Пам’ятається, коли у 2019 році вийшла новина, що футзалки Nike Lunar Gato 2 знову почнуть виробляти після довгої перерви, це було справді дуже приємним сюрпризом. Легендарна модель другого покоління сподобалася багатьом гравцям. Причому ці залки вибирали як любителі, так і багато професіоналів.

Nike Lunar Gato 2

Проте модель морально застаріла. Їй уже достатньо років, а вже сьогодні ми бачимо виробництво футзалок на основі нових технологій. Звідси питання: чи варто у 2022 році купувати Nike Lunar Gato II? Давайте розбиратися з цим питанням, тому що нам є що сказати про цю модель. Пропонуємо вам обговорити її реальні плюси та мінуси, що й дозволить нам з’ясувати актуальність цього ігрового взуття.

Переваги Nike Lunar Gato 2

Давайте почнемо з переваг. Це буде об’єктивно. Не дарма ж ця модель за всі роки свого існування вважається затребуваною? І тому є цілком реальні причини. Лунар Гато — сама собою легендарна лінійка, про яку сьогодні, на жаль, трохи забули. Сподіваємося, що це просто маркетинговий хід, націлений на те, щоб одного разу здивувати нас новинкою. Ну, чи, як мінімум, черговим рімейком. Що ж, давайте перейдемо до суті та озвучимо головні переваги цієї моделі на момент 2022 року.

А хто не знайомий з цією моделлю, рекомендуємо для початку оцінити цей огляд (сорі, що на російській):

Культовий силует

Наскільки нам не зраджує пам’ять, колекція футзалок Lunar Gato була затребуваною та максимально популярною з моменту появи першого покоління. Ця модель продовжує залишатися синонімом дійсно якісного футзального взуття професійного рівня. Якщо хтось не в курсі, є ціла каста гравців, які сьогодні вишукують на вторинному ринку старі моделі Лунар Гато, щоб їх придбати. Це символ дуже зручного, стильного та надійного взуття. Важко навіть уявити, скільки поколінь відомих та маловідомих гравців відіграло у цій моделі.

Друге покоління з моменту появи відразу було нарозхват. Хоча дизайн і отримав кардинальні зміни, свої головні якості футзалки зберегли. А в деяких моментах з’явилися нововведення, які стали для багатьох вирішальним фактором вибору. Проте про ці моменти ми поговоримо трохи нижче.

Перевага класичних футзалок

Нагадаємо, що Nike Lunar Gato 2 виготовляються з високоякісної натуральної козячої шкіри. Це дуже якісний адаптивний матеріал із легкою вагою. Він мінімально тягнеться, відмінно сідає по стопі буквально після перших тренувань та легкий у догляді. При цьому варто врахувати, що у шкіри є хороша прошивка, яка не дозволяє матеріалу швидко тріскатися і перетиратися.

футзалки Nike Lunar Gato 2

Також відзначимо грамотну ромбоподібну прошивку зони носка, де відбувається більшість згинів шкіри. Завдяки такій прошивці шкіра довше зберігає не лише свій первинний зовнішній вигляд, а й якісні характеристики.

Рекомендуємо брати цю модель все ж таки на пів розміру менше, що точно гарантує оптимальну посадку після розношування взуття.

Мінімалістичний дизайн

Незважаючи на те, що це класична конструкція, взуття не вийшло громіздким. Nike Lunar Gato II дуже легкі та зручно сидять на нозі. При цьому є зміцнення у потрібних зонах, тому їхня поведінка на паркеті відчувається досить стабільною навіть у максимально динамічній грі. Такий формат анатомічно правильно сформованого верху можна вважати еталонним для багатьох сучасних моделей, де збережено баланс між якістю, надійністю та легкістю.

Якісна амортизація

Коли ми чуємо про піну Lunarlon, це автоматично для нас є сигналом, що йдеться про хорошу амортизацію підошви. Перевірена роками піна працює бездоганно, має легку вагу та тривалий термін служби. Безперечно це одна з кращих пін у Nike.

амортизація Lunarlon

Жаль, що зараз цю технологію вже почали замінювати іншими матеріалами. На жаль, це данина маркетингу, коли споживачам потрібно регулярно пропонувати щось нове. А навіщо нам нове, коли старе чудово працює?

Робоча вентиляція

Бічні грані взуття виконані за технологією HyperFuse. Це сітчасті легкі вставки, які у світ футболу перейшли зі світу баскетболу.

