентів вона виділяється чимось неординарним. Зараз всі роблять дуже легкі бутси, часом заграючись з якістю взуття. У цій моделі нам сподобалося оптимальне поєднання якості та прагнення зробити бутси максимально легкими. Плюс до цього тішить, що розробники допрацьовують свої минулі промахи, які ми й спостерігали в Adidas X Ghosted.

Також дивіться: Огляд бутс Adidas Copa Sense

З плюсів також відзначимо можливість комфортно впхнути в бутси середню і широку стопу. Це порадує не тільки нас, а й багатьох гравців, які раніше навіть не дивилися у бік подібних моделей, знаючи, що у них вузька колодка та жорсткий верхній матеріал.

Загалом, Adidas X Speedflow.1 можна рекомендувати. Але відзначаємо, що ми продовжуємо виступати за моделі зі шнурівкою. Упевнені, що X Speedflow + без шнурків поводяться зовсім інакше. Пам’ятайте про це, коли вирішуватимете, яку з модифікацій вибрати собі для гри.