Оцінюючи останні моделі Nike, а також конкурентів бренду, ми поставили собі завдання знайти універсальне взуття для штучного газону. Так як багато наших читачів у більшості випадків грають у «коробках» у форматі від 5х5 до 8х8, потрібно знайти щось із новинок, що можна порекомендувати кожному. Цією моделлю ми вибрали Nike Tiempo Legend 9 Pro TF.

Зазначимо, що ми обирали саме з новинок. Ми в курсі, що Nike Tiempo Legend 9 Pro TF – не найуніверсальніший варіант на ринку, якщо розглядати минулорічні чи старіші моделі. Оскільки ми орієнтовані те, чим сьогодні живе ринок, ми говоритимемо про доступні новинки.

Читайте також: Огляд сороконіжок Nike Zoom Vapor 14 Pro TF

Коротко про Nike Tiempo Legend 9 Pro TF

Nike Tiempo Legend 9 Pro TF – це модифікація оригінальних бутсів для короткого штучного газону. Звичайно, найпомітніша зміна – це підошва TF. У взутті для такого газону більше немає шипів AG, які глибоко чіпляються за траву.

Nike Tiempo Legend 9 Pro TF

Це відносне класичне багатошипування з короткими гумовими шипами, рівномірно розподіленими по площині підошви. Такий формат допомагає розподілити вагу по ігровій поверхні, забезпечуючи надійне зчеплення.

підошва з шипами

Підхід Nike до цієї підошви унікальний: гумова основа натхненна колекцією Space Hippie, в якій підошви створюються з перероблених матеріалів. Ви помітите невеликі шматочки пластику та інших матеріалів поруч із основною гумовою частиною. Боротьба за кологію і таке інше.

Також нагадаємо, що ми робимо огляд на варіант “Pro”, що на рівень нижче моделей “Elite”. Зниження ціни на сороконіжки змушує виробника йти на певні компроміси щодо якості та відчуття взуття. Однак саме в цій моделі ми знайшли ідеальне співвідношення ціни та якості, що робить її універсальною.

Про амортизацію Nike React

Однією з причин, через яку Nike Tiempo Legend 9 Pro TF привернули нашу увагу, була наявність піни Nike React. Це гідна заміна амортизації Lunarlon, яка реально працює. Піна м’яка і легка, але водночас пружна, що робить ходьбу та біг у них приємними.

амортизація в сороконіжках

У цю модель розробники додали відносно невеликий шар піноматеріалу Nike React між гумовою підошвою та устілкою. Його безліч традиційно ви помітите від п’яти до середини стопи, куди і припадають максимальні ударні навантаження на стопу.

Скажімо так: для легких гравців цієї піни буде за очі, тим більше, якщо грати на полях нормальної якості. Якщо є проблеми з вагою, то ви, напевно, захочете шар піни під собою відчувати трохи товще. Однак для більшості гравців і такого шару буде достатньо, щоб почуватися комфортно навіть на твердих газонах.

Про верх сороконіжок

З моделлю «Pro» відразу відчується різниця у шкіряному верху у порівнянні з версією «Elite». Зрозумійте, це не погано, але модель Elite просто мала відчуття плюшу і піни, якого не вистачає Pro. Верх реально зручний і вартий своєї ціни, але позбавлений тієї розкоші, яку забезпечує шкіряний верх Elite. Знов-таки, більшості гравців такий верх буде верхом комфорту. Це ми вже розпестили себе топовими моделями, і нам є з чим порівняти.

носочна частина Nike Tiempo Legend 9 Pro TF

Щодо вибору розміру, то ми рекомендуємо вибирати на пів розміру менше, як і для будь-яких шкіряних моделей. 2-3 ігри/тренування та шкіра трохи потягнеться, сяде по стопі та подарує потрібне відчуття комфорту. До речі, у нашому випадку шкіра потяглася трохи більше, ніж ми очікували. Довелося це компенсувати щільнішим шнуруванням.

Сороконіжки зручно та щільно облягають стопу та, як нам здається, повинні відповідати більшості форм стоп гравців. У цьому плані їхня колодка і будова верху універсальні. Тобто, середня та помірно широка стопа в цю модель залізе без проблем.

Чого не вистачає, так це щільнішого задника. В ідеалі бачити там замшеву накладку. Ну, або додатковий шар шкіри чи синтетики. Так би і захист п’яти був надійнішим, та й сама конструкція верху отримала б додаткову жорсткість.

Бракує також і текстильної м’якої підкладки всередині. По-перше, це покращило б вентиляцію стопи. По-друге, так фіксація стопи відбувається більш надійно.

комірець в сороконіжках

Також не особливо нам сподобалася якість текстильного носочка замість традиційного язичка. У цій моделі був би доречний саме тонкий язичок. Не важливо, був би він зі шкіри чи синтетики. Він навіть міг би бути реалізований поверх цієї внутрішньої шкарпетки. Для щільності посадки він точно не завадив.

Звичайно, якщо ви любите прямо дуже м’які моделі, то вам цей язичок точно не потрібний. Ми ж любимо щільніше і жорсткіше, тому для себе відзначили брак цієї деталі.

Продуктивність у всіх відносинах

Це гідний спадкоємець лінійки Tiempo. Шкіряний верх робить свою роботу, незважаючи на те, що його сьогодні виробник так і норовить замінити свіжішими технологіями. Він забезпечує базову амортизацію при контакті з м’ячем, дарує розкішне відчуття контролю, а також чудово сідає по стопі після нетривалого розношення.

сороконіжки Nike Tiempo Legend 9 Pro TF

Сороконіжки, незважаючи на свою м’якість, непогано збалансовані. У потрібних місцях є посилення, але хотілося б щільніший задник і ще якусь накладку на носок. Це навіть у плані практичності додало б цій моделі зайвих балів.

Шнурівка та посадка також забезпечували стійкість та надійність стопи. У динаміці гри взуття поводиться стабільно, стопа не звалюється убік. Взагалі ми помітили, що ця модель за відчуттями максимально наближена до бутсів. Якщо з бутс перевзутися в ці сороконіжки, різниця відчуватиметься мінімальною.

турфи Nike Tiempo Legend 9 Pro TF (1)

Окремий комплімент хочеться сказати цій гумовій підошві. Нам не доводилося турбуватися про зчеплення чи скручування під час гри у швидкому темпі. Маленькі шипи дозволяли змінювати напрямок руху без ковзання і без надто глибокого заглиблення в газон.

Так, ви тут не отримаєте класичного жорсткого зчеплення, як від Mercurial, але у нас питань до цієї підошви взагалі немає. Вона добре чіпляє газон і добре амортизує. Ми тестували модель не на самому якісному штучному покритті і залишилися задоволені результатом. Ми впевнені, що на полях нового покоління з нормальним доглядом результат буде ще кращим.

Висновок

Ці сороконіжки зроблять все, що ви очікуєте від взуття для штучного короткого газону. Якщо вам не вистачає грошей на версію “Elite”, сміливо беріть “Pro”. Багато ви не втратите у комфорті. Це універсальна модель на будь-яку стопу та під будь-який стиль гри. А для когось помірний цінник стане головним стимулом купити саме версію “Pro”.

Якщо у когось є досвід гри в цій моделі, поділіться їм у коментарях. Обговоримо плюси та мінуси цих сороконіжок, щоб народ знав усі нюанси цієї моделі.