Погодьтеся, що Nike — це майстри маркетингу. Вони можуть продавати вам повітря і при цьому стягувати надбавку. Такий підхід до виробництва продукції нас завжди бентежив. Навіть у новаторської серії Nike Mercurial протягом багатьох років були свої злети та падіння. Були відверті провали минулих років, замасковані великим схваленням куплених футболістів та професійним маркетингом. Однак люди забувають, що Nike завжди здатний на справжні шедеври, нехай вони й не можуть випускати їх на регулярній основі. У цьому огляді ми подивимося на один із таких шедеврів — бутси Nike Mercurial Vapor 14.

Nike Mercurial Vapor 14

Останні моделі Nike Mercurial Vapor виглядають майже однаково три останні покоління підряд. Чи можуть Nike Mercurial Vapor 14 бути черговим маркетинговим трюком, чи цього разу вони змогли створити шедевр? Пропонуємо вам оцінити наш погляд на цю модель, яка нас зуміла все ж таки здивувати.

Пряма подібність до останніх Mercurial

Для непідготовленого погляду форма Nike Mercurial Vapor 14 та форма минулих бутс цієї лінійки справді схожі. Давайте просто подивимося на ідентичні останні два покоління Mercurial — Nike Mercurial Vapor 12/Superfly 6 і Nike Mercurial Vapor 13, а потім і на нашу новинку. Нижче ви зможете візуально порівняти два покоління.

Не дивно і те, що останні дві моделі були випущені з різницею в рік, що набагато коротше за звичайний життєвий цикл, який зазвичай становить 20-24 місяці. Хоча вони виглядали однаково, Nike покращила якість матеріалу верху, зробивши його зручнішим, зберігши при цьому чудову фіксацію стопи.

В останній версії Nike Mercurial Vapor 14 ми отримали те ж саме – покращення верху, хоча Nike також зробила деякі незначні зміни і в підошві.

З погляду концепції ми розчаровані. Ми чудово розуміємо, що вони не повинні запускати нові концепції щоразу, а ще й є проблеми, які зберігаються в цілій галузі. Креатив не нескінченний, як виявляється. Однак після того, як нас усіх дражнили з приводу відмови від Flyknit для реалізації концепції Air Zoom, ми отримали підсумкове розчарування, оскільки побачили чергове оновлення верху.

Не зрозумійте нас неправильно, ми вважаємо, що цей верх є значним поліпшенням (докладніше про це пізніше), але очевидно, що Nike хапається за соломинку, щоб зробити ці бутси значнішими, ніж вони є насправді. Тобто бракує тієї інноваційності, яку завжди переслідувала ця лінійка. Таке відчуття, що у розробників останні роки справжня криза з ідеями.

Головна особливість стилю

Вперше з того часу, як у Nike йшли пліч-о-пліч дві висококласні моделі Mercurial (Superfly середнього крою та Vapors з низьким вирізом), вони дали обом бутсам цього покоління загальну назву — Nike Mercurial Dragonfly. Обидва силуети були майже однакові, за винятком шкарпетки середньої довжини. Це саме стосувалося й подібності в ціні. Досвід продаж показує, що багато хто вибирає Vapors з низьким вирізом, і саме на цій моделі ми будемо вибудовувати наш подальший огляд.

найк меркуріал вапор 14

Чому бабка, а не якийсь дикий хижак? Nike був натхненний мобільністю комахи. Бабка може дуже швидко уповільнюватися і прискорюватися і при цьому змінювати напрямок на 360 градусів за своїм забаганням. Це чудова відправна точка для роботи над потребами сучасного футболіста.

Найяскравіший вираз цього натхнення можна побачити у підошві, де Nike змінила розташування шевронних шипів, щоб вони були трохи назовні. Це нове вирівнювання призначене для максимального збільшення тяги, коли хочете швидко змінити швидкість у будь-якому напрямку.

Що стосується верху, Nike відмовилися від Flyknit і натомість використовувала матеріал під назвою Vaporposite, який має намір зберегти всі відмінні якості фіксації стопи попередніх Mercurial. При цьому він має забезпечити ще більший комфорт гравцям. Flyknit все ще присутній, але тільки в зоні язичка і області щиколотки.

