Вибухова швидкість – це риса, яка завжди була природною частиною силуету Nike Mercurial. І тому останнє видання Nike Mercurial Vapor 13 Elite продовжує нести перевірену та надійну традицію інноваційності та відмінних швидкісних характеристик.

футбольні бутси Mercurial Vapor 13 Elite

Швидкість – це новий тренд у світі професійного ігрового взуття, тому ця модель повністю відповідає цьому напрямку. Однак новинка 2020 має деякі свої особливості, про які ми і поговоримо в цьому огляді. Отже, пропонуємо вам оцінити з нами вже тринадцяте покоління легендарних Mercurial, щоб зрозуміти, що в них нового, кому підійдуть ці бутси і на що можна розраховувати, купуючи новинки.

На огляді у нас вже застаріле забарвлення «Under The Radar» у темному кольорі, який приховує своєю однотонністю деякі секрети, але сьогодні у продажу вже є безліч нових дизайнів на будь-який смак, тому гравцям буде з чого вибрати під свій стиль.

Ціль огляду

Поговоримо сьогодні про швидкісні параметри бутс і як вони відобразились у дизайні. Nike Mercurial Vapor 13 Elite неймовірно гладкі від одного кінця до іншого, що особливо помітно в цьому затемненому забарвленні. Що стосується продуктивності, то введення оновленого і трохи товстішого верху Flyknit є цікавим кроком. Ну а також цікаво дізнатися, як ця модель була поліпшена в порівнянні з попередником Vapor 12.

Дивіться також: Огляд топових бутс Nike Phantom GT Elite

Перша примірка

Vapor – це силует, орієнтований на вибухову швидкість і настрій, що атакує. Маючи це на увазі, ви повинні розуміти, що для цих цілей конструкція має бути компактною, трохи жорсткою, але зручною для бігу. Тому на повну природність руху краще не сподіватися.

При перших примірках потрібно розслабитись, поступово дозволяючи матеріалам адаптуватися до форми вашої стопи. Це стосується верху та комірця Flyknit, які підтримують форму стопи. Також це стосується і підошви, що надійно утримується на місці завдяки жорсткому шасі. По суті, хребет бутс не згинається, як в інших гнучкіших пластинах, що теоретично має сприяти збільшенню пружності при прискоренні від поверхні.

коробка від бутс

Протягом перших кількох примірок відчувався тиск на п’яту, тому що матеріал верху дуже щільно прилягає. Це не призвело до появи пухирів, але цього було достатньо, щоб спочатку вплинути на продуктивність, тому знадобилося набагато більше часу на їхнє тестування порівняно з іншими бутсами. Довелося їх розношувати на килимі, роблячи звичайні домашні та офісні справи, а також розминку перед іграми. У результаті знадобилося витратити набагато більше часу, ніж нам цього хотілося б.

Nike Mercurial Vapor 13 Elite

Коли вони трохи розносилися, можна було взути їх і на гру, але вони не дарували природність руху і навіть сковували свободу. Швидше за все це було пов’язано із шириною стопи, ніж із фактичними характеристиками бутс. По факту всі Mercurial розраховані на тих, у кого вузька або середня ширина стопи. Для них ця модель з її стандартною колодкою підійде відмінно, а от якщо у вас щось вище за середнє значення, бутси доведеться, відверто кажучи, розтягувати, що вже не правильно, проте матеріали адаптуються і потім сидять відмінно.

Суть усіх впроваджених інновацій у тому, що з коробки ці бутси повинні ідеально сісти по стопі, а не вимагати рознесення протягом декількох днів, але в нашому випадку все вийшло інакше.

Устілка

Ще один важливий коментар щодо комфорту Nike Mercurial Vapor 13 Elite. Вся справа в тому, що Nike створила надзвичайно хвилясту устілку, яка здається трохи дивною під ногами. Вам напевно потрібно пристосуватися до відчуттів після пари примірок, при цьому найбільш помітна область знаходиться під западиною великого пальця ноги, де є провал вниз до кінчика пальця. Незважаючи на те, що форма здається недоречною, вона служить за призначенням, забезпечуючи підвищене зчеплення з устілкою при відштовхуванні від поверхні. Ніяких ковзань усередині та точна анатомічна посадка. Це справді відчувається дуже круто!

Матеріали та технології

Щодо матеріалів навколо стопи, ви отримуєте конструкцію Flyknit, що охоплює 360 градусів, з новою ультратонкою накладкою NIKESKIN для більш точного контролю над м’ячем. А покриття All Condition Control (ACC) означає, що ви отримаєте надійний контроль м’яча як у вологих, так сухих умовах. Загалом тут по технологічній базі все, як і в попередніх версіях. Різниця лише у трохи потовщеному шарі Flyknit для жорсткості конструкції та в іншій текстурі верху.

