Нова серія професійних бутсів Nike Phantom GT Elite пропонує гравцям зовсім інший рівень продуктивності. Їхня презентація викликала справжній переполох, і фанати поцікавилися, яке «чарівництво» пропонує останній реліз як для самих гравців, так і для звичайних смертних. Але інтрига була створена з перших хвилин презентації, коли було голосно і офіційно заявлено: “Phantom GT – це бутси з найкращим контролем, який коли-небудь створювала компанія Nike”. Повірте, це відразу викликає подив, але й відразу з’являється бажання перевірити, чи насправді ці бутси хороші.

Що ж, давайте розбиратися, чим гарний цей реліз, що він дасть нам нового на тлі попередніх топових моделей і які інновації тут запроваджено.

Перша реакція

Заміна двох розрізнених версій бутс VSN та VNM на одну нову версію – дуже сміливий та досить складний крок. По суті, компанія просить дві групи гравців повірити у ефективність свого нового продукту. Візуально Nike Phantom GT Elite приваблюють своїм сучасним стилем, проте зміна дизайну призвела до нового типу посадки стопи, про що потрібно говорити окремо, а також до нового верху, що створює унікальне почуття дотику та контролю м’яча.

Nike Phantom GT Elite

Перший тест

Після того, як оціниш бутси в руках, виникає сумнів, як комфортно Nike Phantom GT Elite будуть відчуватися на ногах. Схоже, що вони будуть трохи жорсткими. На щастя, можна впевнено сказати, що насправді все сталося навпаки.

Перша примірка була простою, щоб спробувати посадку, тому жорстких ігрових умов не було. Була звичайна робота з м’ячем, перепасування та удари по воротах, але й цього було достатньо, щоб зрозуміти, наскільки вони зручні для гри. У потрібних місцях є зміцнення, а верхня частина матеріалу дуже зручно лягає навкруги ступні. Це почуття, коли ти не думаєш про бутси, оскільки вони ідеально підігнані по стопі і можна повністю сконцентруватися на футболі.

бутси Nike Phantom GT

Що стосується вибору відповідного розміру, то вони відповідають тому, що зазначено на бирці. Якщо ви до цього носили щось з лінійок VSN або VNM, то сміливо підбирайте ті самі розміри.

Візуально новинка здається компактною, але коли її взуєш, то відчуваєш якийсь запас у передній частині стопи, тому навіть якщо нога опухне від фізичного навантаження, вона почуватиметься досить комфортно. Можна сміливо заявити, що вони точно підходять під форму середньої/широкої стопи. Але тут необхідно звернути увагу на відсутність внутрішнього шару Quadfit, як у попередніх випусках Phantom, але про це трохи нижче.

Огляд верху

За словами Nike, Phantom GT – це найкраще взуття для контролю м’яча з будь-коли створених брендом. У процесі створення вчені з дослідницької лабораторії Nike Sport Research Lab витратили незліченний годинник, аналізуючи різні дані, які показують, як м’яч контактує з бутсами, під яким кутом, як відбувається прийом і передача/удар.

нова структура матеріалу верха

Вони задавалися питанням, як м’яч точно стикається з поверхнею бутс, для чого створювали карти тиску та ефективні точки торкання. Ці цифрові набори даних використовувалися в конструкції Phantom GT (Generative Texture) для створення бутсів, які допоможуть ідеально відчувати м’яч та розкривати творчі здібності гравця.

Дизайнери розробили ідеальну текстуру, де все вивірено до дрібниць, щоб не зробити поверхню надмірно чіпкою або, навпаки, слизькою. А завдяки формуванню текстури прямо зверху матеріалу Nike Flyknit, на відміну від прикріплення текстури просто до верху тканини, бутси зберегли свою м’якість, податливість та чудовий торкання без ризику відшарування текстури.

Текстура

Тут буде перше зауваження, і воно дуже важливе. Phantom GT не були розроблені для використання як найнадійніші бутси. Не купуйте їх у надії, що ви отримаєте щось у стилі невбивних T90 Laser. Мета текстурування GT на верхній частині бутс – максимальне покращення торкання та контроль м’яча. Це для тих, хто робить ставку саме на ці якості, залишаючи надійність та довговічність на другий план.

Тепер докладніше про текстуру. Поблизу ви можете побачити, що леза неагресивні. Вони не випирають і не дуже маленькі. Тут збережений певний баланс. Кожне з верхніх лез має хвилеподібний контур від центру до підошви. Кожна область верхньої частини (зона удару, підйом, зона торкання та контролю) мають еліптичні шляхи. Таким чином, вони можуть діяти як амортизуючі зони, де всі леза можуть оточувати м’яч, щоб він залишався близько до вашої ноги.

