Представники компанії Adidas оголосили, що офіційний м’яч ЧС-2022 у Катарі Al Rihla буде оснащений технологією Connected Ball. Вона надаватиме команді VAR точні дані про м’яч у режимі реального часу для максимально швидкої та точної фіксації офсайду.

Adidas Connected Ball

Модель Al Rihla була представлена ​​ще у березні цього року. Однак тепер adidas у буквальному сенсі знімає верхні шари м’яча, щоб показати нову технологію Connected Ball, яка живе всередині м’яча. Як ми вже зазначили, ця технологія використовуватиметься для покращення системи VAR, надаючи безпрецедентний рівень даних. Це допоможе офіційним особам приймати швидші та точніші рішення.

Як працює технологія Adidas Connected Ball?

У поєднанні з даними про становище гравців та застосуванням штучного інтелекту, інноваційна технологія робить свій внесок у напівавтоматичну технологію офсайду FIFA. Вона надасть відеопомічникам арбітрів миттєву інформацію, що допомагає оптимізувати процес ухвалення рішень.

технологія Adidas Connected Ball

Нова система підвіски adidas у центрі м’яча стабілізує датчик руху інерційного вимірювального блоку (IMU) із частотою 500 Гц. Він забезпечує безпрецедентне розуміння кожного елемента руху м’яча, роблячи цю технологію непомітною для гравців. Тобто наявність усередині датчика ніяк не позначається на фізичних властивостях м’яча. Датчик живиться від акумуляторної батареї, яку можна індукційно заряджати.

датчик у м'ячі для ВАР

Тобто з технологією Connected Ball ми переходимо, можна сказати, в нову еру футболу, де точність суддівства виходить на новий рівень. Звісно, ​​це відбувається за рахунок нових технологій. Цікаво буде спостерігати за новинкою у дії. Цікавіше зрозуміти, наскільки нова конструкція м’яча змогла себе виправдати в умовах реального футболу. Тобто скільки суддівських помилок вона змогла виправити.

Йоханнес Хольцмюллер, директор FIFA з футбольних технологій та інновацій, сказав: «Ця технологія є кульмінацією трьох років цілеспрямованих досліджень та випробувань, що проводяться FIFA та нашим партнером adidas. Тепер ми готові забезпечити найкращі умови для суддів, команд, гравців та вболівальників. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість побачити напівавтоматизовану технологію офсайду, включаючи технологію підключеного м’яча, у дії на Чемпіонаті світу з футболу 2022 року.»