“Нове покоління потужних бутс” – саме так компанія Adidas назвала свої останні Predator Mutator, випущені 2020 року. Ця версія, Adidas Predator 20.1, виглядає як справжні класичні «хижаки» – з низьким коміром, шнурками та деякими унікальними технологіями у передній частині стопи, що забезпечують необхідну динаміку при ударі по м’ячу.

Adidas Predator 20.1 Mutator

Ми протестували модель рівня Elite і виявили, що багато хто хоче порівняти обидві версії. Чим Predator 20.1 відрізняється від дорожчих Predator 20+? Чи має комір велике значення щодо функціоналу? Це змішаний огляд порівняння, щоб дати вам унікальний погляд на те, що пропонує нам сьогодні німецький бренд.

Ціль огляду

Так само, як і на Predator 20+, ми дивимося на шалений реліз у футуристичному стилі, який несе в собі серйозні посилання на старі «хижаки». Велике питання у тому, як усі ці гумові шипи впливатимуть на м’яч? Як вони вплинуть на торкання та контроль?

Нам також цікаво, наскільки міцними вони будуть з часом. Візуально вони дають зрозуміти, що це щось наближене до класичної версії Predator, але на основі сучасних технологій, тому тут потрібно заглиблюватися в розробку бутс і дивитися на те, як вони поведуть себе на полі.

Комплектація та перші відчуття

Прямо із коробки бутси вражають своїм дизайном. Хоча у нас на огляді версія з пака Low Cut зі спокійним забарвленням, Adidas Predator 20.1 Mutator все одно вражають. Особливо привертає увагу радикальна структура верху. На ринку дійсно немає нічого подібного, оскільки Adidas займає позицію лідера в категорії потужних бутс, до яких належить вся лінійка Predator.

носочек Predator 20.1 Mutator

У комплекті немає ложки для взуття, тому вам може знадобитися хвилина або дві, щоб послабити шнурки та повністю їх відкрити, щоб полегшити вхід для ноги. Це навіть потрібно обов’язково зробити, щоб дозволити бутсам по-справжньому дихати та вільно розтягуватися навколо вашої стопи за рахунок адаптивних властивостей матеріалу верху. Рекомендуємо взути їх із повністю розслабленими шнурками протягом перших п’яти хвилин, просто щоб відчути їх. Потім зашнуруйте та затягніть шнурівку відповідно до ваших вимог щодо комфортності посадки стопи.

Ходити у них дуже приємно. Підгонка та контур усередині створюють ідеальне зчеплення з вашою ногою. І в порожнині передньої частини стопи є гарний простір, який дає відчуття комфорту з першої примірки. Прямо з коробки без розношування ви отримуєте відмінну та вільну посадку.

У порівнянні з Predator 20+, ми виявили, що вони набагато вільніші та зручніші в носінні. Шнурки та нижня частина щиколотки роблять матеріал більш гнучким та легким у використанні при ходьбі. А підвищений комфорт, який вони забезпечують, роблять їх справжнім переможцем у нашому порівнянні, але це лише перші відчуття від примірки та від ходьби пішки. Але ж бутси потрібні не для цього, правда?

Трохи про комірець

Деяким гравцям подобається комір середньої довжини, іншим – стандартний. Все зводиться до особистих уподобань та до того, що реально зручно у грі. На наш погляд, свобода, яку ви отримуєте завдяки стандартному крою, де ваша кісточка більш рухлива і не містить добавок матеріалу поверх неї, робить Adidas Predator 20.1 Mutator привабливішими. Це також означає, що бренд витрачає менше часу, намагаючись зрозуміти, як змусити матеріали, що проходять через цю область, працювати в унісон із навантаженням на інші частини бутс.

висота носочка

На наш погляд, крій Adidas Predator 20.1 Mutator справді відмінний. В’язка йде рівно по колу, тому дискомфорту немає жодного. Навколо передньої частини щиколотки розробники залишають невеликий язичок, який проходить по кутку між щиколоткою та стопою. Це трикотажний матеріал, тому він, знову ж таки, дуже податливий. Коли ви надягаєте бутси, це виявляється особливо корисним, тому що ви можете схопити язичок і використовувати його як важіль, щоб вставити ногу.

Матеріал верху

DEMONSKIN – це нова революційна технологія, що складається з текстурованого шару шипів на вершині Predator. І це і є основа футуристичного дизайну. DEMONSKIN, заснований на роки досліджень і випробувань, є результатом використання комп’ютерного алгоритму для створення абсолютно нового інтерфейсу між поверхнею бутс і м’ячем.

зона удару Adidas Mutator

Його шипи були спеціально створені для того, щоб обернути передню та бічну частину бутс у спеціальну формацію, яка вирівнюється за ключовими точками контакту з м’ячем, об’єднуючи їх, щоб дати гравцям покращений контроль та торкання, а також сприяти обертанню під час ударів. Висота кожного шипа становить трохи більше 3 мм від поверхні.