Nike Mercurial Vapor 14 та їх дизайн

Незважаючи на наші претензії до відсутності концепції, Nike Mercurial Vapor 14, як і раніше, виглядають приголомшливо. Яскрава колірна гама стартового забарвлення – одне з найкращих, які ми бачили за останні роки. До того ж бутси виглядають ще ефектніше наживо. А що за Mercurial без наворотів? Нам сподобалося, що Nike додала бутсам трохи витонченості у вигляді язичка на п’яті та «швидкісних крил» на заднику.

бутси Nike Mercurial Vapor 14

Ми розуміємо, що деяким людям не подобаються ці непотрібні «понти», але якщо ви платите великі гроші, вам потрібно щось, що дуже добре виглядає. І тут новинка в цьому плані чудово себе показує. Ефект матової «перетинки» під шнурками покращує трикотажний вигляд попередньої моделі. Також подобається, що шнурки прикрашені цими блискучими штрихами. Ми не очікуємо, що всі майбутні кольори матимуть такий ефект на шнурках, тому придбайте стартову модель, якщо хочете, щоб на ногах з’явився блиск.

Що ви помітите з коробки, так це те, наскільки став м’якше верх усередині і зовні. Ми можемо запевнити вас, що Vapor 13 не викликають дискомфорту. Однак Nike пішли шляхом поліпшення бутс за допомогою матеріалу Vaporposite. Ви також отримуєте синтетичну замшеву підкладку з внутрішньої сторони, щоб сповивати ноги на кожному кроці. Ви обов’язково помітите це відразу, коли одягнете бутси.

Говорячи про посадку, ми виявили, що Mercurial Vapor 14 набагато легше розтягується в області шнурків за рахунок матеріалу Flyknit. З минулими моделями завжди здавалося, що потрібно трохи “поборотися” з бутсами, щоб зручно посадити стопу всередині них. З новинкою з першого дня налагодилася справжня дружба. Все ж таки розробники цю зону допрацювали і це реально помітно.

Nike Mercurial Vapor 14 сідають по стопі так само, як і останні Vapor 13. Це означає, що вони повинні бути зручними для вузької та середньої ширини стопи. Перевзутися з 13 на 14 версію вийде без проблем та дискомфорту.

Проте, є один момент. Mercurial Vapor 14 трохи просторішими, особливо після кількох тренувань, коли верх Vaporposite розтягується. Звідси логічний висновок, що ті, у кого надто вузька стопа, можуть у результаті відчути дискомфорт щодо якості фіксації. Для середньої стопи ці бутси ідеальні.

Тест Драйв

Хочеться поділитися відчуттями першого досвіду використання цих бутс. Прямо під час розминки переслідувало трохи незнайоме почуття. Новаторська анатомічна підошва Mercurial X-Factor відчувалася зовсім інакше. Для тих, хто ніколи не носив Mercurial, повідомляємо: внутрішня підошва (перегородка) вигнута вгору навколо середини стопи, щоб упиратися у склепіння стопи. Це вигадали, щоб видалити зайвий простір і надійніше зафіксувати вас у бутсах.

бутси найк меркуріал вапор 14

Така конструкція все ще присутня в Mercurial Vapor 14, але перегородка відчувається вужчою. При цьому вона притискається щільніше до вигину стопи. Це і викликало спочатку трохи незвичне почуття і було занепокоєння, що все це переросте в дискомфорт. Але, як не дивно, це відчуття розчинилося досить швидко, щойно більше акцент ставився на грі, ніж на цій «проблемі». Мабуть, цій перемичці, щоб стати трохи м’якішей, також потрібно трохи «розім’ятися».

Незважаючи на те, що Mercurial Vapor 14 трохи важчі за свого попередника, це взагалі не відчувається. Та як ви на ногах відчуєте різницю в грамах? Передаємо окремий привіт найлегшим бутсам, де гонитва йде за зниження пари десятків грамів за рахунок втрати якості.

А ось що відчувається, то це м’якість матеріалу верху. Хоч це і синтетика, на місцях згину вона складається як тканина. Також добре відчувається, як внутрішня замшева підкладка обволікає ноги під час гри. Будь-яка зміна напряму не впливає на якість фіксації стопи. Тим більше, все можна зручно відрегулювати шнурівкою.

І ще один важливий момент. Хто бігав у Vapor 13, той напевно помітив, який твердий у бутс носок. Звичайно, не всі це могли відчувати через анатомічні особливості ніг, але більшість відзначали цей момент. Так ось, у новинці із цим проблем не виявлено. І це чудово!

