Торік Puma переписала правила гри на ринку легких/швидкісних бутсів, випустивши Puma Ultra 1.1. Протягом останніх років ринок бутс умовно «для нападників» досяг свого роду «стелі». Бренди зосередилися на тому, щоб робити взуття «досить легким», не жертвуючи при цьому якістю та комфортом. Але чи всім вдалося досягти цього балансу? Припустимо, якщо дивитися на конкурентів, у Adidas це вийшло тільки з новинкою X Speedflow восени 2021 року. А ось у Puma змінилося все у 2020 році, коли бренд розпочав гонку за титул найлегшої моделі випуском Puma Ultra.

Пума Ультра 1.3

Ми були великими шанувальниками Puma Ultra 1.1 та 1.2, тому що Puma зробила їх більш комфортними щодо посадки. Це стало справжньою знахідкою для гравців із широкими стопами. Моделі стали одними із зручних на ринку для широких ніг. При цьому новинки були легкими та агресивними за рахунок технологічного верху та збалансованої підошви.

Але недавно вийшла версія 1.3. На вигляд Puma Ultra 1.3 — зовсім інший звір, так що давайте розбиратися, чим новинка відрізняється від інших Пума Ультра і чому ми вважаємо її чи не кращою на ринку сучасних бутс.

Унісекс версія бутс

На відміну від інших релізів на ринку бутс, Puma Ultra 1.3 була першою моделлю, випущеною у двох варіантах – унісекс та жіночий.

Давайте відразу коротко про різницю між жіночою та «чоловічою» версіями. У жіночої більш тонка середня частина стопи, що допомагає пристосуватися до високих склепінь ноги, які зазвичай зустрічаються у жінок. Також відзначаємо ширшу передню частину, а також конічний малюнок шипів, який найкраще підходить для розподілу ваги.

бутси Puma Ultra 1.3

Жіночий варіант Ultra 1.3 суворо дотримується принципу анатомічної посадки спеціально під жіночу стопу. Правильним ходом було використати саме конічні шипи замість надагресивних «лез», які ми звикли спостерігати на чоловічих версіях.

До речі, жіночі Пума Ультра підійшли не всім професійним футболісткам. Частково причина в тому, що більшість дівчат завжди тренувалися у чоловічих футбольних бутсах. Вони настільки звикли до чоловічої форми, що почувалися некомфортно в жіночій, оскільки стопа вже протягом часу «переформувалася». Саме тому сьогодні чоловіча версія називається «унісекс», оскільки не всі дівчата готові перейти на жіночу версію та продовжують грати у чоловічій.

Загалом експеримент цікавий із цим типу «гендерним поділом». Так, не всі його зрозуміли і прийняли, хоча посил був досить зрозумілим — зробити адаптивні бутси спеціально для анатомії жіночих ніг. Проте суворі реалії футболу поки що не дають повністю розкритися цій ідеї. Що ж, продовжуватимемо спостерігати за розвитком цієї історії.

Матеріал верху

Найголовніша зміна у новинці відбулася якраз у матеріалі верху. Тут, можливо, варто було б побоюватися сміливого кроку від розробників, які вкотре зробили матеріал тоншим. А ми ж знаємо закон практичного футболу, який каже, що чим тонший матеріал верху, тим менше він прослужить.

Верх, як і раніше, складається з плетеного верху MATRYXEVO, але вже з реально прозорою структурою. Пішла в минуле в’язана пряжа і замість неї з’явилася пряжа MATRYXEVO. Вона працює разом із новим легким каркасом Speedcage, що створює багатошарову опору для всієї конструкції верху.

Speedcage
Так виглядає каркас Speedcage з середини

Щоб ще більше зменшити вагу, Puma також використовує прозорі прорізи у верхній частині. Щоб гарантувати, що ви не втратите почуття комфорту, граючи у вологих умовах, верх також покритий шаром GripControl Pro. Він забезпечує максимальне зчеплення з м’ячем навіть за умови гри у дощ.

матеріал MATRYXEVO
Матеріал MATRYXEVO

При розмірі US9 Puma Ultra 1.3 важать лише 159 грам. Де ви знайдете такий показник серед конкурентів? Поки що Пума Ультра за вагою безперечно лідирують. Дивує, що їхні експерименти з полегшенням поки що ніяк не позначаються на якості бутс. Але давайте подумаємо логічно, чи підуть вони знову на зниження ваги для версії 1.4? Те, що бутси вийшли реально зручними і легкими — це приголомшливий результат. Однак трохи лякає ось це загравання з вагою, коли кожна наступна модель “худне”. Рано чи пізно це призведе до провалу, і тут потрібно бути розробникам дуже обережними.

