Це не буде рейтингом. Це буде наша рекомендація моделей, які ми вважаємо справді гідними для сучасного футболу та технологій 2023 року. Наші рекомендації ми розділимо на кілька категорій, щоб читачам було легше орієнтуватися. Окрім цього, футбольні сороконіжки, як і будь-який інший тип ігрового взуття, – це смаківщина. Кожному подобається своє. Ми запропонуємо свої варіанти, перевірені нами та часом, але ж ви робіть свої висновки, орієнтуючись на наші підказки.

Дивіться також: Наш ТОП-10 найкращих сороконіжок 2022 року

Найкращі універсальні сороконіжки: adidas Copa Mundial Team

Це по-справжньому універсальна модель, яка до вподоби більшості гравців. При цьому її знаходять зручною як футболісти, так і футзалісти. Це класика на всі віки, яка довго служить, в ній дійсно зручно, у неї виправдана ціна і вона щадить ноги навіть під час найбруднішої гри. Крім цього, Copa Mundial чудово почуваються за будь-якої погоди і на штучному газоні будь-якої якості.

сороконіжки адідас мундіаль

Хтось може заперечити, мовляв, у 2023 році пропонувати модель із минулих епох — це не актуально з огляду на сьогоднішні технології. Ми тут можемо погодитись, але якщо говорити про універсальність, а це є те, що підійде точно всім, щось усереднене, то ця модель буде ідеальним рішенням. Та й не живуть, на жаль, багато сучасних технологій, як ті, що використовуються в цій моделі.

Детальніше про цю модель, і про лінійку взуття adidas Mundial, читайте в цьому нашому матеріалі.

Найкращі бюджетні сороконіжки: New Balance Furon V6+

Здається, що New Balance — це не про економію, але ця модель нам сподобалася оптимальним співвідношенням ціни та якості. Крім цього, вона зручна, довго служить, як для синтетики середньої якості, а також спокійно витримає гру на сирому газоні або під дощем.

New Balance Furon V6+

Незважаючи на бюджетність моделі, тут є невеликий шар піни, що амортизує, досить гнучка підошва зі стандартним набором дрібних шипів + нормальна, адаптивна синтетика зверху. Вузька та середня стопа сюди влізуть на ура.

Не чекайте на чудеса від цієї моделі. Вона просто надійно відпрацює свої гроші та надасть ногам досить непоганий комфорт. При цьому на гравцях вони виглядають дуже чудово за рахунок свого яскравого забарвлення. За 35+ доларів це чудовий варіант.

Найкращі сороконіжки на широку стопу: Puma King Top TT

Знову класична модель, яка отримувала оновлення у 2022 році. По-перше, це натуральна шкіра, а це запорука, що вона сяде по широкій стопі. По-друге, зона носіння в цій моделі трохи ширша за звичайну, що дозволить отримати додатковий простір спереду.

Puma King Top TT

Ну, а в іншому у Puma King Top TT є всі привілеї якісної класики: від довгого та комфортного носіння, до актуального на всі роки стилю. І так, якщо пошукати, то є версія цієї моделі без подовженого язичка.

Якщо хтось захоче на широку стопу спробувати щось із дешевої синтетики або, не дай Боже, текстиль, то хотілося б заздалегідь відмовити вас. Тільки або натуральна шкіра, або дорога та товста синтетика. Інакше ви пограєте нормально перші два місяці, а потім ваша стопа щоразу святкуватиме «день незалежності», як тільки ви різко зміщуватиметеся вбік. Це все закінчується травмами та втратою грошей.

Найкращі професійні сороконіжки

Якщо для вас гроші — не проблема, то в цьому випадку ми вам порадимо футбольні сороконіжки топ-рівня, які ми особисто тестували і які вважаємо кращими за 2022 рік. Тут подробиць не буде, ми просто залишимо вам посилання на наші огляди:

  1. Nike Zoom Vapor 14 Pro TF
  2. Nike Tiempo Legend 9 Pro TF

Обидва варіанти від Nike, але один для любителів синтетики, інший — для любителів шкіри. Ось тут вам сучасні технології, які можна цілком випробувати на собі, якщо ви готові покрити досить високий цінник.

