Коли Nike випускає нову версію Mercurial — це завжди подія. Два релізи Superfly 8 і Vapor 14 показали новий верх Vaporposite, що поєднує чіпку сітчасту основу з підкладкою преміум-класу для контролю м’яча на високих швидкостях. При цьому Nike дуже чітко визначив напрямок для свого найпопулярнішого силуету. Бутси Mercurial Vapor 14 Elite акцентовані на:

  • матеріалі верху, що відчувається як природне продовження стопи;
  • природному торканні, що допомагає зберігати контроль м’яча на високих швидкостях;
  • швидкому розгоні та гальмуванні у всіх напрямках;
  • унікальному стилі – яскравіше, легше та швидше.

З огляду на це давайте ближче познайомимося з цією моделлю. Ми висловимо свою думку після тесту та сподіваємося, що вона буде вам корисною.

Перше враження

Nike рекламувала Nike Mercurial Vapor 14 Elite як “бутси, розроблені з використанням мінімально можливої ​​кількості матеріалів”. Коли ми вперше взяли їх до рук, то переконалися у цьому особисто.

Nike Mercurial Vapor 14 Elite

Верхній шар схожий на сітку, через яку все видно, а нижній шар здається ультратонким із перфорованими круглими вирізами. Два матеріали відмінно поєднуються між собою, тим більше Nike продумали грамотний дизайн. При цьому два шари виглядають як одне ціле, хоча, за фактом, їх два.

Звичайно, цікаво подивитися, як верх почуватиметься з плином часу, тому що спочатку він здається досить жорстким. Зрозуміло, що через пару ігор він розіб’ється, але з коробки здається взагалі не податливим. До речі, сподобалася сумка для бутс, яка йде у комплекті. Nike вміє такою дрібницею підкуповувати своїх клієнтів.

Примірка

Як і у випадку з будь-якими бутсами Mercurial, перша примірка дарує дискомфорт. Вузька колодка і не розношений матеріал одразу сковують стопу. При цьому Nike Mercurial Vapor 14 Elite тестувалися на гравці із середньою шириною стопи, тому після першої примірки було вирішено трохи розносити взуття вдома, перш ніж у ньому виходити на тренування. І тут на нас чекав сюрприз…

найк меркуріал вапор 14 еліт

Виявилося, що адаптація матеріалу верху відбувається дуже швидко. Це було відвертою несподіванкою, оскільки ми розраховували, що десь один день ми їх точно розношуватимемо. Однак матеріал верху сів по стопі буквально за 10 хвилин і дискомфорт повністю зник. Тобто, з коробки бутси відразу можна взувати на тренування і просто трохи зазнати початкового тиску.

Читайте також: Nike Air Zoom: всі бутси з 1996 по 2022 рік

За підсумками знадобилося 3-4 тренування, щоб матеріал ідеально розбився під анатомію стопи. Після цього починається диво. Ви почнете відчувати, за що ви заплатили гроші і чому це одні з найтехнологічніших бутсів у світі.

Матеріал Nike Vaporsite

Одним із ключових покращень продуктивності останньої версії Nike Mercurial Speed ​​є новий верх під назвою Vaporposite.

матеріал Nike Vaporsite

Створений на основі Mercurial 360 2019 року Vaporposite поєднує в собі чіпку сітчасту основу з підкладкою преміум-класу «Avail Q» для контролю м’яча на високих швидкостях. Якщо говорити простими словами, ви отримуєте покращене тактильне відчуття бутс на нозі та контроль м’яча.

Що стосується дизайну, то ми вже бачили кілька подібних кольорових рішень від Nike, тому увага повністю зосереджуємося на технологічній складовій матеріалу. Протягом усієї історії серії Mercurial Vapor ми бачили велику різноманітність матеріалів та дизайнів верху, які безпосередньо впливали на посадку та відчуття бутс при носінні.

Nike Vaporsite

По суті, Nike Mercurial Vapor 14 Elite дарують вам нову посадку, ніж попередник. Ви отримуєте з коробки жорсткий на дотик матеріал. Чесно, він спочатку здається якимось пластиковим. Може навіть здатися, що бутси роздрукували на 3D-принтері. Це навіть трохи розчаровує, але це почуття проходить, як ви дасте Vaporsite трохи часу адаптуватися під стопу.