Контакт із м’ячем

Сподобалося синтетичне перетинчасте оздоблення верху, оскільки відчувається, що воно забезпечує зчеплення при контакті з м’ячем. Хоча важко сказати, що якщо її прибрати та використати стару текстуру, то контакт такої якості зникне. Однак факт, що нова текстура відмінно чіпляє м’яч при всій м’якості матеріалу і дозволяє впевнено контролювати м’яч.

При цьому, як і слід очікувати, тонкий верх означає, що ви дуже «близько» відчуваєте м’яч. Контакт завжди дуже щільний, і ви граєте буквально босими. І тут знову в гру вступає внутрішня синтетична підкладка, яка при кожному дотику забезпечує елегантний амортизаційний прошарок. Так, це здається абсурдним, що якийсь там прошарок може щось вирішувати. Можливо, це ефект плацебо, проте у грі це здавалося робочою історією.

Через те, наскільки тонкий матеріал верху, ви повинні повністю покладатися на свою техніку, коли справа стосується пасу, прийому чи удару. Проходи здавались різкими, діагоналі йшли туди, куди вони мали бути доставлені, і удари, як і раніше, здавались чіткими.

Незважаючи на те, наскільки щільно відчувався м’яч, ніби граєш босоніж, не відчувався біль чи дискомфорт. При цьому неприємні відчуття не виникали при контакті м’яча із різними зонами бутс. Тобто Nike Mercurial Vapor 14 дозволяють нормально працювати з м’ячем та бити/віддавати пас будь-якою частиною бутс.

Проте варто пам’ятати, що всі легкі бутси позбавлені захисту верху. Якщо вам настануть зверху бутсами, ви точно відчуєте всю «принадність» полегшених матеріалів.

Підошва

Було занепокоєння про гру на штучному ґрунті (AG) з шипами на твердому ґрунті (FG). Шипи Nike FG, як відомо, довгі і не підходять для AG, які, як правило, більш дрібні та жорсткі. Хороша новина в тому, що майже не відчувався тиск шпильки або біль при носінні іншогоформату підошви.

підошва Mercurial Vapor 14

Однак було виявлено, що вони дуже чіпкі та агресивні, коли справа стосується якості зчеплення на AG. Це бомба уповільненої дії, тому що достатньо одного неправильного руху, щоб шип застряг на полі та тіло повернулося в інший бік. А подібна ситуація, на секунду, може призвести до розриву сухожилля або зв’язки. Під час тесту була навіть пара моментів, коли тестуючий гравець був близький до того, що ноги застрягли в газоні при різких змінах руху. Ще трохи, і це було б сильне розтягнення зв’язок кісточки.

Це ще раз свідчить про те, що для певного покриття потрібна відповідна підошва з відповідною комбінацією шипів.

Можна сміливо сказати, що Mercurial Vapor 14 будуть надзвичайно агресивними та чудовими з тяговим зусиллям, коли справа доходить до руху у всіх напрямках, як і було заявлено виробником. Тим не менш, вибирайте правильні малюнки шипів, щоб забезпечити вашу безпеку на полі. Крім агресивного зчеплення, чекайте на таку ж швидку і пружину реакції від підошви, кому це важливо для різких прискорень. У цій підошві це реалізовано дуже якісно.

Висновок

Потрібно все вищесказане якось логічно підсумувати. Очевидно, що бутси Nike Mercurial Vapor 14 можна вважати кращими в лінійці Mercurial. По суті, розробники подарували нам свіжий і вдалий дизайн і трохи допрацювали проблемні ділянки попередника. Хотілося б, звичайно, більшого, але й на тому дякуємо.

Констатуємо той факт, що 14-е покоління зручніше в носінні і бутси стало ще простіше взувати. Крім цього, відзначимо відмінну фіксацію стопи, чіткий контроль м’яча, а також агресивну та чуйну підошву. Якщо взяти всі новинки 2021 року, то ця модель буде лідером серед швидкісних бутс.

Сподіватимемося, що в наступному поколінні ми побачимо якісь свіжі ідеї та технології. Не хочеться отримати в черговий раз все те саме, але в новому дизайні. Видно, що робота над силуетом ведеться, але вже хочеться від цих бутс нових рішень. Вам так не здається?