Трапляються ситуації, коли потрібно терміново спустити футбольний м’яч, але голки під рукою немає. Якщо це не питання життя і смерті, радимо все ж таки дістатися спеціального інвентарю: використовуючи будь-які інші пристосування, ви ризикуєте пошкодити ніпель і зіпсувати спортивний снаряд. На свій страх та ризик можете випробувати метод, про який ми розповімо у цій статті.

Альтернативний метод

В екстрених випадках, коли у вас немає доступу до голки, достатньо скріпки чи ручки. Ще вам знадобиться напарник, кокосове масло, гліцерин чи проста вода.

Візьміть металеву скріпку або стрижень ручки. Переконайтеся, що діаметр імпровізованої голки менший за діаметр ніпеля в м’ячі. Якщо ви використовуєте скріпку, максимально випряміть її. Постарайтеся не зламати голкозамінник: чим скріпка довша, тим вам буде простіше.

Як спустити м'яч без голки

Змастіть підручний засіб гліцерином, кокосовою олією або водою – так буде легше вставити саморобний інструмент у м’яч і менше шансів пошкодити камеру. Можливо, буде у нагоді рукавичка або шматок матерії, щоб щільно тримати скріпку або стрижень ручки.

Вставте змащений кінець у ніпель футбольного м’яча. Як і у випадку зі звичайною голкою, однією рукою тримайте скріпку або стрижень, а іншою – ігровий снаряд. Обережно вводіть інструмент глибше, доки не відчуєте, що з м’яча виходить повітря.

Дивіться також огляди різних моделей м’ячів

Попросіть товариша натиснути на м’яч обома руками. Це потрібно робити спокійно і не застосовувати надмірну силу – нехай ігровий снаряд здувається повільно і рівномірно. Різкі рухи можуть призвести до пошкодження камери. Ви протягом усього процесу повинні утримувати м’яч та голкозамінник у статичному положенні. Процедура може зайняти деякий час, але так ви мінімізуєте ризик. Коли ігровий снаряд буде спущений, дуже акуратно вийміть скріпку або стрижень.