Якщо ви цінуєте класичний формат шкіряних бутс і шукайте у своєму ігровому взутті в першу чергу комфорт та надійність, то цей огляд для вас. Сьогодні ми поговоримо про новинку adidas Copa Pure.1 – відносно доступні бутси, виготовлені з натуральної шкіри, але на основі сучасних технологій. Скажімо відразу, що в лінійці класичних adidas останніх років це гідна модель, яка коштує не всіх грошей світу.

Вступ

Компанія adidas заслуговує на оплески за те, що останні кілька років вона постійно експериментує. Зі шкіряними бутсами можна зробити не так вже й багато, і всі якісні моделі здаються відносно схожими одна на одну. Гравцям важливий м’який верх із підкладкою, що чітко сяде по стопі. За це люблять шкіру та купують її навіть у 2023 році.

adidas Copa Pure.1

Купуючи adidas Copa Pure.1, ви отримаєте м’яку шкіряну передню частину бутс. Середня частина стопи виконана за технологією Fusionskin. Вона є сіткою зі штучної шкіри з текстильним матеріалом поверх неї.

І тут виникає дисонанс: шкіра лише навколо передньої частини стопи, і це навіть не шкіра кенгуру, а це шкіра теляча. Однак така конструкція дозволяє їй надати гравцеві улюблений усіма супер м’який носок і середню частину, що фіксує. Це також впливає на довговічність взуття.

бутси Copa Pure.1

Хто досить пограв у шкіряних бутсах від різних виробників, той знає, що догляд за шкірою — не той процес, про який завжди пам’ятаєш. Завдяки наявності синтетики бутси прослужать довше, навіть якщо вони не отримуватимуть належного догляду. Це вже підтверджено практикою на інших моделях подібних конструкцій.

Підбір розміру

Adidas Copa Pure.1 теж досить легкі – важать 228 грамів у розмірах US9/UK8.5. Однак окремо варто сказати про вибір розміру. Зазвичай ті ж моделі adidas наш гравець для тесту вибирає собі в розмірі US9.5, але тут довелося вибрати на піврозміру менше. Деякі можуть очікувати, що шкіряні бутси під час носіння потягнуться, але із синтетичною середньою частиною це розношування зводиться до мінімуму.

Бутси мають середню ширину, але можуть вмістити умовно широку ногу через традиційну систему шнурівки в комплекті з тонким, але м’яким язичком. Тобто ця новинка спокійно сяде на худу, середню та трохи широку стопу. Відзначимо і підняту конструкцію задника. Хоч ми і не любимо такі формати, але в цій моделі подовжена частина додатково допомагає щільно фіксувати п’яту, що позначається на посадці.

задник Copa Pure 1

Крім цього, ці бутси конструктивно виконані подовженими. Коли візьмете їх у руки, ви зрозумієте, про що ми говоримо. Саме тому ми рекомендуємо вибрати собі модель на пів розміру меншу, ніж ви зазвичай носите бутси від adidas або від розмірної сітки бренду.

Якість шкіри

Незважаючи на критику щодо використання телячої та штучної шкіри, просідання якості ми не помітили. За своїми властивостями шкіра відповідає шкірі з дорожчих бутс. Причому adidas Copa Pure.1 подобається помірна товщина підкладки, яка не додає зайвого об’єму верху, але при цьому залишається досить м’якою. Навіть п’ята виявилася приємною на дотик, хоча це одне з найслабших місць бутс, де виробники часто намагаються заощадити.

якість шкіри шкарпеткової зони

Що не вразило, так це слабка текстура на носку. Це може спричинити нестачу зчеплення, особливо в дощову погоду. Враховуючи, як adidas вміє обробляти Fusionskin та шкіру на інших моделях, залишається незрозумілим, чому тут вони вирішили зробити ставку на більш глянсовий варіант.

Fusionskin у середній частині стопи

Для широких стоп стане приємною несподіванкою і додатковий простір у носку, який дивовижно відчувається, незважаючи на те, що бутси дуже щільно прилягають до стопи. Навіть при щільній шнурівці передня шкіряна частина не сильно стискає пальці, чим можуть грішити інші моделі.

Також сподобалися, як бутси поводяться при бічних рухах або при різкій зміні напрямку. За рахунок більш щільної синтетики та структурованої форми Fusionskin, яка створює хвилеподібні візерунки на верхній частині, ноги щільно утримуються всередині взуття та стопа не їздить з боку на бік.

Підошва

Якщо ця підошва FG вам здасться знайомою, це тому, що ви її бачили на adidas Nemeziz 18.1. Так, цієї моделі вже немає на ринку аж 5 років. Ви зможете впізнати шипи у формі місяця, які були унікальними для цієї старої моделі.

підошва adidas Copa Pure.1

Цей малюнок шипів, на диво, добре себе зарекомендував на штучному ґрунті. Закруглена сторона шипів забезпечує легке скручування і поворот, а плоскі сторони шипів, звернені всередину, сприяють зчепленню при зміні напрямку і при гальмуванні.

Як бачите, у 2023 не обов’язково вигадувати щось нове, щоб це добре працювало. Достатньо використовувати старі, перевірені технології.

Підсумуємо

Дивлячись на те, як бренд зараз намагається воскресити класичні моделі зі свого минулого під новим дизайном та технологіями, бутси adidas Copa Pure.1 виглядають найпрагматичнішим рішенням. Це просто робоча модель, без жодних там натяків на велике минуле, переусвідомлення якихось там технологій та інших маркетингових хитрощів.

Якщо ви любите класику, шкіру та зручність, а також хочете, щоб ваша покупка прослужила більше одного сезону, то це точно ваш вибір. Цінник не дуже кусається, а згодом він ще впаде чи потрапить під акцію. Так, це далеко не бюджетний варіант і навіть не дотягує до середньої цінової категорії. Проте за якість треба платити. Тут без зайвих понтів — лише робочі інструменти, і це спокушає.