Для компанії Puma настала нова ера, в якій вони мають вирішити два основні завдання. Перше — випустити на ринок швидкі моделі бутс, як це вже зробили конкуренти. Друге — замінити серію ONE оновленим випуском у стилі evoSPEED. Власне, це вони і намагаються зробити за допомогою Puma Ultra 1.1 з унікальним верхом – технологічно просунутого матеріалу MATRYXEVO з реактивним кевларом та вуглецевою пряжею. Ця технологія вражає легкою вагою, але й має деякі недоліки, але про це трохи нижче.

Вступ

Ми не здивовані, побачивши, що Puma рухається в новому для себе напрямку, враховуючи, наскільки популярність лінійки ONE швидко скотилася за останній рік. Свіжий підхід та переосмислення було просто необхідним.

Тут було видно два варіанти розвитку подій: або зробити ремейк колись популярних evoSPEED, або зробити щось нове, але схоже за змістом та дизайном на цю саму лінійку. Компанія пішла другим шляхом — взяла те, що точно працювало, оновила і випустила на ринок під новою назвою. Старий трюк, однак він працює чудово, чим, до речі, сьогодні користуються багато спортивних брендів.

Посадка

Бутси Puma Ultra 1.1 – дуже легка новинка, тому відразу хочеться їх приміряти і зрозуміти, як вони відчуватимуться на нозі і яка посадка. Незважаючи на свою легкість, бутси сидять на нозі дуже щільно, обтягуючи стопу, як литі. Якщо порівняти посадку цієї моделі з чимось знайомим читачеві, то її можна порівняти з бутсами Nike Vapor, але ось звідси і випливає один нюанс.

Puma Ultra 1.1

Puma Ultra 1.1 позиціонують як швидкісні бутси, а значить, більше орієнтовані на гравців передньої лінії. Тобто ідеальний претендент — легкий та швидкий нападник. Але бутси звужують коло пошуку ще до однієї особливості – у гравця має бути вузька стопа.

Примірюючи їх на середню стопу, відразу відчуваєш тиск колодки і досить сильне напруження в зоні п’яти. Швидко стає зрозуміло, що рідний розмір, який відмінно підходив більшості моделей Puma, тут не підійде. В результаті нормально по стопі відчувалась модель на два розміри більша. Тиск помітно знизився, але п’ята все одно відчувалася жорстка, незважаючи на шар набивання для амортизації, який у нашому випадку не сильно допомагав.

Що ще здивувало, так це новий верх MATRYXEVO, який, як виявилося, не дуже й розтягується. З одного боку це добре, тому що матеріал дуже легкий і йому потрібен запас міцності, але адаптивності йому трохи не вистачає, щоб нестандартна стопа відчувала себе більш комфортно.

Новий верх

MATRYXEVO навіть візуально виглядає незвично. На дотик він схожий на щільний текстиль із джинсовою текстурою. Це безперечно щось нове, чого раніше не було, тому ось так відразу і не поясниш, з чим це можна порівняти для кращого розуміння. Це нове явище, яке слід тестувати, але перше враження від нього дуже позитивне.

MATRYXEVO
MATRYXEVO

Суть MATRYXEVO – вплетені кевларові та вуглецеві нитки, які й тримають структуру та щільність матеріалу, але при цьому ніяк не впливають на його вагу. З зовнішнього боку матеріал оброблений GripControl Pro – спеціальним покриттям для кращого контакту з м’ячем.

В цілому, нова технологія від Puma вражає, але хотілося б, щоб верх все ж таки був більш адаптивним, але з іншого боку тут більше про надійність, оскільки ми знаємо загальну проблему всіх легких бутс – це верх, що швидко вмирає, і який не витримує довгих навантажень.

носок Puma Ultra 1.1

А ще кажуть, що цей матеріал чудово поводиться на сирому газоні, тому що швидко відводить вологу, при цьому не втрачаючи своїх властивостей. Перевірити це не вдалося, але, як кажуть інші оглядачі, у цьому плані новинка дуже хороша.

