Є одне цікаве, але непомітне зрушення в індустрії футбольних бутс, яке залишилося майже непоміченим. Якщо коротко, то футбольні бутси загалом стали ширшими або, принаймні, зручнішими. Навіть може здатися, що бутси для тонкої стопи зникли з ринку. Майже всі сучасні моделі досить комфортно підходять більшості гравців із середньою та широкою стопою. Навіть швидкісні бутси, які зазвичай робляться вужчими, щоб забезпечити повну обтічність, у наші дні мають тенденцію до більш щадної посадки.

Це також означає, що якщо ви один з тих, у кого “меркуріальні ступні”, тобто вузькі від природи, ви можете виявити, що у вас занадто багато місця у більшості бутс, представлених сьогодні на ринку. Не хвилюйтеся, адже ми хочемо поділитися з вами найкращими футбольними бутсами, які найкраще підходять для гравців із вузькою стопою.

Puma Ultra 1.3

Коли кілька років тому Puma відновила гонку за створення надлегких швидкісних бутс, представивши Puma Ultra 1.1 та 1.2, вони здивували всіх, надавши їм досить широку та зручну посадку. Однак коли дійшло до Puma Ultra 1.3, німецький бренд зробив їх тіснішими. Нова посадка поряд з більш структурованим верхом означає, що ці бутси сьогодні є одними з найвужчих на ринку. І справа тут не у вузькій колодці, а саме в новому матеріалі, що стягує.

Пума Ультра 1.3

Завдяки тканому верху MATRYXEVO, який тепер посилено новим «каркасом» Speedcage і важить лише 159 г, Puma Ultra 1.3 – це найлегші швидкісні бутси на сьогоднішній день. З таким тонким, як папір верхом ви відчуваєте кожен дотик м’яча.

Mizuno Morelia Neo 3 Japan

Японський бренд має дві версії Morelia Neo 3, серед яких ми вибрали Mizuno Morelia Neo 3 Japan. Причина такого вибору – верх складається із двох частин. Це означає, що вашу стопу краще охоплюватимуть матеріали. Однак, вибираючи цю модель, потрібно підбирати розмір на половину, а подекуди на цілий розмір менше. Вся справа в сильно вільному носінні, яке дає більше свободи, ніж ти на те розраховуєш.

бутси Mizuno Morelia Neo III Elite

З точки зору продуктивності, Morelia Neo 3 Japan, можливо, сьогодні є найзручнішими швидкісними бутсами на ринку. Це стало можливим завдяки надм’якому верху зі шкіри, який миттєво лягає по стопі, забезпечуючи при цьому приємно збалансований дотик. І не звертайте особливої ​​уваги на конічні шипи, вони забезпечать відмінне зчеплення як із FG, так і з AG газонами. Гібридна підошва у японців виконана на найвищому рівні.

Adidas Copa Sense.1

На перший погляд, Adidas Copa Sense.1 можуть здатися не надто вірним вибором, але вислухайте нас. Хоча форма бутс не викликає довіри, але двокомпонентна конструкція дозволяє краще затягнути бутси для щільнішої посадки. Шнурки також допомагають видалити зайве простір усередині бутс, забезпечуючи ще щільнішу посадку. По суті, це ідеальні бутси для вузької стопи, які можна регулювати. Навіть якщо ноги під кінець гри набрякли, можна послабити шнурівку. В інших моделях із щільним матеріалом така розкіш або недозволена, або не так ефективно працює.

Adidas Copa Sense.1

На ногах Copa Sense.1 виглядають міцними та добре складеними, майже як танк. В той час шнурівка згладжує удари від м’яча, гарантуючи додатковий контроль при складних передачах та ударах. Непоказна на вигляд модель дуже зручна і практична на полі. Перевірено!

Nike Mercurial Vapor 14

Серія Mercurial з роками поступово ставала дедалі зручнішою, хоча спочатку взувалась виключно на вузькі стопи. Nike Mercurial Vapor 14 мають середню посадку, що робить їх ідеальними для багатьох гравців. Легендарна модель, в яку компанія Nike вкладає найкращі свої технології, сьогодні нарешті стала доступна більшості футболістів. Це вже не привілей «вузькостопих», а вибір для більшості.

Nike Mercurial Vapor 14

Vapor 14 — наш улюблений Vapor за останнє десятиліття. Причиною тому — новий верх Vaporposite, який зміг зберегти всі найкращі якості від попередніх матеріалів, але при цьому став зручнішим. Він, як і раніше, дарує найчіткіше почуття м’яча, відмінно сідає по стопі, добре дихає і абсолютно нічого не важить.

Adidas SpeedFlow+

Можливо, це несподіваний вибір для цієї добірки, але Adidas SpeedFlow+ ми рекомендували б, як досить непогані бутси для вузької стопи. Через відсутність шнурків верх набагато структурований, ніж у його аналога – Adidas Speedflow.1 зі шнурівкою. Відповідно, ця модель має більш вузьку посадку для максимального блокування стопи. Тобто відсутність шнурків було компенсовано жорсткішою посадкою матеріалу.

Adidas X Speedflow+

Ми ніколи не були великими шанувальниками бутсів без шнурків, але Adidas Speedflow+ нас змогли здивувати доробкою цієї технології, яка вже сьогодні вміє нормально фіксувати стопу. Система без шнурків була реалізована неймовірно добре, що подарує вам почуття впевненості навіть при виконанні швидких ривків та розворотів. А ще тут карбонова вставка в підошві, що робить Speedflow + однією з найкращих швидкісних моделей сучасності.

Adidas Predator Freak.1

Адидас Predator Freak.1 унікальні тим, що мають вільну посадку, але в центрі конструкція стискає вашу стопу, забезпечуючи їй щільну, але зручне розташування. А ще є шнурівка, яка дозволить відрегулювати щільність посадки, що оцінять багато гравців. Ми рекомендуємо вибирати цю модель на пів розміру менше, тому що сам матеріал шкарпетки та передній частині стопи дає більше простору, ніж очікується.

Adidas Predator Freak.1

Однак якщо ви підберете правильну посадку, Predator Freak.1 стануть одними з найприємніших бутсів для гри. За свою ціну ця модель цілком виправдає себе.

Сподіваємося, вам сподобалася наша стаття про найкращі футбольні бутси для вузьких стоп. Ми щось тут пропустили? Повідомте, які футбольні бутси повинні увійти до списку в коментарях нижче.