Напередодні футбольних баталій в Катарі хочеться подивитися на найкращі форми ЧС-2022, оскільки цього року бренди порадували нас досить унікальними дизайнерськими рішеннями. Було важко створювати цей рейтинг, тим більше не розтягуючи його, адже багато комплектів збірних дивували своєю стилістикою, нюансами та відсиланнями. Але ми все ж таки виділимо 11 форм, які в результаті вважаэмо кращими. Так, не 10, як це зазвичай буває, а 11. Одну збірну ми просто не могли не позначити під 11 номером.

Дивіться також огляди клубних комплектів із різних європейських чемпіонатів.

І пам’ятайте, що стиль – це смаківщина. У кожного свій смак.

11. Хорватія

Здається, що хорвати завжди мали однакову форму. У 2022 році домашня футболка є тетрісом, а гостьова — шахи, що світяться в темряві. Збірна отримала кардинальне оновлення, в якому ми бачимо знайомі нам відлуння минулого та нову течію, за якою пливтиме Хорватія в майбутньому в плані своєї стилістики.

10. Бельгія

Якби виїзний комплект був так само гарний, як і домашній, то ми відправили б цей комплект ближче до ТОП-3. Ви лише оціните головну фішку домашнього дизайну – вогонь на рукавах. Чи давно ви бачили такий вихід за традиційні правила створення форм? Ми щось подібне не пригадуємо, якщо брати найвищий рівень клубів.

Дехто, звичайно, подумає, що такий дизайн був створений дитиною, але в цьому щось є. Якщо ми й розглядаємо найкращі форми ЧС-2022, то цей комплект тут має бути.

9. Аргентина

Компанія adidas цього року презентує не лише новий лого, а й новий підхід до створення комплектів для своїх команд та збірних. Припустимо, домашня футболка збірної Аргентини виглядає дуже стильно, хоча багато хто цей дизайн вважають дуже спрощеним.

Що ж до виїзного комплекту, то тут ще більше протиріч. Це уникнення традиційної стилістики на користь якоїсь абстракції, до якої нам ще належить звикнути. Однак за домашній дизайн збірна заслуговує потрапити до нашого рейтингу.

8. Сенегал

Мабуть, це найкращий дизайн серед пропозицій від PUMA на 2022 рік для збірних. Домашня футболка випромінює енергію Сенегалу. Традиційно яскраві кольори країни цього разу видно на оздобленні коміра, а ці золоті потертості збоку — це натяк на злоті медалі?

Щодо виїзної форми, то вона з роками стає більш знаковою. Так, цей шаблон вже трохи набриднув своєю одноманітністю від мундіалю до мундіалю, але його колорит і дух найкраще передає естетику Сенегалу.

7. Англія

Виїзна форма чудово виглядає з її яскравими, контрастними деталями. Тільки погляньте на цей комір, шрифти та лого, які «виїдають» очі на традиційному червоному тлі. Додавання нового кольору було тепло зустрінуто вболівальники, як і новий шаблон від Nike на 2022 рік.

Компанія Nike намагалася урізноманітнити і домашній комплект. Якщо чесно, експеримент вийшов не дуже вдалим. Незрозуміла графіка на плечах псує традиційний чистий дизайн домашнього комплекту, до якого багато хто звик. Якщо у виїздному форматі яскраві деталі виглядають доречно, то тут здаються зайвими. У будь-якому випадку це великий плюс для країни, яка завжди була схиблена на своєму традиціоналізмі. Такі експерименти їй не завадять.

6. Франція

Французи завжди невимушено елегантні та стильні. Ми до цього вже навіть звикли. Домашня футболка, як правило, у них найрізноманітніша, у той час як у виїзній джерсі ставка робиться на деталях.

Перед вами експериментальний варіант, який точно не увійде в історію, як, скажімо, комплекти 1998 року. Однак з погляду стилю ми отримали абсолютно нові для збірної дизайни зі своєю автентичністю. Шрифти, розташування деталей, кольори та графіка – тут все унікально та самобутньо. Так, у деяких моментах деталі перегукуються з минулими комплектами, але це все нове для Франції. І, дивлячись на всі форми ЧС-2022, ці два комплекти хочеться особливо виділити.

