Вам не здалося, ми хочемо сьогодні дійсно познайомити вас з бутсами Nike Tiempo Legend 8. Так, ми знаємо, що вже вийшло дев’яте покоління, однак ця модель заслуговує вашої уваги. Тим більше, цей огляд буде виконаний з урахуванням досвіду гри в Legend 8. Це дозволить нам передати вам адекватну оцінку цих бутс з урахуванням дуже важливих особливостей цього випуску.

Чому варто звернути увагу на 8 покоління?

Nike Tiempo Legend 8 були випущені у червні 2019 року. Ця версія легендарних Tiempo викликала невеликий подив серед шанувальників цієї лінійки. Класичні бутси, які завжди виходили на основі натуральної шкіри, цього разу схрестили із синтетикою + додали звичний нам Flyknit.

Nike Tiempo Legend 8

Хоча багато хто нарікав на те, що в Legend 8 була повністю викорінена класична ідентичність, заради якої цей силует всі поважали, він все ж таки вирішив деякі проблеми, які переслідували його попередника.

Зникла жорстка «хватка» у середній частині стопи, що створювала міцна шкіра. Замість неї у Tiempo Legend 8 був використаний матеріал Flyknit та технологія Quadfit, щоб забезпечити зручнішу посадку та надійну фіксацію. Та і в цілому бутси стали набагато м’якшими, і, як ми з’ясували при тривалому використанні, дуже м’якими. Проте докладніше про це ми розповімо трохи згодом.

Перше враження від бутс

Повернемося трохи до минулого. Ми хочемо спочатку вам передати ту думку, яка у нас сформувалася, як тільки ми познайомилися з бутсами. Якщо ми тоді писали б огляд, то він би грунтувався саме на цих даних.

При першій примірці Nike Tiempo Legend 8 ми були вражені відчуттям “вакуумної посадки” у бутсі. Спочатку це було дивне відчуття. Ноги були щільно обгорнуті матеріалом Flyknit настільки, що це навіть починало викликати почуття дискомфорту. Однак, незважаючи на це, загалом модель відразу здалася нам м’якою та податливою. Обувалась новинка зручно і буквально одразу сіла по стопі.

Коли ми вийшли на тест бутс, їхня фіксація дійсно була на висоті. Технологія внутрішньої фіксуючої підкладки Quadfit може надійно утримувати стопи притиснутої до устілок. При цьому якість фіксації не втрачалася з різкою зміною напряму руху.

Що відразу ми почали відзначати на тесті, так це те, що Nike Tiempo Legend 8 сильно відрізняються від більшості шкіряних бутс. В той час як більшість шкіряних моделей містять тонкий внутрішній шар піни, що надає бутсам структуру та м’якість торкання, в Legend 8 цього немає.

шнурівка

Внутрішня конструкція бутс майже повністю виготовлена ​​з трикотажних матеріалів — Flyknit з еластичним Quadfit у передній частині стопи для забезпечення структури та фіксації. Це одна з найкращих реалізацій Flyknit від Nike, оскільки вони дуже легко взуються і швидко адаптуються до унікальної форми ніг.

Ви отримуєте чисте торкання м’яча, але відчуття м’якості більше схоже на Nike Phantom VSN з минулого, які зараз замінені на Nike Phantom GT Elite.

6 місяців гри в Nike Tiempo Legend 8

Тут є велике застереження. Під час тесту протягом 6 місяців версію Nike Tiempo Legend 8 на шипах FG було замінено на версію AG. Зміна шипів дала про себе знати і позначилося на відчутті бутс. До речі, на тесті у нас було забарвлення Kinetic Black, яке вже зараз недоступне, але саме на його прикладі ми й ділитимемося нашим загальним враженням.

Багато хто може порахувати чорні забарвлення нудними, але Nike завжди знаходить спосіб посипати трохи зоряного пилу навіть на найпростіші конструкції. У цьому пакеті Tiempo Legend 8 має красиву і тонку поверхню навколо п’яти. Особливо це красиво виглядає під час гри вночі при світлі прожекторів.