Робота з м’ячем

Все це було перше знайомство і банальна примірка, але все змінилося щодо відчуттів і очікувань, коли почалася робота з м’ячем. Відчувши новий матеріал на ногах та оцінивши всю його легкість і тонкість, очікуєш на сильну чутливість, але за фактом вони відчуваються неприродно. Тобто, ти спочатку думаєш, що гратимеш ніби босоніж і відчуватимеш силу ударів м’яча, але насправді ти відчуваєш дуже щільну посадку і фіксацію стопи. За вагою взагалі не відчуваються, але при пасі і ударі відразу відчуваєш посилену зону носка, що дозволяє робити дотик м’яча більш щільним.

бутси Puma Ultra 1.1

Незважаючи на легкість, Puma Ultra 1.1 дозволяють заряжати досить сильні удари, які не будуть віддавати в ноги болючими відчуттями. Ось тут ця щільність бутс грає позитивну роль. Небагато програючи в комфорті, ви отримуєте відмінний інструмент для контролю м’яча. Загалом, бутси викликали не зовсім звичні почуття, проте те, як вони розподіляють енергію та як дозволяють діяти з м’ячем – це сподобалося!

Комірець

Це ще раз про щільність посадки, проте в цій моделі зроблений правильний V-подібний виріз на еластичному носочку, який дозволяє зручно прилягати до щиколотки. Тут все вивірено точно: і висота шкарпетки, і його виріз, та і його форма в цілому.

шкарпетка бутс пума ультра

Нічого не давило, не натирало і не заважало у грі. Матеріал точно повторює контури ноги, а шнурівкою завжди можна підправити посадку, хоч і без неї бутси сідають як влиті.

Підошва

Нові бутси Puma Ultra 1.1 отримали підошву SpeedUnit, конструкцію якої частково запозичили від бігового взуття для спринтерів. Суть нової розробки в тому, що кожна шпилька має вивірену форму і таке розташування, щоб забезпечити максимальне зчеплення з газоном. Звичайно ж, підошва, заснована на пластині Pebax, має надлегку вагу і таке відчуття, що подвійну конструкцію. Носкова зона, здається, просто припаяна до основної частини, але має приємну еластичність, загалом правильно збалансована, а ось набір шипів різних форм трохи плутає.

подшва бутс Puma Ultra 1

Справа в тому, що підошва Pebax SpeedUnit маркується під шипи FG/AG, але має нехарактерні види шипів. Замість конічних шипів, які ми зазвичай асоціюємо з підошвами AG, ми бачимо суміш тонких тривимірних лез, а хто пам’ятає перші спроби Puma зробити швидкісні моделі на AG, той зрозуміє, що формати були невдалими. Тут є таке відчуття, що хочуть знову наступити на ті ж граблі. Але, в цілому, підошва показала себе з кращого боку, поводилася стабільно і дуже чуйно на ривках.

Підведемо підсумки

Нові професійні бутси Puma Ultra 1.1 залишили неоднозначне враження. Це реально новий продукт для ринку, який потрібно вивчати на практиці та, як нам здається, ще доопрацьовувати. У конкурентів поки чогось подібного немає, хоч і вони випускають швидкісні та легкі моделі, але у них там свої технологічні фішки.

Все враження псує MATRYXEVO з його щільною посадкою, через що у покупців будуть проблеми з вибором відповідного розміру. Знову ж таки, це бутси на вузьку стопу і виключно на легких гравців. Якщо є зайва вага, середня і товстіша стопа, набряклість ніг та інші якісь проблеми — з цією моделлю буде все складно.

В іншому, це реально гідний реліз від Puma, який вражає технологічною базою. Чи зможе новинка бути такою ж популярною, як evoSPEED? Так, всі шанси є, але бутси потрібно трохи доробити», але ми впевнені, що це буде зроблено обов’язково. Розробники явно хотіли встигнути до старту футбольного сезону, щоб взути своїх амбассадрів у новинку, тому ми й бачимо деякі недоліки. Дизайн, вага та контроль м’яча – головні переваги релізу, але хотілося б ще від нього побачити міцність матеріалу верху. Якщо він реально триматиметься, то на тлі конкурентів, ця модель може сильно вистрілити.