зона удару

Знову ж таки, вони не призначені для використання як ударний інструмент. Тут акцент робиться саме на контроль. Кожне з лез діє як амортизатор, тому ви отримуєте відносно тонкий верх, який дозволяє комфортно приймати навіть найсильніші передачі. Додаткове захоплення, що забезпечується лезами, створює тертя об м’яч, дозволяючи вам з більшою впевненістю наносити точні удари по воротах, особливо з невеликим обертанням.

Phantom GT проти Phantom VNM

Хоча Phantom GT замінює лінійки Phantom Vision і Venom, але вони за своїми характеристиками найбільше копіюють саме Phantom Venom. Незважаючи на те, що Venom, здавалося б, не мав якісного торкання, схоже, що Nike побачила більший потенціал використання своїх ключових якостей для наступного покоління.

зрівняння з моделями VSN та VNM

Перша помітна подібність полягає у верхній частині, де GT замінює зону удару Precision Power. Але замість того, щоб тримати її вздовж зони удару, вони додали текстуру прямо по всій вершині, аналогічно тому, як Adidas зробив із серією Predator 20+. І зверніть увагу, що Nike підкреслює той факт, що ви краще відчуєте м’яч, не роблячи його надто «липким». Але тут вже на любителя, оскільки у контролі м’яча беруть участь не лише технології бутс, а й техніка гравця. Якщо від гравця всі передачі рикошетять, ніякі передові технології йому не допоможуть.

Зрештою, зникла внутрішня система блокування стопи Quadfit. Це трохи несподівано, оскільки це був потрібний у плані функціоналу компонент Phantom Venom. Натомість ця версія має набагато ширшу порожнину для передньої частини стопи, тому очевидно, що Nike орієнтувала новинку на більшість гравців, а не лише на тих, хто має вузьку стопу. І тут вони зробили правильний крок, оскільки не раз було помічено, що топові моделі аж надто вузькі і погано сідають навіть на середні стопи.

Зчеплення та підошва

На додаток до революційного вершини Nike створила нову підошву Hyperquick та нову систему зчеплення. Не дивно, що вони дивилися на створення чогось нового та унікального, оскільки все більше брендів шукають способи покращити ходові якості та динамічність взуття. Це, можна сказати, стало поточною ринковою тенденцією.

Тестуючи нову підошву у грі, відчувається стабільність, але при цьому легко робляться різкі прискорення. На різних типах поверхні підошва, звичайно, покаже себе по-різному, але на хорошому газоні вона поводиться виключно стабільно.

підошва Nike Phantom GT Elite

Нова система оснащена генеративною основою з шипами для маневреності і сконструйована так, щоб бути жорсткішою в пам’яті для посадки. Конічні шипи були розрізані та змінені для швидкого старту, а також доповнені широко повернутими шевронами.

Комбінація шипів, як висловилися в NIke, створена “об’єднати в собі найкращу схему зчеплення, яку Nike коли-небудь створювала за рахунок медіальних та бічних рухів”. Чи так це? Важко сказати, але підошви FG та AG дозволяють грати, не відволікаючись від процесу і не боячись підвернути ноги. Для багатьох це буде важливішим, ніж науковий доказ технології.

Трохи критики

Важко сказати, що це справді неймовірний реліз від Nike. Бутси добре себе показали і реально демонструють приємне торкання м’яча. Але чи це дійсно змінює правила гри, як нам про це говорять рекламні слогани? Так, вау-ефект від новинки є, але це відбувається буквально з кожним подібним релізом, коли на ринок виходить топова модель. Є думка, що нічого революційного ми не побачили, хоч візуально бутси чудово виглядають, та й відчуваються на нозі гідно. Це просто ще одна хороша модель професійного рівня, без зайвого пафосу.

Підсумок

Nike Phantom GT гідно замінять лінійки Phantom VSN та VNM. Їхня головна фішка — відмінний контроль м’яча. Що особливого саме у цій моделі, окрім контролю? Це безперечно ширша колодка, що підійде для більшості гравців. Так, і дизайн тут хороший, фото повністю весь шик не зможуть передати. Для кого ці бутси? Однозначно для плеймейкерів та й для будь-яких типів гравців, кому важливо завжди контролювати м’яч і робити з ним дива в обмеженому просторі.