Інша особливість Nike Vaporsite – це довговічність використання. Зараз, коли бутси вже пройшли тест і ми просто в них граємо, можемо впевнено сказати, що цей матеріал на порядок надійніший за попередні матеріали з останніх релізів.

Читайте також: Огляд бутс Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite

Раніше бренд загравався з полегшенням бутс, через що доводилося все робити тонше. Це, як ви знаєте, відбивалося на довговічності матеріалів. Пам’ятаєте всі ці дірки та протирання після місяця шкарпетки бутс? Так ось, з цією моделлю на вас це точно не чекає. Хоча візуально здається, що ця напівпрозора стека протрететься буквально на першій грі.

Ця синтетична сітка – це, по суті, надійний каркас, який не дає конструкції верху надмірно розтягнутися. Причому сітка посилена у потрібних місцях, тому забезпечує верху довговічність та міцність. Загалом до Vaporsite ніяких претензій взагалі немає. Хіба що з коробки матеріал лякає своєю дубовістю, але, як ми говорили вище, це незручність 10-15 хвилин.

Задник

Ще одне незвичайне доповнення – збільшений задник. Він зроблений з напівтвердого матеріалу, тому надійно фіксує ахіллові сухожилля. При цьому не чинить жодного тиску на п’яту і залишається непоміченим під час носіння.

Також відзначаємо, що збільшена конструкція задника допомагає зручніше взуватися. Думаємо, ви відразу звернете на це увагу.

Зчеплення та підошва

У Nike Mercurial Vapor 14 Elite використовується підошва Aerotrak 2. Вона повністю орієнтована на швидкість. Пластина має спеціально розроблені канавки для вибухового прискорення у поєднанні із шевронними шипами, що забезпечують миттєве різноспрямоване зчеплення для швидких ривків на високій швидкості.

підошва Nike Mercurial Vapor 14 Elite

Як кажуть, найкращі бутси – це ті, про які не потрібно думати під час гри. На тесті у нас були версії підошв FG та AG. Обидві сподобалися, зауважень немає. Власне, як немає відчуття, що в тебе під ногами щось незвичайне, що ти не відчував раніше. Це просто хороша робоча підошва, але з новим дизайном.

Кому підійдуть Nike Mercurial Vapor 14 Elite?

Здається, це питання звучить безглуздо. Mercurial — це завжди взуття для гравців атаки. Швидкість, легкість та дриблінг – це саме про ці бутси. Однак за рахунок щільнішого верху ви можете також до переваг додати більш щільні удари.

Компактна модель сподобається всім гравцям, незалежно від позиції на полі. Через якісніший верх ці бутси можуть розглядати навіть захисники. А чому б і ні?

бутси Nike Mercurial Vapor 14 Elite

Однак не забувайте про посадку та про вузьку колодку. З приємного — носок у цій моделі вільніший, ніж у попередніх релізах. Ми б назвали ці бутси ідеальними для вузької та середньої стопи. Що стосується розміру, то він ідеально збігається із розмірною сіткою Nike.

І не забувайте про вагу бутс. Будемо відвертими, не всім подобаються такі супер легкі бутси. Іноді, щоби зарядити гармату, потрібно щось відчувати на своїх ногах.

Висновки

Nike Mercurial Vapor 14 Elite змогли здивувати. Матеріал Nike Vaporsite вражає своєю посадкою та якістю. В іншому, це типові “мірки” з доопрацьованою посадкою, завдяки чому в бутси може поміститися не тільки ідеально тонка стопа. По суті, головне в цій моделі – це доопрацьований верх, який став міцнішим і комфортнішим.

Звичайно, версія Elite коштує дорого для більшості гравців. Однак, враховуючи, що зараз уже вийшла 15-та версія Mercurial Vapor, 14-ту ви можете знайти десь на розпродажі або акції. Якщо знайдете зі знижкою, то це стане найкращою вашою інвестицією у своє екіпірування.