Компанія Puma активно захоплює футбольний ринок. Робить вона це не лише за рахунок виробництва крутих та інноваційних бутс та форм, а й випуском м’ячів. Причому вони все частіше стають офіційними м’ячами у найпрестижніших лігах. Припустимо, ними грають у Ла Лізі та Серії А. Це змусило нас звернути увагу на модель Puma Orbita, яка буде максимально актуальною у сезоні 22/23.

Оновлення моделі

На перший погляд, Puma Orbita візуально відрізняється від своїх попередників. Розробники вибрали унікальний дизайн із 12 панелей у формі зірок, на відміну від 8 панелей Adrenalina та Accelerate попереднього сезону 21/22.

Нагадаємо, що моделями Puma Accelerate та Puma Adrenalina грали останні кілька сезонів Ла Ліги.

За словами тих же розробників, ця унікальна конфігурація створює менше швів, що, на їхнє твердження, покращує поведінку м’яча під час польоту.

Puma Orbita

Чесно кажучи, ми знаходимо ці зміни чисто косметичними. Помітно, що шви стали ширшими та глибшими, ніж у попередніх версіях м’ячів Puma, що використовуються для ігор у Ла Лізі. Puma стверджує, що це покращує аеродинамічні характеристики. Що ж, повіримо їм на слово.

Дивіться також: Новий м’яч Ла Ліги 22/23 від Puma

Puma Orbita зберегла так звану «сучасну технологію для створення оптимальної сфери, яка зберігає свою форму та дозволяє менше поглинати воду».

Крім цього, розробники у властивій їм манері додали: «Аеродинамічна поверхня є текстурним 3D-поліуретаном товщиною 1,2 мм, що робить її більш стійкою до стирання та зносу. Піна POE додається для підвищення чутливості до дотику, забезпечуючи твердіше відчуття та кращу стабільність відскоку».

Власне це все, що потрібно знати про оновлення цієї моделі. В іншому це звичайний м’яч формату 2022. Puma замислювала м’яч так, щоб він мав чіпку текстуру (докладніше про це пізніше), зберігаючи при цьому легке відчуття м’якості при ударі. Забігаючи наперед, можемо сказати, що своєї мети вони досягли.

Дизайн

Незважаючи на заяву Puma, що дизайн Orbita нагадує калейдоскоп, ми не розглядали м’яч через цю призму. Нам дизайн Orbita більше нагадує малюнки, які можна побачити на полотні, ніж те, що можна очікувати від дитячої іграшки.

пума орбіта

З колірною палітрою чорного, рожевого, жовтого та синього кольору стилістика має два характерні зигзагоподібні візерунки. Ви отримуєте геометричні лінії в чорних зигзагоподібних візерунках, де сині виглядають набагато інтригуючи. Вони містять вправні кольорові сплески — схожі на те, що ви знайдете в абстрактних картинах.

Робота з м’ячем

Якщо говорити про попередника, то модель Puma Adrenalina була досить слизькою. І тут Puma Orbita із новою текстурою помітно виграє. Вона здається більш чіпкою через мікротекстури і новий матеріал на поверхні м’яча. Це було особливо помітно під час виконання вкидань під час ігрового тесту. Навіть за вологої погоди м’яч не ковзав і добре контролювався.

Якісний контакт з м’ячем також став помітнішим завдяки «покращеному» текстуруванню. Так, не скажеш, що м’яч Puma Orbita прям липне до ніг, але в порівнянні з попередніми моделями, зачіп став явно кращим.

м'яч Puma Orbita

Що стосується заяв Puma про покращені аеродинамічні характеристики, вони не були нами помічені, як досить суттєві. Ми під час тесту не помітили жодної різниці. Це була та сама суцільна траєкторія польоту з будь-якими радикальними змінами траєкторії в повітрі. Таке відчуття, що за ігровими характеристиками м’яч залишився тим самим.

Що привернуло нашу увагу, то це те, наскільки добре Puma Orbita показала себе, коли справа дійшла до забезпечення видимості під час гри. Це ще раз каже, що ставку більше було зроблено на дизайн. Ну, і на зачіп, звичайно.

м'яч Ла Ліги 2023

Ігрові тести проводилися під час вечірніх тренувань, і яскраві кольори добре помітні навіть під час найдинамічніших вправ. Ефект мерехтіння кольорових вставок дозволяв навіть за слабкого освітлення без проблем відстежувати дальні передачі. Це ж відзначили і воротарі, яким було комфортніше відслідковувати політ м’яча під час ударів по воротах.

Також ще відзначимо одну особливість новинки – невелику м’якість. Вона, до речі, також далася взнаки на покращеному контролі м’яча, який стало трохи простіше приймати і обробляти. Тепер він не так відскакує від ноги. Гравці з неідеальною технікою точно відчують це. Невелике набивання Puma Orbita надає м’ячу деяку амортизацію, яка компенсує нестачу техніки при роботі з м’ячем.

Висновок

Відчувається, що м’ячі Puma недооцінені. У рекламі офіційних м’ячів зазвичай домінують Nike та Adidas. Ми раді, що Puma починає здобувати популярність завдяки іспанській Ла Лізі і тепер уже Серії А.

Випробовуючи цей м’яч вже третій сезон поспіль, ми раді відчувати покращення, що вносяться з кожним поколінням, навіть якщо вони незначні. Якщо ви шукаєте м’яч, який задовольнить усі ваші потреби за розумний цінник, зверніть увагу на Puma Orbita. Від нього не варто чекати надприродних відчуттів.

У 2022 році всі топові моделі від будь-якого виробника подарують плюс-мінус однакові відчуття. Тут уже справа смаку та ціни, звичайно ж.