Найкращі класичні сороконіжки: Nike Premier 3

У цьому моменті було важко визначитись із вибором. Можна було запропонувати і Nike Tiempo, але останні версії вже класичними не назвеш, а старі у продажу не знайти. Можна було й ті ж adidas Mundial, але це якось банально, та й модель не так вже й легко відшукати. А ось Nike Premier 3 – це втілення найкращого з класики в більш сучасному форматі, з адекватним цінником + модель відносно легко знайти у продажу.

Nike Premier 3

Тут вам і захист стопи по колу, і якісна шкіра, і широка колодка, і великий шар піни під п’ятою, і якість, і комфорт, і довговічність, і все є для нормальної гри. Навіть не важлива якість газону та агресивність суперника. Ця модель багато витримає і прослужить не один сезон. Це справді вигідне вкладення грошей. Мабуть, це ідеальні футбольні сороконіжки, які можна купити в районі 85 баксів, а якщо знайти її по акції, то … (тут автор втратив розум від усвідомлення вигідності покупки).

Найкращі швидкісні сороконіжки: adidas X Speedflow .1

Вся лінійка X Speedflow орієнтована на швидкість, тобто на легку вагу. Ці футбольні сороконіжки чудово підійдуть тим, хто переходить із бутс на альтернативне взуття. Якщо ви хочете щось футзальне, цей варіант буде не для всіх. Це реально легка синтетична модель, яка відрізняється мінімалістичною конструкцією та щільною посадкою.

adidas X Speedflow .1

Про надійність цих шиповок ми промовчимо, оскільки це питання випадку. Якщо про класичні моделі ми можемо впевнено говорити, що вони живуть, то цей варіант — лотерея. Тут вже впливатиме вага гравця, його стиль гри, якість покриття, інтенсивність ігор тощо. Загалом тенденція сьогодні така, що за легкість/швидкість доводиться платити монетою.

Найкращі сороконіжки для контролю м’яча

Якщо ви більше відіграєте ззаду, тобто в захисних редутах, вам потрібно щось, що ідеально буде конролювати м’яч. При цьому важливо, щоб взуття це робило на покриттях будь-якої якості.

Важливий момент: ми не стверджуємо, що запропоновані моделі підійдуть тільки для захисту. Ні, вони універсальні, але практично їх більше вибирають захисники чи півзахисники.

Отже, перший варіант – це Nike Phantom GT2 Academy. Друге покоління залишилося таким самим комфортним, як і перше, тому можете вибирати будь-яке, що буде в наявності за вигідною ціною. Головна фішка цієї моделі – синтетика з текстурованим покриттям для кращого контролю м’яча. Крім цього, тут вам і піна під п’ятою, і гарна адаптивна синтетика, і збільшена зона удару, і даремна шкарпетка, і стильний зовнішній вигляд.

Nike Phantom GT2 Academy TF

Другий варіант – Puma FUTURE 3.3 TT. Ті ж принади, що у першого випадку, але за рахунок текстилю в центральній зоні, в цю модель влізуть хлопці з широким стопом. Але так, текстиль має властивість промокати, тому пам’ятайте про це під час гри в сиру/мокру погоду.

Puma FUTURE 3.3 TT

До речі, обидві моделі не дуже дорогі, тому їх можна зарахувати до середнього сегменту.

Де Joma Top Flex?

В цьому році не хочеться традиційно радити Joma Top Flex TF. Щось за 2022 рік ми надивилися багато поганих історій з цією моделлю, яка раніше була однією з найкращих за свої гроші. Не знаємо, що саме трапилося, але незмінний вибір раптом перетворився на якийсь рандомайзер — пощастить чи ні. Тому поки що утримаємось.

Загалом так на наш скромний погляд виглядають кращі футбольні сороконіжки на 2023 рік, де, по суті, більше класики, ніж якихось ультратехнологічних новинок. Ну така специфіка цього формату ігрового взуття, а також нашого смаку. Якщо будуть якісь придатні пропозиції з новинок, чекаємо на них у коментарях нижче.