Думаємо, знайомити вас із Joma Top Flex немає жодного сенсу. Ці футзалки вже кілька десятиліть на футзальному ринку. Мабуть, це одна з найпопулярніших моделей не лише на території СНД, а й у Європі та Азії. Проте саме «топфлекси» викликають багато суперечок у любителів футзалу. Хтось стає на бік цієї моделі, вважаючи її оптимальною за співвідношенням ціни та якості. А хтось стверджує, що це пережиток минулого і що раніше вони були набагато якіснішими.

футзальне взуття джома топ флекс

Що ж, давайте розбиратись. У цій статті буде висловлено виняткову думку редакції, яка не претендує на істину. Нам вдалося застати Joma Top Flex на зорі їх популярності, у нас були різні ревізії цієї моделі за останні роки і ми бачимо, що вони являють собою сьогодні. Можливо, наша думка комусь допоможе визначитись із вибором, а для когось буде приводом для чергових суперечок. Однак кожен має право на свою думку, і це важливо пам’ятати!

Переваги футзалок Joma Top Flex

Ми не затягуватимемо і відразу перейдемо до суті питання. Ми б собі виділили такі реальні переваги цих футзалок:

 • класичний тип футзалок;
 • збалансована конструкція верху;
 • високоякісна шкіра з непоганими адаптивними властивостями;
 • правильна анатомічна будова взуття;
 • відмінний захист носіння;
 • додаткове прошивання миска;
 • потужне шнурування по центру;
 • м’яка текстильна підкладка усередині;
 • щільний задник, що фіксує п’яту;
 • непогана амортизація підошви;
 • широка колодка;
 • гнучка підмітка з гарним зчепленням;
 • великий вибір кольорів від однотонних, до найрясніших;
 • доступна ціна як для професійної моделі.

Ми зараз не перераховуватимемо назви технологій, які багатьом нічого не пояснять. Ми говоримо простою мовою, щоб усім було зрозуміло. Як би явні плюси ми відзначили, але окремо акцентуємо увагу, що це зали професійного рівня з приємним цінником і такою шириною колодки, що туди влізе будь-яка по ширині стопа. Це ось прямий козирі топфлексів, через які багато хто їх вибирає.

Тут важливо зробити ремарку щодо амортизації. Є модифікації Joma Top Flex, що вийшли на підошві Rebound 2.0. Якщо коротко, то це підошва з ще одним пінним прошарком під п’ятою. І наявність третього шару реально відчувається. Плюс до цього Rebound 2.0 має інший формат підмітки з кращою гнучкістю, хоча рівень зчеплення залишився на тому ж приємному рівні.

футзалки Joma Top Flex
Joma Top Flex на підошві Rebound 2.0

Також окремо відзначимо, що є версія, де замість натуральної шкіри використається нубук. Грубо кажучи, це замшева версія зі спеціальним просоченням. Версія на любителя, тому що ми спробувати її переваги не змогли. До речі, ця модифікація, яка маркується словом Nobuck, найчастіше зустрічається саме з новою підошвою Rebound 2.0.

Недоліки, виявлені особистим досвідом

Тут доведеться заглибитись у суть питання. Почнемо з тих проблем, які трапляються через те, що основний матеріал верху – натуральна шкіра. Ми виділили б проблеми наступного характеру:

 1. Важко підібрати розмір, тому що вона за перший тиждень використання може розтягнутися. Причому на різних моделях топфлексів (залежить від року випуску) на одну й ту саму стопу шкіра тяглася на підлогу розміру, а бувало і на розмір. Це змушує цю модель купувати спочатку мало не на розмір менше і гадати, чи вона нормально сяде після рознесення.
 2. Шкіра тріскається у місцях основних згинів. Причому від моделі до моделі вона тріскається із різним рівнем інтенсивності. Це одразу ж позначається на зовнішньому вигляді взуття, а потім уже й на його цілісності.
 3. За шкірою важче доглядати. Це проблема всіх моделей з натуральної шкіри, але все ж таки цей момент потрібно було озвучити.

Друга найпоширеніша претензія, до якої ми приєднуємося — раніше якість була кращою. І це факт! При практично однаковому графіку та інтенсивності тренувань та ігор, у нас по-різному зношувалися моделі. Причому перші ревізії могли жити кілька років і це спочатку вважалося нормою, але з наступними оновленнями ми зрозуміли, що наші Joma Top Flex відслужують від сили сезону. А бували на нашій пам’яті та випадки, коли нові залки через пару місяців доводилося просто викидати. На жаль, це не тільки наші спостереження та подібні претензії можна легко знайти в інтернеті.

джома топ флекс

Ще один явний недолік — це застарілий дизайн, який не змінюється кілька десятиліть. Так, виходять різні дизайнерські поновлення, але це більше гра фарб. Для когось це взагалі несуттєвий мінус, а хтось принципово не хоче носити аж надто класичні футзалки. Це вже, звісно, ​​смаківщина. Але не варто забувати, що всі бампи класичного типу мають зайву масивність, яка сучасних гравців не завжди влаштовує.

Особливо ця масивність помічається, коли взуєш залки після бутс або після залиць мінімалістичних форм, припустимо, від Nike, Adidas або Puma.

Joma Top Flex

Ну і доб’ємо вас ще одним незначним моментом, хоча комусь це буде важливо. Joma Top Flex — не найлегша модель з професійних лінійок. Сьогодні її за вагою багато новинок приділяють з легкістю, тому кому важливий цей параметр, зверніть на нього увагу.

Кому підійдуть футзалки Joma Top Flex?

Цей гравець повинен віддавати перевагу:

 • футзалкам класичної масивної конструкції;
 • верху із натуральних матеріалів;
 • підошві з амортизацією;
 • середньому або високому профілю підошви;
 • максимальному захисту взуття спереду та ззаду;
 • широкій колодці.

При цьому для покупця повинен також гостро стояти питання ціни, але не так важливо питання дизайну, так як він однотипний і, здається, таким залишиться ще на довго. Як-не-як, це візитна картка цієї моделі, за якою її дізнаються у всьому світі.

Так чи варто брати?

Так, Joma Top Flex мають деякі неприємні моменти, але все ж таки вони залишаються одними з найдоступніших футзалок професійного рівня з пристойним набором потрібних і, що найголовніше, працюючих технологій. Для багатьох це можливість перейти з низькоякісних залів на більш комфортне та безпечне взуття.

Більш іменитих конкурентів за подібний набір технологій доведеться заплатити набагато більше і не факт, що не доведеться зіткнутися тими ж проблемами, що ми описали вище. Та й які сучасні футзалки не мають жодних проблем? Ми таких моделей ще не зустрічали. Тому сміливо можемо заявити, що навіть на момент 2022 Топ Флекс – це придатний вибір за свої гроші!