16 лютого 2021 року відбувся день старту офіційного продажу бутс Adidas Copa Sense. Це дуже довгоочікуваний реліз, інсайди якого давно гуляли мережею, а деякі гравці до цього кілька тижнів відкрито тренувалися в новинці, дозволяючи їй потрапляти в поле зору фотокамер. Випадковість? Ми так не думаємо.

Adidas Copa Sense

Компанія Adidas планомірно розігріває наш інтерес до наступного покоління бутсів Copa, які отримали кардинальні зміни. Власне, така сама історія сталася і з іншою лінійкою – Predator. На старті 2021 року ця інноваційна колекція багатьох здивувала, тому настала черга дивувати і легендарній класичній лінійці. І, повірте, їй є чим нас приємно здивувати!

Adidas Copa Sense

Що окремо порадувало нас, так це випуск двох версій Adidas Copa Sense без шнурків і зі шнурками. На цей раз розробники зробили розумніше. Вони дали можливість кожному гравцеві, незалежно від своїх переваг у плані шнурівки, спробувати свої сили у новинці. Що ж, давайте розглянемо обидві версії і наголосимо на нових технологічних особливостях бутс.

Adidas Copa Sense+

Цю модель умовно можна назвати топовою. Вона коштує трохи дорожче, ніж версія зі шнурками, що формує цей умовний статус. Само собою, що компанія Adidas робить ставку саме на цю модифікацію, яку цього разу відмінно допрацювала і додала кілька технологій, на яких ми зупинимося трохи докладніше. Для початку давайте подивимося на розпакування новинки:

Технології

Верх бутс Adidas Copa Sense+ виконаний із тонкої шкіри кенгуру. Це дозволяє максимально відчути м’яч, що ніби було вкладено в назву моделі — Sense (переклад: почуття, відчуття). Особливу увагу ми хотіли б приділити тому моменту, як шкіра кенгуру на підйомі з’єднана з носочком Primeknit за технологією Fusionskin. До речі, шкарпетка тут має низький профіль з адаптацією форми під кісточку і, власне кажучи, вбудований в основу верху. Технологічно він є його продовженням і все настільки якісно реалізовано, що практично не видно переходу між тканинним матеріалом та шкірою. Це справжня філігранна робота, що забезпечує безшовність та цілісність конструкції.

бутси Adidas Copa Sense

А тепер давайте позначимо три головні технології, які лягли в основу бутсів Adidas Copa Sense:

  • SensePods. Це спеціальні подушечки із піноматеріалу в області задника. Їхнє завдання — зменшити простір між стопою та задником, а також забезпечити надійну та комфортну фіксацію п’яти. Їхнє розташування і форма точно анатомічно вивірена, що має забезпечити ідеальну посадку стопи.
  • TouchPods. Це прошарок з адаптивного піноматеріалу в зоні контакту з м’ячем із зовнішньої та внутрішньої сторони. Матеріал знаходиться під тонким шаром шкіри, утворюючи об’ємну структуру поверхні. Цей прошарок дозволить поглинати енергію від ударів, що зробить роботу з м’ячем максимально комфортним.
  • SoftStuds. Це два медіальні шипи на підошві в передній частині стопи. Вони виконані з більш м’якого матеріалу і повинні бути деяким амортизатором при жорсткому дотику з поверхнею. Якщо чесно, поки що не зрозуміло, як це працює, коли роль амортизатора має відігравати жорсткість пластини підошви, але слідкувати за цією технологією буде цікаво.

У результаті ми отримуємо максимально адаптивний та приємний верх з підошвою нового формату, але зі стандартною колодкою. Приємно, що розробники намагаються реалізувати новий формат амортизації.

Специфічний дизайн

Якщо чесно, новий хвилястий дизайн — це все на любителя. У попередніх моделях з їхньою поперечною структурою верху все виглядало естетично та гармонійно. Зараз поздовжні хвилі здаються сумбурними, але, думаємо, це лише справа звички. Ну, або ж у цьому строгому чорно-золотому забарвленні таке стилістичне рішення виглядає не так виразно, як це виглядає у біль яскравих виконаннях.

Дивіться також: Огляд бутс Adidas Predator 20.1 Mutator

Окремо відзначимо посилену п’яту, що реалізована напливом підошви. Здається, що така конструкція повинна відчуватися жорсткіше, проте завдяки технології SensePods з м’якими анатомічними подушками все відбувається зовсім навпаки. Стопа надійно фіксується у бутсах, відчувається стабільність конструкції та її посилення у необхідних зонах. Загалом, видно дуже скрупульозний підхід до опрацювання нового дизайну та у впровадженні нових розробок.

Якщо хочете оцінити новинку у дії, тоді пропонуємо подивитися відео від зарубіжних колег, які її змогли вже випробувати у справі:

Adidas Copa Sense.1

А це вже версія зі шнурками, яка коштує трохи дешевше. Це варіант для тих, хто любить класичний формат бутс, де можна підкоригувати посадку стопи за допомогою шнурівки. Відразу варто відзначити, що версії бутс Adidas Copa Sense.1 можуть відрізнятися за дизайном, що залежить від формату підошви: SG, FG або AG. Цю різницю можна побачити у забарвленні п’яти та у конфігурації шипів. За рештою параметрів це повністю ідентичні моделі.

Adidas Copa Sense.1

По суті, всі технології та матеріали, які були використані у версії Sense+, також використовуються у версії Sense.1. Різниця лише в тому, що тут з’являється класичне шнурівка по центру, тонкий язичок, а носочок має не закриту форму, але таку ж правильну анатомічно посадку. Власне, це всі відмінності між версією зі шнурками і без них. Так, без шнурків коштують трохи дешевше, але ця різниця в ціні носить більше умовний характер, ніж можливість заощадити.

Підведемо підсумки

Чергове покоління бутс Adidas Copa Sense подарувало нам новий силует, який у технологічному плані та в плані дизайну сильно відрізняється від свого попередника. Причому зміни мають позитивний характер. Бутси стали більш адаптивними та зручними, зберігши всі переваги шкіри, але при цьому подарувавши відчуття, що ти взяв сучасну високотехнологічну модель.

Відмінний реліз, від якого варто скоро чекати свіжі забарвлення, які повинні урізноманітнити останні досить темні паки від Adidas. З початком тепла варто очікувати яскравих емоцій від бренду, тому готуйтеся розщедритися, коли побачите свіжі паки у продажу.