Бутси Adidas X Speedflow.1 були не просто одними з найкращих на футбольному ринку. Можливо, це були одні з найкращих швидкісних бутс усіх часів. Без перебільшень. Вони давали все, що ви хотіли від швидкісних бутсів на найвищому рівні. Це все означає, що новинці Adidas X Speedportal.1 треба було дати гравцям щось нове.

Adidas X Speedportal.1

Бренд вирішив удосконалити технологію Speedflow. Це означає, що силует X отримав нове дихання. Давайте подивимося, на що здатна новинка і чим вона краща за свого попередника.

4 ключові зміни

Модель Adidas X Speedportal.1 відрізняється від свого попередника чотирма основними елементами еволюції:

  1. Верхом Speedskin 2.0
  2. Підошвою Speedframe 2.0
  3. Стабілізуючими елементами
  4. Новим задником

Давайте почнемо з тієї зміни, яка відразу впадає у вічі — це більш щільний і структурований верх. Іншими словами, це новий матеріал Speedskin 2.0. Вам, напевно, потрібно буде витратити деякий час на рознесення, перш ніж він покаже, на що здатний.

Speedskin 2.0

Забезпечити надійну фіксацію стопи – це головне завдання силуету Speedportal. Для цього потрібний новий матеріал, а також нові стабілізуючі елементи навколо п’яти. Вони забезпечують таку ж стійкість, як і повноцінний зовнішній задник, але при цьому фізично займає вдвічі менше місця, що знижує вагу бутс. Набивання задника також було змінено, щоб ще краще охоплювати п’яту та забезпечити їй додатковий комфорт.

Нарешті, у знаменитій підошві Speedframe удосконалено пластину. Вставка з картітексу тепер проходить до середньої частини стопи, а не просто покриває її передню частину.

Adidas X Speedportal.1 стали ширшими

Раніше ми виявили, що X Speedflow дуже зручні для широкої стопи і навіть назвали їх новими «народними швидкісними бутсами». Тим не менш, новий Speedportal, схоже, зробив ще один крок вперед: у нього ще ширша передня частина стопи і вищий носок, що робить модель однією з найширших і зручніших на ринку.

збільшена носочна зона

Щоб збалансувати бутси, їхня середня частина має більш жорстку посадку, що відчувається на надійності фіксації. Новинка на нозі сидить дуже щільно, але ніде не стискає за рахунок додавання невеликого внутрішнього простору. Звичайно, занадто вузька стопа при такій конструкції не отримає належної фіксації, тому доведеться все компенсувати щільнішим шнурівкою.

Speedskin 2.0

Вам доведеться витратити два-три тренування, щоб матеріал верху став м’якшим. Однак, коли ви розносите бутси, ви зрозумієте, чого варта новинка. Вона не така зручна відразу з коробки, як X Speedflow, але безумовно краще у всіх поняттях, ніж X Ghosted, що пішли в минуле.

матеріал Speedskin 2.0

Приємним доповненням є рельєфні 3D-текстури вздовж підйому та зовнішньої частини бутс. Передбачається, що вони дадуть вам більш натуральні відчуття відчуття при веденні м’яча. Звичайно, ви не особливо відчуваєте це в динаміці гри, але в сиру погоду це допоможе покращити зчеплення з м’ячем.

Відразу зазначимо, що між вами та м’ячем практично немає матеріалу, тому ваша техніка тут відіграє ключову роль. Це бутси для технічних гравців, які вміють працювати із м’ячем. Вони не вибачать вам недбалості. У них ви реально побачите, наскільки ви гарні у поводженні з м’ячем. Немає скілла — забудьте про Adidas X Speedportal.1.

Змінена підошва

Козирною картою силуету X в останні роки, безперечно, була вставка з карбітексу. Це одна з небагатьох технологій, яка реально прижилася та вважається робочою. Тому не дивно, що adidas подовжив вставку з картітексу в конструкції підошви від передньої до середньої частини стопи.

підошва Adidas X Speedportal.1

Незважаючи на те, що карбону побільшало, підошва виявилася менш чуйною в порівнянні з X Speedflow і X Ghosted. Якщо ви грали у цих моделях, ви точно відчуєте різницю. Якщо Adidas X Speedportal.1 — це ваші перші бутси з карбоновою підошвою, ви будете в захваті. Все пізнається в порівнянні.

Що нас найбільше засмутило у новій підошві, то це її новий вигин. Ви виявите, що підйом став вищим, ніж зовнішня частина стопи, що може вплинути на біомеханіку вашого бігу.

пластина з карбітексу

Ми вважаємо, що X Speedportal.1 проектувалися за принципом спринтерського взуття. Цей нахил повинен підтримувати вашу ногу в спринтерській формі або принаймні допомагати вам бігти швидше. Якщо для професійних футболістів це і може спрацювати, оскільки вони звикли до серйозних навантажень, то для напівпрофесіоналів та любителів — це сумнівна фішка.

Якщо ви, як і ми, прості гравці і не хочете міняти біомеханіку бігу, вам варто задуматися про вибір такої підошви. Відразу говоримо, до неї доведеться звикати. А ще вона підвищує можливість отримання травми.

Конфігурація шипів

Ми починаємо чітко відчувати, як бренди перестають зосереджуватися на швидкості взуття щодо зниження її ваги. Натомість вони перейшли на важливість прискорення/уповільнення, а також різних бічних рухів.

конфігурація шипів

Нова конфігурація шипів на X Speedportal.1 також відображає цю зміну. Шипи здаються чіпкими при відштовхуванні, але при цьому зручні при обертанні та зміні напряму. Незважаючи на те, що конфігурація втратила свою колишню універсальність змішаного формату FG/AG, ми виявили, що вона стала набагато стійкішою для полів AG, ніж попередні версії. Нинішні шипи чудово себе покажуть на полях FG та AG. Загалом нехай вас не бентежить нова конфігурація. Вона така сама робоча, як і раніше, тільки має інший вигляд.

Задник

І кілька слів про нове набивання задника. На наш погляд, нове набивання п’яти виконане краще, ніж у попередніх моделях.

оновлений задник із подушечками

Воно банально м’якше. Але любителям жорстких конструкцій, щоб усе сиділо максимально щільно, можливо це не сподобається. Товщина нового прошарку помітно відчувається. Нам це подобається, але на смак та колір…

Висновок

Adidas X Speedportal.1 — одні з найшвидших бутсів на футбольному ринку. Вони легкі та гранично зручні, але тільки після невеликої розноски. Нова підошва з карбітексу дасть вам додатковий імпульс при відштовхуванні, але до неї потрібно буде звикнути, та й не кожен це оцінить.

бутси Adidas X Speedportal.1

Силует Speedportal на тлі попередників якось неоднозначно еволюціонував. Начебто ми й отримали щось нове, але чим гіршим був силует Speedflow? Так, посадка відчувається інакше за рахунок оновленого матеріалу верху, але, по суті, у попередника все було з цим ок. Принаймні Speedportal з коробки були супер м’якими. А ці треба розношувати…

Однозначний плюс — це ширша конструкція, яка дозволить влізти в неї гравцям з будь-якою стопою, крім найширшої.

У цій новинці відчувається гонка брендів за нововведеннями. Adidas потрібно було терміново надати щось противагою Nike Air Zoom Mercurial Superfly 9 Elite. Мабуть, так і зародився новий силует із незначними змінами.

Що ж, “післясмак” після тесту новинки залишилося розмитим. Здається, що цей реліз був зайвим, вимушеним, нашвидкуруч. Подивимося, як бренд розвиватиме лінійку X у майбутньому, але поки що їхня нова робота не особливо вражає.