підошва Nike Tiempo Legend 8

Ми помітили, що підошва Nike AG і всі елементи підошви (які використовуються у всіх їх моделях) здаються трохи більш просторими, особливо в області носіння. Це трохи розчарувало, оскільки це означало, що відчуття «вакуумного ущільнення», отримане у варіанті FG, зникло. Це був один з найяскравіших моментів Tiempo Legend 8, але довелося примиритися з втратою цього відчуття. Проте загальні враження від бутс залишилися дуже позитивними.

Висновок за матеріалом верху

Продовжуючи грати в Nike Tiempo Legend 8, ми пришили до висновку, що модель схожа на шкарпетку з м’якою підкладкою. Тут важливо відключити свою логіку, щоб визнати, що це фантастично універсальні бутси, і взагалі їх не можна розглядати як шкіряні.

шкіра найк тіемпо 8

Будь то ведення м’яча, завдання ударів або швидкий прийом м’яча, відчуття, яке ви отримуєте від верху, досить рівномірний розподіл зусилля у всьому. Відчуття носіння, яке ви відчуваєте, більше схоже на надягання зручного светра на ноги, з легким відчуттям повітряної амортизації при контакті з м’ячем. Жодних сюрпризів у відчутті тиску на стопу, оскільки в тунелі Flyknit обов’язково буде повітря під час гри.

Через особливості конструкції та використання м’яких матеріалів усередині, ми б також рекомендували не сильно мочити Tiempo Legend 8, тому що сушити внутрішню частину бутс буде непросто. Повільний процес висихання також може пошкодити шкіру, яка завжди страждає від тривалої дії вологи. І це, незважаючи на наявність технології ACC, яку ми вважаємо більше маркетингом, ніж робочою історією.

Проблема шкіряних бутс

Одна з проблем, з якою стикаються багато традиційних шкіряних бутсів, полягає в тому, що вони схильні (іноді надмірно) розтягуватися після регулярного використання. Так, верх стає м’якшим, через що сильно втрачається якість фіксації. Більшість брендів додають каркасну основу з пінопласту, щоб забезпечити деяку структуру та жорсткість. Це дозволяє бутсам зберігати свою форму після місяців носіння. Tiempo Legend 8 не мають каркасу з піноматеріалу.

тіемпо 8

Маючи тільки трикотажну структуру всередині, ми пророкували гірше майбутнє для Tiempo Legend 8. Дійсно, після такого тривалого використання верх став дуже м’яким. Під руками матеріал верху відчувався як «побита ганчірка», яка втратила свою форму та зовнішній вигляд. Однак на полі бутси все ж таки продовжували працювати.

Незважаючи на свою надм’якість, Flyknit та Quadfit оживають, коли ви зашнуровані. Внутрішні структури найкраще працюють під тиском, незалежно від того, чи доводиться сильно зашнурівуватися. При цьому надійність фіксації зберігається під час роботи з м’ячем або зі зміною напрямку руху. Це якась магія, коли безформне та м’яке взуття може демонструвати такий рівень комфорту та фіксації.

Наш вердикт через 6 місяців тесту

Після тривалого використання Nike Tiempo Legend 8 ми повністю оцінили те, що Nike зробила зі своєю конструкцією з використанням технологій Flyknit і Quadfit. Вони повністю переосмислили шкіряні бутси, які можуть бути настільки м’якими, як це можливо, але при цьому ніколи не будуть непридатними для використання. Просто шкода, що ця конструкція була однією з найменш популярних, тому що кожен заслуговує хоча б раз на життя відчути такий рівень комфорту та фіксації.

Ще прикро дізнатися, що ми не бачимо, щоб це хоч якось було реалізовано у більшій кількості бутс компанії, особливо в нових Nike Phantom GT. А для цієї моделі це було б актуально, щоб верх після тривалого використання не втрачав своїх якісних властивостей.

Можливо, з усіх бутс Tiempo це буде востаннє, коли була реалізована ця конструкція через те, наскільки різні відчуття можуть відштовхнути їхню цільову аудиторію – справжніх шанувальників класичних шкіряних бутсів.

Причому ми говоримо про ті класичні бутси, де є всі типові проблеми, пов’язані з використанням цього матеріалу. Тут потрібен час, щоб прийшло нове покоління, яке готове до кардинальних змін та свіжих технологічних рішень. Цей час вже близько!