5. Південна Корея

Не очікували? Ця збірна може програвати всім поспіль з певних причин, але зі стилем цього року у них все гаразд. Як і багато команд, яких одягає Nike, ця збірна сильно оновилася. Якщо домашній комплект ще можна хоч якось зіставити з традиційним, то виїзний – це вибух фантазії та барв. Хоча Сон Хин Мін вже має звикнути до таких експериментів, враховуючи, які дизайни останніми роками видає Тоттенхем.

4. Мексика

Смерть, податки та колосальна колекція екіпірування для чемпіонату світу з футболу в Мексиці є невід’ємними складниками цього життя. Ще один шедевр adidas, повний абстрактних візерунків, які будуть постійним спогадом про те, що для Мексики завжди створюються унікальні та колоритні дизайни.

Наш фаворит – виїзний комплект. Однак багато хто віддає перевагу домашній футболці на новому шаблоні від adidas. Ми не будемо сперечатися, два дизайни хоч і експериментальні, але не втекли від традицій та смислів, які завжди закладали у дизайн форм цієї збірної. Причому, якщо дивитися на найкращі форми ЧС-2022, то тут можна помітити не тільки нове лого та шаблон adidas, а також абсолютно новий дизайн та нове лого збірної Мексики зі своїм особливим символізмом.

3. Бразилія

По-перше, обидва комплекти потрібно дивитися під світлом, а краще під ультрафіолетом. Тільки тоді буде розкрито весь задум дизайнерів. По-друге, Бразилія цього року також вирішила кардинально оновитись. І начебто вона не відійшла від своїх традиційних шаблонів, але комплекти виглядають свіжо та якось по-новому.

Якщо чесно, це найкращі комплекти Nike цього чемпіонату світу для нас. Однак, розглядаючи форми ЧС-2022, які ми хочемо бачити в ТОП-3, ми все ж таки цим дизайнам виділимо третій рядок. Далі спробуємо пояснити наш вибір.

2. Японія

Вже відчуваємо, як у нас летять камінці. Але не поспішайте. Ви просто подивіться на форми цієї збірної на останніх чемпіонатах світу. Вони завжди якось особливо підходять до свого стилю. На цей раз японці не зробили чогось надприродного, але все одно у них простежується свій унікальний стиль і підхід до кожного ЧС.

У рейтингу, де представлені найкращі форми ЧС-2022, ми вже бачили цей шаблон adidas, але оцініть цю рванну трикутну графіку, нові поєднання кольорів та оновлені логотипи. Домашню та виїзну футболку можна сміливо одягати у повсякденному житті, оскільки вона зроблена не у суто футбольному форматі. Власне, це і послужило тому, що в Японії всі репліки сміли з прилавків і тепер у країні новий бум на футбольну моду.

1. Німеччина

Погодьтеся, трохи дивний вибір із нашого боку? Так, важко сказати, що німецький бренд adidas доклав більше зусиль до своєї національної форми, ніж до інших. Але тут є кілька моментів.

Перший момент: форма збірної Німеччини завжди одна з найпопулярніших у світі, незалежно від того, яке місце вони займуть на ЧС. Також її найбельше розкупають не тільки німецькі фанати. Саме тому adidas завжди з особливим трепетом опрацьовує кожну нову форму команди.

Другий момент: домашня футболка з класичним поєднанням чорного та білого + золоті акценти – це топ. Зі свого досвіду скажемо, що традиційні забарвлення та поєднання кольорів найкраще заходять фанатам. Чорно-біла німецька класика та золото на чорному кольорі — одна з найкращих та безпрограшних комбінацій.

Третій момент: експеримент із виїзним джерсі ми вважаємо також вдалим. Чому? Та тому, що консервативні німці завжди були проти чогось сміливого та молодіжного. Але не цього разу. Тут вам і нова яскрава графіка, хоч і на основі традиційного чорного кольору. Є той же золотий колір з натяком на минулі перемоги збірної + новий шаблон від adidas на основі інноваційних матеріалів. Це все тягне на перший рядок нашого рейтингу.

Не забувайте, що у коментарях нижче ви завжди можете аргументовано оскаржити наш вибір. Ми завжди за здорову дискусію.