Часта картина на будь-якому футбольному матчі: м’яч йде за бічну лінію, гравець підбирає ігровий снаряд, витирає його об майку та запускає назад у поле. Це єдиний сценарій, за якого польовий футболіст може торкатися м’яча руками. У великому спорті вкидання ауту проходить майже непомітно, тому що профі не припускаються помилок, а ось на аматорському рівні арбітри часто фіксують порушення при введенні ігрового снаряда через бічну. Розповідаємо, як уникнути помилок під час вкидання ауту.

Основні правила

По суті, вкидання ауту – нескладна процедура. Її регламентує 15 частина офіційних футбольних правил. Параграф містить лише три основні пункти:

  1. Стійте обличчям до ігрового поля.
  2. Поставте обидві ноги на бічну лінію чи простір поза полем.
  3. Киньте м’яч обома руками ззаду через голову з точки, де ігровий снаряд залишив ігрове поле.
Як вкидати аут

Основні помилки

Якщо рефері побачив у ваших діях порушення, то м’яч переходить до опонента, і вводитиме ігровий снаряд футболіст суперника. Ось на що варто звернути увагу на те, щоб такого не сталося:

  • М’яч потрібно вводити з точки, де він залишив поле. Суддя не буде чіплятися, якщо ви зробите пару кроків убік, але не варто зловживати та рухатися до воріт суперника на кілька метрів.
  • Обидві ноги в момент вкидання мають щільно стояти на землі.
  • Не можна заступати за бічну лінію.
  • Не можна вкидати м’яч від грудей, як у баскетболі, або просто підняти його над собою та опустити в межах поля. Рух потрібно починати з-за голови, якщо ви не замахнетеся досить сильно, швидше за все, рефері зафіксує порушення.
  • Обов’язково використати обидві руки. Не можна, наприклад, ввести м’яч у воротарській манері: закинувши його потужним замахом однієї руки.
  • Не можна використовувати одну руку більше, ніж іншу. Це не таке явне порушення, але якщо гравець навмисно підкрутить м’яч при введенні ауту, суддя зафіксує фол.

Читайте також: Що їсти перед футбольним матчем?

Важливі нюанси

Є ще кілька моментів, які потрібно враховувати під час введення м’яча через бічний:

  • Гол не може бути забитий безпосередньо після вкидання, якщо ніхто з футболістів не торкнувся м’яча до його влучення у ворота. Якщо ігровий снаряд потрапляє у ворота суперника, то призначається удар від воріт. Якщо м’яч потрапляє у ворота, що вкидає, призначається кутовий удар.
  • Воротар не може одразу брати до рук м’яч, вкинутий через бічний. Але не заборонено підкинути м’яч у руки ногами або спочатку прийняти м’яч на груди, а потім взяти в руки.
  • Кидаючий не повинен знову торкатися м’яча, поки його не торкнеться інший гравець.
  • Футболісти суперника повинні дотримуватися дистанції мінімум за два метри від вкидаючого. Якщо опонент порушує це правило, той, хто вкидає, має право звернути на це увагу рефері, а суддя може показати порушнику жовту картку.
  • Затягування часу теж карається попередженням. Якщо ви надто довго готуєтеся ввести м’яч, вам можуть виписати жовту картку.