Кожен футбольний фанат хоча б раз ставив собі питання, що відбувається з джерсі, в яких його кумири виходять на матчі. Майка може мати різну долю, це залежить від конкретного клубу та самого гравця. Для великих і багатих команд форма становить одну цінність, для маленьких без великої фінансової сили — іншу. Розглянемо можливі сценарії обох кейсів.

Обмінятися з опонентом

Ви точно бачили таке, якщо стежите за футболом і не вимикаєте трансляцію одразу після фінального свистка – наприкінці матчу гравці регулярно змінюються майками. Часто це відбувається вже у підтрибунному приміщенні, щоб фанати не запідозрили спортсмена у симпатіях до опонента, але іноді ритуал проводять прямо на полі.

Що відбувається із формою після матчів?

Такий жест — насамперед знак поваги. Зазвичай футболки просять у найзірковіших гравців, іноді члени команди навіть заздалегідь домовляються, хто клянчатиме джерсі у головної селебріті у складі суперника. Багато хто залишає майки у власній колекції, інші відправляють сувенір на аукціон та витрачають зароблене на благодійність.

Не всі готові змінюватися екіпіруванням. Дехто може просто бути не в дусі після невдалої гри, хтось уже пообіцяв подарувати джерсі комусь поза полем. Є зовсім сумна причина: деякі футболісти відмовляються від обміну через заборону клубу, найчастіше це є актуальним для небагатих команд.

Віддати на благодійність

Гравці та клуби можуть самі направити амуніцію на добру справу, не чекаючи обміну на полі. Більшості учасників найбільших змагань екіпірування постачає технічний спонсор, для них зайва футболка не має великої цінності. Зазвичай команди відправляють цінні футболки благодійним організаціям, які самі вирішують, що зробити з сувеніром.

Частина джерсі продають і спрямовують прибуток на допомогу нужденним, іноді майки безпосередньо вирушають дорослим та дітям, які не можуть дозволити собі футбольне екіпірування та мерчендайз улюбленого клубу, але є пристрасними фанатами гри. Часто джерсі дарують важко хворим людям, щоб підбадьорити та порадувати їх.

Читайте також: Чому футбольні клуби змінюють форму щороку?

Гравці великих клубів одягають футболку щонайбільше один раз. Зазвичай футболіст має не менше трьох майок на матч: по одній на кожен з таймів і додатковий на непередбачені випадки — наприклад, якщо суперник потягне за джерсі в єдиноборстві і порве її. Усі три комплекти стають сувенірами, сам факт приналежності до конкретного гравця у конкретному матчі робить їх цінними.