бутси Nike Mercurial Vapor 13 Elite

Враховуючи, що це взуття більш атакуючого стилю, то як це вплине на нападників, які покладаються на точність ударів? Що ж, матеріал дійсно має багато текстур завдяки тому, що «поплавився» зовнішній шар Flyknit. Добре, ми не можемо підтвердити, що виробничий процес насправді включає плавлення одного матеріалу на іншому, але це найкращий спосіб описати його в термінах непрофесіонала. Думайте про це як про перехресному візерунку, у кожному шарі якого є невеликі поглиблення. Це не обов’язково додатковий елемент для точного удару, як ми могли б подумати, але це дозволяє краще відчувати м’яч під час ведення та швидких торкань. Гравці передньої лінії точно оцінять таке покриття.

текстура верхнього матеріалу

В цілому, після розношування матеріал верху показав себе з кращого боку, хоча при нормальній ширині стопи він з коробки відразу б проявив себе як слід. Мабуть, це наша доля спочатку страждати в такому форматі бутс, але добре, що в результаті адаптивні властивості беруть своє і дарують комфорт.

задня частина бутс

Nike Mercurial Vapor 13 Elite в міру еластичні, що нам якраз і подобається, добре сідають по стопі і завжди є можливість відрегулювати огріхи посадки шнурівкою, тому є думка, що в результаті в цю модель можна запхати будь-яку стопу. Так, може це буде не відразу зручно, але в результаті все буде добре. Звичайно, надмірне натягування матеріалів, на яке вони не розраховані, призведуть до їх швидкого зношування, і це потрібно враховувати. Все ж таки ідеально для цієї колодки підійде вузька стопа, а все що вище – це вже історія з розношуванням і звиканням до деяких незручностей на перших етапах звикання до бутс.

Підошва

Одна з найважливіших частин Nike Mercurial Vapor 13 Elite – це підошва. Зрештою ці бутси створені для швидкості, а це означає, що вони повинні забезпечувати оптимальне зчеплення з будь-якою поверхнею в грі. І в цьому плані ці бутси гарні. Під ногами Nike використовує легку роздільну пластину Aerotrax із мікроканавками.

підошва бутс Mercurial Vapor 13

Під розділеною пластиною ми маємо на увазі поділ передньої частини стопи і частини п’яти самої пластини. Обидві частини прикріплені до устілки, тому вони діють індивідуально відповідно до ваших потреб, швидко повертаючись і змінюючи напрямок. Кутова конфігурація шипів поєднується з новим жорсткішим шасі для вибухового прискорення, незалежно від того, ви граєте на покриттях AG або FG. Ми мали можливість випробувати їх на обох покриттях, де вони показали себе з кращого боку.

підошва Nike Mercurial Vapor 13 Elite

Єдина проблема полягала в тому, що важко було бігати на гарячій від сонця поверхні AG, для чого вони безумовно не призначені. Вони вбирають багато тепла і не пропускають тепло через себе, тому ступні нагріваються дуже швидко. На щастя для більшості гравців літо вже позаду, так що це не повинно бути проблемою, проте зважте на цей момент.

Для кого ці бутси?

Nike Mercurial Vapor 13 Elite демонструють вузький ультра-гладкий дизайн, з яким знайомі всі гравці, які раніше вже бігали в моделях лінійки Mercurial. Все налаштоване на вибухову швидкість, тому бутси обволікають стопу під будь-яким кутом.

Як ми вже зауважували вище в цьому огляді, дана модель в ідеалі підійде для гравців із вузькою та середньою шириною стопи. Але як варіант на весь сезон їх важко уявити, тому що є комфортніші бутси. Це як варіант для певних матчів, де важливо показати швидкість та точність, де потрібно викластись на всі 100%. Це як інструмент для досягнення конкретних цілей, ніж як зручне взуття для кожного тренування та гри.

передня частина бутс

За час тестування вони були досить зручними, але завжди було почуття постійного тиску. Якщо вас влаштовує максимально щільна посадка, вони можуть вам підійти. Ну а так, це ефективніша зброя для гравців, які люблять щільну та низьку посадку на регулярній основі.

Чи знаєте ви, що зараз доступна обмежена серія Mercurial Vapor з натуральної шкіри? Якщо ні, то дозвольте познайомити вас із Vapor 13 Tech Craft з м’яким верхом зі шкіри, створеної на основі технологій попередніх випусків. Як і слід було очікувати, Nike підняла продуктивність на новий рівень, гарантуючи, що верх зі шкіри забезпечить ту якість, яка властива більш класичним версіям бутс. Ця модель вимагає розношування і не така жорстка по посадці, але надає зовсім інше почуття контролю м’яча.

Резюмуємо

Nike Mercurial Vapor 13 Elite має кілька речей, які нам сподобалися. По-перше, вони призначені для любителів дуже щільної посадки. Якщо вас влаштовує затишок, то вони, ймовірно, будуть для вас гарним варіантом. Але з широкою стопою почуватиметеся в них занадто обмеженими. По-друге, якщо ви плануєте використовувати їх на літніх газонах, то вони не найкращий варіант. Жорстке шасі та зафіксований комір зменшують можливість виходу тепла від взуття.

А так Nike Mercurial Vapor 13 Elite – це справжні гармати з неймовірно легкою вагою та відмінним зчепленням, які стануть ефективним помічником для швидких та легких нападників, що люблять маневреність та постійний контроль м’яча.