Польові випробування

Сам DEMONSKIN насправді досить жорсткий, що, як ми вважаємо, спочатку і замислювалося з огляду на те, що він повинен утримувати всі ці шипи на поверхні. В результаті Predator 20.1 має щільну посадку з невеликим розтягуванням при зношуванні.

шипи на передній частині

Однак є різниця між гумовими шипами на Predator 20.1 та Predator 20+. На останніх шипи набагато агресивніші і їх форма заходить у бік пальців ніг. На Predator 20.1 вони пом’якшені та мають форму піраміди. Також варто відзначити, що у верхній частині набагато менше шипів – таким чином розробники спростили дизайн 20.1, що нам сподобалося. Ідея проста: створити якісне з’єднання з м’ячем, підкресливши тактико-технічні та силові характеристики бутс, що має бути властиве лінійці Predator.

Predator Mutator на нозі

Оскільки дизайн менш агресивний, ви не втрачаєте природності торкання м’яча. Є ще багато можливостей для захоплення, але набагато ефективнішим способом. На м’ячі шипи забезпечують невеликий додатковий звук, коли м’яч не сидить на вашій нозі, а натомість злегка відскакує. Ми говоримо про мінімальну силу відскоку, який дозволяє трохи легше витягнути м’яч із під ніг у відкритий простір.

При ударі по м’ячу він забезпечує додаткову пружинність та амортизацію, що позитивно впливає на їх характеристики. Фактично, в цьому і полягає суть лінійки Predator, і, по суті, Adidas справді створив матеріал та стиль, що відбивають бачення «хижаків». У грі ми мали кілька моментів, коли ми дійсно оцінили те, що вони нам, як споживачам і гравцям, запропонували. Наприклад, відмінний контакт та контроль м’яча дуже відчувається, коли потрібно закрутити м’яч. Бутси чудово себе показали при виконанні штрафних, коли потрібна хороша сила удару і при цьому м’яч повинен огинати перешкоди на шляху до воріт.

Надійність бутс

Тут виникає дуже важливе питання з огляду на необхідність гумових шипів для фактичних характеристик бутс. Що ви можете очікувати від цих важливих гумових шипів, що покривають поверхню? Зважаючи на наш досвід роботи з новими версіями Predator, а ми тестуємо вже далеко не першу модель, довговічність не буде проблемою.

Adidas реалізує в цій моделі багаторівневу систему, розроблену таким чином, щоб надати шипам шанс на довгострокове виживання. З внутрішньої сторони ви отримуєте м’яку внутрішню підкладку, потім другий шар, який включає гумові елементи, розміщені через матеріал Primeknit. До того ж дуже тонка мембрана створює склеєний верхній кожух, який фіксує все на місці. За весь час, поки ми їх інтенсивно тестували, жоден із шипів не був пошкоджений і не мав ознак можливого зношування.

Підошва

Розробники знову використовують технологію ControlFrame, але цього разу вона була модифікована конструкцією із роздільними пластинами. Шипи також було змінено зменшення ваги. Дивлячись на кожен шип, ви помітите, що дизайн більшою мірою виконаний у гібридному стилі, що дозволить збільшити рівень обертання та зчеплення підошви. Кожна шпилька набагато тонша, ніж можна було очікувати, і це дозволяє їм бути ідеальним варіантом як для поверхонь FG, так і для AG. Фактично це та область бутс, в якій все справді чудово, і нам було більш ніж комфортно випробовувати шипи на обох поверхнях. Граючи на газоні, вони забезпечують надійне зчеплення, не видираючи при цьому газон, тому дуже швидко відриваються від поверхні, забезпечуючи відмінне прискорення.

підошва Adidas Predator 20.1 Mutator

Однак, як і верх, підошва здається жорсткою і ніколи не розхитується, як хотілося б з часом. Також є якесь відчуття пружини, коли ви згинаєте стопу, а підошва намагається її повернути у вихідне положення. Іншими словами, підошва просто не забезпечує того природного, чуйного відчуття під ногами, якого ви, напевно, хочете. Але, скажімо так, це справа звички. До цього швидко звикаєш і навіть не помічаєш потім у грі.

Висновок

Давайте підіб’ємо підсумок. Adidas Predator 20.1 Mutator – одна з найкращих версій “хижаків” останнім часом. Це той звичний класичний формат бутс, що не вбивається, але вже на базі свіжих технологій, який подарує необхідне відчуття комфорту і прослужить довго, що дуже важливо. Нічого зайвого, все зручно та комфортно. Якщо оцінювати за десятибальною шкалою, це тверда дев’ятка. У цій версії Predator, думаємо, чудове майбутнє, оскільки саме в їхній простоті і полягає їхній головний козир.