Жіночий футбол за останні кілька років настільки розвинувся, що про нього зараз говорять усі. Причому він розвинувся за рахунок своєї якості, що спровокувало зростання популярності. Виробники футбольної екіпіровки, звичайно ж, реагують на це. Вони почали випускати не лише жіночі бутси, а й бутси унісекс. Ми ж вам хочемо показати ТОП-5 найкращих жіночих моделей, які будуть актуальні на сезон 22/23.

Жіночі бутси та унісекс: у чому різниця?

Жіночі бутси, як правило, мають вужчу колодку і випускаються щодо анатомічних особливостей жіночих ніг. Так як чоловіки за своєю природою часто більше жінок, відповідно, у них більша і довша стопа. У жіночих бутсах враховується як анатомія стопи, а й, що найважливіше, розмір. Мабуть, розмір це головний відмінний параметр від чоловічих бутс.

жіночі бутси

Справа в тому, що ще недавно багато дівчат-футболісток підбирали собі чоловічі моделі, тільки меншого розміру. Як такого поділу не було. Зараз, коли жіночий футбол вийшов на новий рівень, виробники почали робити досконаліші спеціалізовані жіночі бутси з урахуванням анатомії.

Унісекс модель – це ті ж чоловічі бутси, тільки з умовно “нейтральним” дизайном. Оскільки сьогодні гендерні ознаки повністю стираються, то стилістика футбольного взуття слідує за цим трендом. Наразі вже немає якогось чіткого розподілу, що можна вважати чоловічим і що жіночим. Нині, по суті, вже всі унісекс.

Але якщо стоїть мета для дівчини досягти свого взуття максимального комфорту, то потрібно робити ставку на анатомічну будову моделі, а не на її дизайн. Зовнішній вигляд – вторинне явище. Матеріали та технології – первинне.

5. Nike Phantom GT 2

 • Підошви: FG/SG/AG/TF/IC
 • Варіант без шнурків: Ні
 • Носять: Пернілла Хардер, Грейс Гейоро та Френ Кірбі

Phantom GT 2 – це універсальна модель, яка підійде більшості гравців. По суті, не є важливою і ігрова позиція на полі. Бутси чудово сідають навіть на широкі стопи, дуже зручні у поводженні з м’ячем і стильно виглядають.

жіночі Nike Phantom GT2

Вам достатньо поглянути на динамізм Хардера, Гейоро та Кірбі, щоб зрозуміти, що цей силует дійсно працює, коли він піддається випробуванню на полі.

4. adidas X Speedflow

 • Підошви: FG/SG/AG/TF/IC
 • Варіант без шнурків: Так
 • Носять: Вів’єн Мідема, Стіна Блекстеніус та Джесс Картер

Це одні з найшвидших і, відповідно, легких бутсів на спортивному ринку. X Speedflow можуть запропонувати набагато більше ніж просто унікальний стиль. Як правило, ці жіночі бутси вибирають швидкі гравці нападу із відмінним контролем м’яча. Повірте, тут важливо вміти працювати з м’ячем, оскільки ультра легкий матеріал верху не прощає помилок під час роботи з м’ячем.

жіночі adidas X Speedflow

Моделі «.1» та «+» (без шнурків) забезпечені технологіями, які зроблять вас найкращим гравцем, і, можливо, одного разу ви навіть досягнете рівня Вів’єна Мідени. Та й стиль у цієї моделі просто чудовий.

Читайте також: Огляд бутс Adidas X Speedflow.1

3. Nike Mercurial Vapor 15

 • Підошви: FG/SG/AG/TF/IC
 • Варіант без шнурків: Ні
 • Носять: Сем Керр, Марія-Антуанетта Катото та Бет Мід

Нові покоління у довгій лінійці релізів Mercurial Vapor вже доступні у продажу. 15-та версія – це витвір мистецтва і найкраще, що може запропонувати ця лінійка бутс сьогодні. Крім неймовірно легкого та адаптивного верху, тут також є амортизація та дизайн, який полюбився багатьом жіночому Євро-2022.

жіночі Nike Mercurial Vapor 15

Однак багатьох найбільше приваблює технологія Nike Air. Розробка з минулого отримала нове життя у 2022 році та здивувала багатьох своєю ефективністю. Це одна з найтехнологічніших моделей сучасності, яка в ідеалі підійде швидкій футболістці, яка грає в атакуючій лінії.

2. Adidas Predator Edge

 • Підошви: FG/SG/AG/TF/IC
 • Варіант без шнурків: Так
 • Носять: Венді Ренард, Олена Обердорф та Еллен Уайт

Це для тих, хто любить міць. Модель Predator Edge поєднує в собі строгий зовнішній вигляд із міцним верхом та підходить для гравців, які люблять грати з силою. Загалом, це варіант або для захисників, або для тих, кому не важлива вага взуття, а ставка робиться на її міцність. Це не говорить про те, що бутси важкі. Ні, просто з нашого ТОП-5 це найважчий варіант, але різниця у вазі не така суттєва, щоб на неї звертати увагу.

жіночі Adidas Predator Edge

«Хижакам» завжди довіряли найкращі футболісти світу, і достатньо побачити, як Ренар, Обердорф та Уайт відпрацьовують на полі, щоб зрозуміти, чому варто вибрати саме цю модель.

Читайте також: Огляд бутс Adidas Predator Edge.1

1. Puma Ultra 1.4

 • Підошви: FG/SG/AG/TF/IC
 • Варіант без шнурків: Ні
 • Носять: Ніколь Білла, Крістіна Джіреллі та Рамона Бахманн

А тепер найцікавіше. Puma Ultra 1.4 – це єдині офіційно жіночі бутси у нашому списку. Модель була спеціально створена для жінок-гравців, але, чесно кажучи, і «чоловічі» Ultra нічим не гірші. Тут трохи інша колодка і не такі агресивні шпильки.

жіночі Puma Ultra 1.4

Часто не береться до уваги, що Ultra – найлегші серійні бутси у світі. Це не ті бутси, які роблять спеціально супер легкими та випускають лімітованою кількістю. Ні, це справді рекордсмени за вагою. При цьому бутси є універсальними для всіх позицій на полі і можуть похвалитися передовими технологіями. І подивіться на дизайн. Чи не цукерка?

Решта моделей у найму рейтингу була з розряду унісекс. Але ви бачили, скільки гравців на жіночому Євро їх носили? Так що поки що жіночі та чоловічі бутси між собою можуть розмістити знак рівно. Однак скоро цю ситуацію виробники бутс змінять. Просто на цьому можна заробити, тож це наше найближче майбутнє.