Дивлячись на інтерес гравців до лінійки бутс Nike Phantom, ми захотіли вам розповісти історію цієї лінійки ігрового взуття. Пропонуємо вам згадати, з чого все починалося і до чого це сьогодні спричинило. Так як історія цього силуету не налічує і десятка років, то на вас чекає недовга, але захоплююча подорож.

Nike Hypervenom Phantom

Nike представила HyperVenom Phantom у 2013 році як наступника настільки улюбленого всім силуету Nike Total 90. Ці бутси одержали зовсім новий верх, створений з використанням системи NIKESKIN.

Nike Hypervenom Phantom

NIKESKIN має м’яку сітку, переплетену з тонкою поліуретановою плівкою. Додатково матеріал включає технологію Nike All Conditions Control (ACC), що забезпечує однаковий рівень контролю м’яча за різних погодних умов.

Nike Hypervenom Phantom підірвали ринок бутс і стали надзвичайно популярними серед гравців. Припустимо, той самий Неймар був обличчям цієї лінійки з його переходом до Барселони. Цю модель також носили такі гравці, як Уейн Руні та Златан Ібрагімович.

Nike Hypervenom Phantom II

У другому поколінні Hypervenom Phantom був комір з динамічною посадкою, що в наші дні стало нормою для топових бутс.

Nike Hypervenom Phantom II

Hypervenom II були наступниками одних із найпопулярніших бутсів, і їм було чому відповідати. Новинка відрізнялася переробленим верхом, який став жорсткішим, ніж попередній, і потрібен був деякий час, щоб до нього пристосуватися.

Оскільки багато гравців віддають перевагу верхній частині 1-го покоління, Nike випустила ще одну версію Hypervenom Phantom II перед Євро-2016, в якій використовувалася верхня частина від першої моделі.

Nike Hypervenom Phantom III

Третє покоління Hypervenom Phantom зазнало радикальних змін. У цих бутсах основна увага приділялася тому, щоб зробити їх найкращими для нападників. Саме тому їх носили Решфорд, Левандовскі, Кавані та Гаррі Кейн.

Nike Hypervenom Phantom III

Hypervenom Phantom III включає верх з текстурованого текстилю і нову підошву, розроблену для забезпечення оптимального удару.

Nike Phantom Venom та Vision

У 2019 році було випущено силует Nike PhantomVNM. По суті, він продовжив те, що робив Hypervenom. Ці бутси багато в чому були натхненні моделлю минулого T90 і знову були розроблені для сучасних нападників.

Nike PhantomVNM

PhantomVNM збільшили розмір зони удару на 30% порівняно з Hypervenom, що дозволило завдавати більш впевнених ударів. Це було досягнуто з допомогою покриття нижньої частини шнурків додатковим шаром трикотажу. Вона затуляла нижню частину шнурків і зміщувала шнурки від центру.

Метою Phantom Vision було дати гравцеві максимальний комфорт та контроль. Бутси поставлялися із внутрішньою сіткою quadfit, яка діяла як носок, утримуючи ногу на місці.

Nike Phantom Vision

Phantom Vision також дозволяли гравцям сховати шнурки за верх, що давало їм чисту поверхню для контролю та удару по м’ячу. Також це давало перевагу затягуванню шнурків.

Nike Phantom GT

У 2020 році Nike вперше за 10 років повернулася лише до трьох силуетів для бутс. Це, звичайно, були Mercurial і Tiempo, а для третього силуету компанія обрала Nike Phantom. При цьому моделі Phantom Vision і Phantom Venom були об’єднані в один силует, який назвали Phantom GT.

Phantom Vision, Phantom Venom и Phantom GT
Зліва направо: Phantom Vision, Phantom Venom та Phantom GT

Phantom GT відрізнялися точністю, вибуховою потужністю та передовими технологіями. Бутси поєднували у собі найкращі риси силуетів VSN та VNM. Щоб зрозуміти, що це вийшов за гібрид і чому його всі стали вважати успішним, рекомендуємо прочитати огляд топової моделі Nike Phantom GT Elite.

Phantom GT носили креативні півзахисники: Філ Фоден, Джек Гриліш та Кевін де Брюйне. Серді нападників ці бутси обрали Гаррі Кейн та Роберт Левандовскі.

Nike Phantom GT II

Для другого покоління зміни були мінімальними. По суті, це було косметичне оновлення з мінімальними технологічними змінами. Бутси залишилися, як і раніше, зручними і легкими, а також мали відмінний зачеп м’яча.

Nike Phantom GT II

Сьогодні цю модель носять топові гравці з провідних ліг світу. При цьому цю модель обирають гравцы на різних позиціях. І так, у цю модель відмінно входить середня та широка стопа.