технологія HyperFuse

Ця технологія прижилася і непогано показала себе в Nike Lunar Gato 2. Тут акцент ми робимо на слові “непогано”, так як у технології виявилися свої недоліки. Але оскільки ми спочатку говоримо про переваги, то варто позначити, що ця сітка добре пропускає повітря. Ноги дихають, а вага взуття через її появу стала меншою. Мабуть це вагомий плюс для цієї моделі.

Недоліки

Ну, а тепер про неприємності. Ці проблеми були виявлені на практиці і, на жаль, вони були як з першими Nike Lunar Gato II, так і з їх перевиданням. По суті, бренд у 2019 році випустив ту саму модель, що й до перерви. Відмінності полягали лише в пізніше випущених кольорах. Тобто, розробники, знаючи про старі проблеми, не спромоглися їх виправити. Ось ці недоліки ми якраз зараз і озвучимо.

Сітчасті боковини

Як ви вже зрозуміли, технологія HyperFuse – це перевага і недолік в одному флаконі. Грубо кажучи, технологія спочатку не до кінця була опрацьована. Що працювало з баскетбольним взуттям, не так ефективно спрацювало з футзальним. Справа в тому, що сітка згодом банально рветься. Можна сказати, що це одне із найслабших місць футзалок Лунар Гато 2.

футзальне взуття Nike Lunar Gato 2

Максимально страждає від цього внутрішній бік ближче до зони п’яти, яка завжди знаходиться під напругою. Рух стопи всередині взуття призводить до регулярного розтягування сітчастого матеріалу. У результаті він починає деформуватися не тільки від натягу та навантаження, а й від постійного контакту з м’ячем.

Загалом, річ виявилася не дуже практичною у справі, хоча за своїм функціональним задумом — це правильне та доречне рішення. Ми думаємо, що цей момент можна було давно допрацювати, тим більше із можливостями компанії. Але чомусь цього не відбувається до сьогодні.

Зовнішній вигляд

Якщо говорити про візуал, то першим псується носок. Якщо звернути увагу, на мисці є спеціальне напилення у вигляді крихти, яке має вирішити два завдання:

  • посилити зону удару;
  • покращити зчеплення з м’ячем.

Начебто зі своїми завданнями це напилення справляється. Але, на жаль, не довго. Воно швидко стирається. Це призводить до пошарпаного зовнішнього вигляду взуття та до часткової втрати функціональних можливостей. До речі, після другого виходу Nike Lunar Gato 2 це напилення стало сипатися ще швидше. Тобто проблема першої ревізії футзалок перекочувала до спадкоємця. Адже можна було цю проблему усунути. Розробники точно про неї знали, тому що на неї і раніше всі скаржилися.

Вузька колодка

Будемо справедливі. Це більше не мінус саме цієї моделі, а взуття у цього виробника. Більшість моделей Nike мають вузьку колодку. Лунар Гато другого покоління – не виняток.

підошка найк лунар гато 2

Так, у них легко можна засунути і середню, і широку стопу. Але чим це загрожує? Правильно, тим, що бічні сітки отримають додаткову напругу і швидше порвуться. Шкіряний верх добре потягнеться, якщо відчує широку стопу, а ось сітка такого «втручання» не вибачить.

Чи варто купувати?

Підіб’ємо підсумок всього вищесказаного. Футзалки Nike Lunar Gato 2 залишаються дуже популярною моделлю серед професіоналів і серед любителів. Це реально придатне ігрове взуття з відмінним адаптивним верхом та якісною амортизацією. Її можна назвати одним з найвдаліших творів Nike останнього десятиліття.

Читайте також: Joma Top Flex: чи варто купувати ці футзалки у 2022 році?

Чи варто купувати Лунар Гато у 2022 році? Чи втратили футзалки свою актуальність? Так, частково це не актуальна модель. Проте цінник її у знизився. Саме взуття дуже зручне, хоч і не завжди довго служить. Якщо підбивати межу і виносити конкретний вердикт, то Nike Lunar Gato II, як і раніше, є вибором для гравців різного рівня підготовки. Варто врахувати, що всі моделі, включаючи професійний рівень, мають свої персональні недоліки. Наш екземпляр теж не позбавлений їх, і тепер ви про них знаєте. Також ви знаєте і про сильні сторони цієї моделі, які явно переважають слабкі.

Свою думку ви, як завжди, можете висловити в коментарях нижче. Ми завжди готові до конструктивної дискусії та до адекватної критики.