Munich Continental – це король серед футзалок. Ні, це не перебільшення. Сьогодні існує кілька моделей, які щороку вибирають для себе професійні гравці. Їх, на жаль, можна перерахувати на пальцях. І серед цих «щасливчиків» лідирувати будуть так звані «ікси». У футзальній тусовці так умовно називається продукція найпопулярнішого іспанського бренду.

Munich Continental

Якби це було разове явище, можна було б не звертати на нього увагу. Так ця історія вже триває роками. Незважаючи на просто величезний асортимент футзалок, гравці продовжують вибирати Munich Continental. Причому, як на професійному, так і на аматорському рівні. Чому так відбувається? Давайте в цьому розбиратися.

Трохи передісторії

Спочатку Munich Continental завжди виготовляли з високоякісної натуральної шкіри. Сьогодні ж гравцям пропонують дві версії:

  1. Із натуральної шкіри
  2. Із синтетики

Чому так відбувається? Справа в тому, що шкіра з часом має властивість “збиватися”. Деформація матеріалу позначається на адаптивних та фіксуючих властивостях, тому нога у взутті починає бовтатися та відчувати дискомфорт. Звичайно, до такого стану футзалки потрібно ще зуміти довести, але такий момент був присутній. До речі, ця модель навіть за інтенсивної гри жила у багатьох гравців по кілька сезонів без заміни. А це, на хвилиночку, дуже хороший показник.

Сьогодні континенталі добряче переробили. Так, візуально вони залишилися незмінними. Їхній фірмовий стиль — це візитна картка, за якою впізнають цю модель у всьому світі. Та й взагалі, іспанці ніколи не гналися за модними трендами, які різко приходять і так само різко йдуть. Вони трохи консервативно дивляться на речі. Якщо щось реально працює, це залишається. Якщо є якісь похибки, це покращують.

Читайте також: Як вибрати футзалки?

Саме таким чином ця модель еволюціонувала, але на своєму шляху розвитку вона при збереженні типового дизайну все ж таки змінювалася частково у своїх деталях. Експерименти були зі шкірою, з розташуванням елементів, з матеріалами підошви та іншими дрібницями. Давайте за основу огляду візьмемо сучасну модель 2022 року. Так буде простіше нашим читачам зрозуміти, що вони отримають при покупці.

Верх футзалок

Сучасні моделі Munich Continental виконують із комбінації двох видів шкіри: яловичої та кенгуру. Це преміальні матеріали, які вважаються найбільш адаптивними та зносостійкими. Верх взуття в міру м’який, не провалюється, добре тримає форму, але забезпечує відмінне почуття м’яча.

Розташування елементів залишилося майже старим. Однак, що нас особливо порадувало, зону носку і внутрішню зону обробки м’яча зробили із щільної замші. Це посилило конструкцію носку, тому на деяких модифікаціях навіть не буде присутня додаткова пластикова вставка на мисці.

футзалки Munich Continental

Також подбали про покращення якості вентиляції методом додавання синтетичної сітки у вікна з боків. Причому це не якась хлюпа конструкція, як це зазвичай буває з сіткою в інших футзалок. По-перше, саме вікно має не дуже великий розмір. І, по-друге, логотип X надійно утримує всю сітку в рамках шкіри із додатковим прошивкою. При цьому сітка також знаходиться у конструкції язичка та у верхній частині задника.

Верх залишився, як і раніше, масивним, але при цьому досить легким. З інших його деталей ми б відзначили наявність:

  • перфорації в зоні носіння для кращої вентиляції;
  • масивного шнурування по центру;
  • м’якої текстильної та дихаючої підкладки;
  • анатомічної знімної устілки усередині;
  • посиленого задника для фіксації п’яти.

Класична конструкція верху залишилася також анатомічно правильно сформованою і при цьому має поздовжню лінію згину між п’ятою та стопою, необхідну для запобігання всіляким розтягуванням.

Підошва Munich Continental

Футзалки Munich Continental завжди відрізнялися якістю своєї підошви. У деяких випадках її навіть можна вважати еталонною. Принаймні так це було раніше, поки конкуренти не випустили деякі моделі, які за деякими параметрами тепер вважаються зручнішими.

Як і верх, низ взуття завжди був і залишається потужним. Виробники використовують високий профіль із геометрично вивіреними пропорціями. Це дозволяє підошві завжди бути стабільною, незалежно від руху гравця. Однак підошва старих континенталів та сучасних мають кардинальні зміни.

підошва мюнії контіненталь

Спочатку позначимо, що у цій моделі є солідний за розмірами внутрішній амортизаційний шар. У моделях 2022 він тепер складається з двох частин. Кожна частина це піна EVA різної щільності. Така комбінація шарів дозволила досягти необхідного ефекту, тому якість амортизації вийшла на новий рівень.

Крім цього, підмітка з типовим малюнком для цієї моделі також виконана з різних за щільністю гумових елементів. Найщільніша вулканізована гума утворює підмітку. Вона відмінно чіпляє паркет, дозволяє вільно рухатися і стабільно поводиться навіть при інтенсивній грі. Інші елементи підошви виконані з менш щільної гуми. Це дозволило не тільки скинути вагу підошви, але й зробити її більш гнучкою. До речі, розмір колодки у цій моделі середній.

Munich Continental V2

Це саме той варіант моделі на синтетиці. В основі конструкції верху використається синтетичне мікроволокно з різними властивостями. Більш щільна структура використовується в зоні п’яти та носіння, коли м’яка мікрофібра задіяна на підйомі та в середній зоні.

Munich Continental V2

За якістю синтетика максимально наближена до натуральної шкіри. Так, відмінності все ж таки є, проте вони мінімальні. Крім цього, синтетика довше живе, гірше розбивається і мінімально тягнеться. Це говорить про те, що цю модель потрібно вибирати за своїм розміром, коли шкіряну версію краще брати на пів розміру менше.

В іншому це аналогічні футзалки, якщо порівнювати їх з оригінальною версією. Компанія просто дає можливість вибору для гравців, які можуть віддавати перевагу різним матеріалам.

Підсумуємо

Футзалки Munich Continental продовжують залишатися одними з найпопулярніших моделей професійного взуття. Через багато років існування на футзальній сцені ми бачимо, що розробники методично допрацьовують взуття, вносячи лише необхідні зміни. Це дозволяє гравцям отримувати той продукт, до якості якого вони вже звикли, але з невеликими поліпшеннями. При цьому різноманітність колірних рішень також дивує. Як кажуть, на будь-який смак і колір.

Дивіться також на прямого конкурента – Joma Top Flex

Також тішить і те, що тепер можна підбирати футзалки і за матеріалом. Така різноманітність корисна для сучасного футбольного ринку. Проте, можна сказати, що модель вже морально застаріла. Це все відбувається через застарілий дизайн, який розробники навряд чи колись кардинально змінять. Для цього вони випускають новинки. Хоча навіщо нам той дизайн, коли все інше і так добре працює?