Новий формат посадки

Та зручність, яка була притаманна версії Puma Ultra 1.1 більше немає. Це ми про м’якість матеріалу, і про можливість з комфортом втиснути навіть широку стопу. Якщо ви були шанувальником надлегких швидкісних бутс з гарною місткістю, запасайтеся моделями Ultra 1.1 та 1.2. Вони якраз зараз продаються зі знижкою.

бутси пума ультра 1.3

З новим верхом, схожим на синтетику, бутси стали обтічнішими і жорсткішими. А як ви хотіли? Щоб знизити вагу, не нашкодивши якості матеріалу, потрібно зробити його жорсткішим. Якщо ви носили Ultra 1.1 або 1.2, то переходячи на 1.3, беріть на пів розміру більше (але це не точно). Посадка набагато щільніше і вам доведеться впихати себе в новий матеріал. Звичайно, він з часом «розіб’ється» і стане вільнішим, але з коробки бутси вам будуть чинити опір.

При цьому новий матеріал сидить зручно, обтікає стопу та не викликає дискомфорту. Так, посадка стала щільнішою і це одразу помітно. Однак ти це помічаєш, коли тільки взуєш нову модель. На полі бутси поводяться чудово і, якщо чесно, цю різницю у вазі в порівнянні з попередніми версіями ти взагалі не помічаєш. Та й як можна побачити різницю в 10-20 грам? Для маркетингу це, можливо, вагома цифра, але на практиці гравці нічого не отримують.

Розношування бутс

Не дивно, що щільніша посадка означає, що при першому взуванні Puma Ultra 1.3 вимагатимуть деякого часу для «обкатки».

Оновлений верх MATRYXEVO виглядає дуже структурованим із коробки. Потрібно було близько 2-3 тренувань, щоб матеріал став м’яким і не відчувався, як пластмаса. Проте потім матеріал приємно здивував, хоч спочатку викликав повне розчарування. Відразу відчулася компресійна посадка та її головна перевага — почуття єдиного цілого бутс та ніг. Це непередаване монолітне почуття.

Пума Ultra 1.3

Додаткова структура у поєднанні з тонкістю матеріалу дають вам відчуття різкості удару. Вся енергія від вашої стопи передається у м’яч під час контакту. Це важко пояснити словами, але це відчуття відсутності «посередника» між стопою та м’ячем – це приголомшливе почуття. Ти можеш робити з м’ячем що завгодно.

Зрозуміло, що зворотним боком цього є те, що ваша техніка повинна бути абсолютно точною, щоб добре контролювати м’яч. Також з мінусів можна відзначити той факт, що оновлений матеріал через свою тонкість може набагато швидше порватись, якщо хтось настане на нього бутсами. На жаль, це витрати інновацій, за якими сьогодні кинулися усі бренди.

Підошва

Пара, яку ми розглянули, була модель Unisex, тому в ній є знайома багатьом легка підошва PEBA SpeedUnit, яка була і на версіях Ultra 1.1 і Ultra 1.2.

підошва Puma Ultra 1.3

Puma продовжує називати цю комбінацію шипів FG/AG, і ми, як і раніше, задоволені її характеристиками на полях AG, незважаючи на надзвичайно агресивний вид шипів із лезами. Це відмінний універсальний малюнок для двох видів покриттів, який стабільно показує себе як в суху, так і в сиру погоду.

Передня частина стопи також має приємну пружинність, коли ви її згинаєте, що допомагає підвищити чуйність для надшвидких спринтів, скорочень та зміни напряму.

Висновок

Puma завжди мала репутацію компанії, яка робила найлегші бутси. Кульмінацією цієї історії стали бутси Puma Ultra SL. Проте, хоч це і рекордсмен за вагою, модель є максимально ненадійною. У наших товаришів ці бутси протрималися лише 10 ігор. Puma Ultra 1.3 — це більш збалансована модель з натяком на надлегкість. Але тут поки що все в міру. Саме грамотний баланс рятує цю новинку від версії SL.

Puma Ultra 1.3 призначені для швидких атакуючих гравців. Думаємо, що це очевидно. Незважаючи на те, що виробник заграється з вагою, модель дуже зручна і видно, що вона прогресує. Так, посадка стала щільнішою, але якщо вам потрібна максимальна зручність при широкій стопі, завжди можна перейти на Puma Future Z.

Пума Ультра створені трохи для інших цілей, хоч спочатку вони дарували схожий рівень комфорту. Однак зараз модель наблизилася до свого ідеального стану, коли вона може показати і легку вагу, і швидкість, і якість. Однозначно це топ на ринку бутс, де конкуренти також припускаються помилок і намагаються виграти в маркетинговій битві. Ми спираємося на практичні сторони новинки і поки що версія 1.3 є нашим фаворитом серед легких бутс.