Після оглушливого успіху та отримання безлічі позитивних відгуків від версії Nike Mercurial Vapor 13, Nike продовжує розвивати лінійку запуском 14-го покоління на початку лютого 2021 року. Бренд після релізу заявив, що новинка підкорить футбольний ринок. Власне, коли пишеться цей огляд Mercurial Vapor 14 домінують на футбольних полях усього світу. Однак ми тут не про бутси вирішили поговорити з вами, а про сороконіжки Nike Mercurial Vapor 14 TF. Причому всіх версій від флагманської до бюджетної.

Відразу зазначимо, що бутси та сороконіжки відрізняються один від одного. Те, що було вкладено в бутси щодо технологій, як ви розумієте, не завжди дістається турфам. Свою думку про Vapor 14 ми вже сказали у добірці найкращих сороконіжок для 2022 року. Тут ми коротко пройдемося за основними параметрами кожної версії та трохи поділимося нашим досвідом гри у цих моделях.

Версії сороконіжок

Отже, сьогодні у продажу сороконіжки Nike Mercurial Vapor 14 TF ви знайдете у трьох версіях:

  1. Mecurial Vapor 14 Pro TF – професійний рівень
  2. Mecurial Vapor 14 Academy TF – середньо бюджетний рівень
  3. Mecurial Vapor 14 Club TF – бюджетний рівень

Найуважніші помітили, що сороконіжки не мають версії Elite. Грубо кажучи, поділ на Elite та Pro є тільки у бутс. Такого вибору старших версій у турфів немає, та й не потрібно, як показує досвід використання взуття. Просто запам’ятайте, що Nike Mercurial Vapor 14 Pro є моделлю найвищого рівня. Цього буде достатньо для вибору.

Nike Mercurial Vapor 14 Pro TF

Очевидно, що саме Nike Mercurial Vapor 14 Pro стала найбажанішою моделлю для багатьох гравців, які грають на синтетиці. Ми отримали новий дизайн, що відрізняється від 13-ї версії, оновлену форму і досить колірних рішень.

Читайте: Nike Mercurial Vapor 14: огляд бутс, тест драйв, плюси та мінуси

Так, технології, які вкладали в топові версії бутс цієї моделі, не всі дійшли до сороконіжок. Але вся справа саме в різниці підошв, тому відчуття від бутс і від турфів кардинально відрізняються. У бутсах ти відчуєш всі нововведення використовуваних технологій. А в сороконіжках таке відчуття, що просто замінили стару синтетику на нову та змінили колірну схему взуття. На жаль, це факт. Також можна сказати і про версію для футзалу.

Nike Mercurial Vapor 14 Pro TF

Особливістю цієї версії є технологія підошви Air Zoom, запозичена у кросівок. Простіше кажучи, Air Zoom – це технологія, яка робить буфер у підошві взуття. Він складається з еластичних волокон, що розтягуються, утворюючи порожнини. Технологія розташована в міжпідошві для додаткового гасіння ударного навантаження, яке передається на суглоби від твердої поверхні. За ідеєю, вона має зменшити вплив на кісточки та коліна.

Однак, по суті, найбільше відпрацьовує піна EVA. Упевнені, що якщо прибрати Air Zoom із підошви, рівень амортизації залишиться на тому ж рівні. Сама собою піна EVA круто відпрацьовує і більше нічого, крім неї, не потрібно. Але маркетологи Nike упевнені, що Air Zoom це дуже необхідно. Ну ок, ми згодні, візьміть наші гроші!

підошва Nike Mercurial Vapor 14 Pro TF

Верхня частина Nike Mercurial Vapor 14 Pro TF, як і в попередніх поколіннях, виконана з текстилю Flyknit, але він покритий тонкою синтетичною накладкою HyperScreen. Звичайно, сам текстильний матеріал у новинці було покращено з погляду текстури тканини. Само собою, це поліпшення не можна перевірити і тим більше відчути в грі. Якщо ми уважно подивимося на матеріал верху, то побачимо, що Nike розробила цю версію з орієнтацією на підвищену вентиляцію та комфорт для ніг гравця.

А ось тут і виринає мінус цього матеріалу. Так, дихає він чудово. Вага практично не відчувається. Все це круто, коли ти граєш на сухому газоні, припустимо, у критому манежі або в теплу пору року. Але якщо ти граєш на вулиці і там, не дай Боже, роса, якась вологість чи дощ — твої ноги будуть повністю мокрими. Це найбільший мінус про-версії. Саме тому ми завжди попереджаємо, що якщо ви граєте на критій та сухій синтетиці, то модель ви точно оціните. Якщо граєте у міжсезоння на вулиці – пошкодуєте.

Це сороконіжки або на теплу пору року, або для критиго манежа з опаленням.

Nike Mercurial Vapor 14 Academy TF

Цю модель можна назвати “народний вибір”. Звичайні пацани купуватимуть саме цю версію. І, до речі, ми її всім найбільше радимо. І діто тут не тільки в грошах, хоч і в них теж. Тут і товстіша синтетика, а значить і надійніше. Вона не так пропускає вологу, дизайн як у про-версії, а амортизація на піні Phylon. Повірте, це теж саме, що у Pro-версії об’єднали Air Zoom і EVA.

Nike Mercurial Vapor 14 Academy TF

А так цю модель відрізняє не вшитий язичок, а це відображається на зручності взування. Зовнішня верхня поверхня є шаром м’якої синтетичної шкіри з рельєфною текстурою для кращого контролю м’яча. Шипування виглядає дуже красиво. Вага взуття також зведена до мінімального рівня, але при цьому зберігається тонка форма взуття та й не втрачається відчуття анатомічної посадки стопи. За свої гроші це досить пристойні футзалки, хоч і не ідеальні.

Nike Mercurial Vapor 14 Club TF

Це найдешевша версія сороконіжок Nike, що підходить для тих, хто хоче купити актуальний дизайн за доступною ціною. Так, купити саме дизайн. Нічого більше. Це модель рівня десятирічної давності, але із сучасним дизайном останнього покоління Mercurial Vapor. У цій версії взуття немає якихось особливих технологій, але форма, як і раніше, притягує погляд.

Nike Mercurial Vapor 14 Club TF

У таких випадках ми просто рекомендуємо подивитися у бік інших брендів. Не показуватимемо пальцем. Але за ціною цієї низькоякісної моделі у менш відомих конкурентів можна купити щось на більш сучасних технологіях. А це просто туфлі без амортизації. Якщо до ціни додати трохи, можна назбирати і умовні Joma Top Flex TF. Ми ні на що не натякаємо.