Багато футболістів використовують тейпи під час гри. Часто медичний персонал клубів застосовує спеціальні стрічки для профілактики м’язових травм, іноді гравці за допомогою їх приховують порізи на гетрах, а також спортсмени замотують зап’ястя. Лише двоє з 22 футболістів на полі можуть торкатися м’яча руками, але тейпують верхні кінцівки всі учасники матчу. На це є кілька причин.

Захист від травм

Футбол — контактний вид спорту, і на професійному рівні пошкодження трапляються дуже часто через високі швидкості, інтенсивність та конкуренцію. Обов’язковою умовою виходу на поле є наявність під гетрами щитків, що захищають гомілку гравців від ударів опонентів. Деякі спортсмени оберігають себе додатково: багато хто носить капи, комусь потрібні спеціальні окуляри і навіть шоломи. Тейпи на зап’ястях – найпоширеніший варіант.

футболісти тейпують гетри

Польовим футболістам заборонено торкатися м’яча всім від плечей до кінчиків пальців, але зап’ястя все одно у небезпеці: гравці штовхаються корпусом, борються за простір на стандартах, хапають один одного після подач із кутових. Найбільше шансів зашкодити — за невдалого падіння. Спортсмени інтуїтивно виставляють руки вперед, щоб пом’якшити удар, і в цей момент зап’ястки можуть не витримати. Тейп підтримує суглоб і знижує ймовірність травм, це основна причина популярності стрічок у матчах та на тренуваннях.

Заборонені предмети

Багато футболістів мають прикраси, які для них особливо важливі — наприклад, браслет, який спортсмен взагалі не знімає за межами поля. Щоб не розлучатися з аксесуаром і під час матчів, гравець може замотати його тейпом: за регламентом більшості турнірів суддя має право не допустити футболіста в браслеті до зустрічі.

футболісти тейпують зап'ястя

Ще наприкінці минулого століття гравці виходили на поле в будь-чому: кільцях, ланцюжках, сережках та інших прикрасах. Згодом закони футболу стали жорсткішими, і тепер всі брязкальці залишаються в роздягальні. Вважається, що так безпечніше — у контактній боротьбі металеві предмети та дорогоцінні камені можуть спричинити пошкодження.

Тейп допомагає уникнути суперечок із суддею, але не завжди учасники матчу намагаються пронести на поле щось проти правил. Часто спортсмен просто хоче приховати щось від уваги глядачів — наприклад, невелике татуювання, яке інакше неминуче потрапить під приціл телекамер.

Успіх

Цей пункт перегукується з попереднім, але головне — схильність футболістів до забобонів. Уругвайський нападник Луїс Суарес всю кар’єру замотує лише праве зап’ястя. За часів виступів за «Ліверпуль» форвард отримав пошкодження, і лікарі клубу тейпували його руку для прискорення відновлення.

Навіщо футболісти тейпують зап'ястя

Страйкер скористався нагодою і почав ховати під тейп щасливий браслет. З того часу він так зріднився зі звичкою, що замотує зап’ястя перед кожним матчем, навіть якщо в цьому немає необхідності — наприклад, коли команда грає у футболках з довгими рукавами, і браслет у будь-якому разі був би прихований.

Ще Суарес цілує татуювання з іменами дружини та дітей перед початком кожної гри та після кожного забитого м’яча. Луїс зізнався, що футболісти надають величезного значення невеликим ритуалам — для когось замотане зап’ястя стає звичкою саме собою, достатньо провести в такому вигляді серію вдалих матчів.

Лікування ушкоджень

Спочатку Суарес приміряв тейп на зап’ястя саме через травму. Правильна пов’язка фіксує пошкоджений суглоб і уберігає від рухів, що заважають відновленню. Футболістам часто доводиться грати з травмою руки і навіть переломами пальців: через щільний графік залікувати травму і тим більше лягти на операцію вдається не завжди.

Нападник «Реала» Карім Бензема вже кілька років грає з перев’язаним зап’ястям, опинившись рівно в такій ситуації. Спочатку француз пошкодив руку і ліг на операцію, яка вивела його з ладу на кілька місяців. Форварду не пощастило, і майже одразу після повернення він отримав аналогічну травму. З того часу Карім виходить на поле тільки в тейпі, тому що часу на хірургічне втручання просто немає.

Зовнішній вигляд

Напевно, найбезглуздіша та непрактичніша причина, але деякі футболісти тейпують зап’ястя тільки тому, що це (на їхню думку) виглядає красиво. Футбол – найпопулярніша гра на планеті, за матчами стежать мільйони людей по всьому світу, а можливостей виділитися на тлі решти гравців не так багато. Хтось вдається і до таких засобів.