Багато гравців обрізають нижню частину елемента екіпірування або залишають у ньому дірки. Зараз пояснимо, навіщо футболісти обрізають гетри и псують дорогу амуніцію.
Тренд
Час від часу футболісти та інші спортсмени запускають новий тренд, який має підвищити рівень їх виступів. Наприклад, деякі атлети з традиційних американських видів спорту, на зразок бейсболу, іноді залишають смужки чорної фарби під очима: вважається, що так їх менше зліпитиме сонце.
У футбол фішка не перекочувала, але у найпопулярнішого спорту планети повно своїх чудових концепцій. Одна з них – модифікація гетр. Деякі гравці обрізають нижню частину елемента екіпірування або залишають у ньому дірки.
Деякі футболісти обрізають низ гетр і надягають спеціальні короткі шкарпетки, в яких нога менше ковзає всередині бутси. Або принаймні спортсменам так здається. За регламентом, атлети повинні виходити на полі в повному комплекті клубної форми, тому зовсім прибрати гетри не можна, тим більше, що вони тримають на гомілки щитки.
Практичність чи мода?
Футболісти вважають, що чіпкіші шкарпетки допомагають їм грати краще. В ідеалі, бутси повинні відчуватися, як продовження тіла, тому взуття, що щільно сидить, — запорука впевненості на полі і більш точного контролю м’яча. Це особливо важливо у дощові дні: у вологих бутсі нога може ковзати, тому додаткова фіксація стопи не буває зайвою.
Деякі бачать у цьому лише модний тренд, хоча подібної практики вже багато років. На початку 2010-х років англійський тренер Харрі Реднапп лаявся на футболістів «Тоттенхема» за експерименти з гетрами, але коуч уже на пенсії, а спортсмени продовжують орудувати ножицями у роздягальнях перед матчами.
Напрошується питання: чому б просто не вдягати гетри з досить міцною фіксацією стопи у бутсах? Проблема в тому, що гравці не мають вибору. Комплекти форми їм постачає технічний спонсор на контракті з клубом, і в день матчу спортсменам видають однакові набори із майки, трусів та гетр.
Низька якість екіпірування
З низькою якістю амуніції стикаються не лише любителі та представники нижчих ліг, а й найкращі команди у світі на контрактах із провідними спортивними брендами — Nike, adidas та Puma. У футбольних правилах немає чітких вказівок про допустимість махінацій із гетрами, все на розсуд арбітра. Але гравці все ж таки намагаються маскувати модифікації – підбирають чіпкі шкарпетки під колір гетр і замотують місце розрізу тейпом.
Ефективність такої практики важко підтвердити цифрами, але топові футболісти їй користуються, отже, бачать у цьому сенс. Ментальний стан спортсмена на полі не менш важливий, ніж фізичні кондиції, тому навіть невеликий зайвий заряд впевненості може зіграти важливу роль у долі матчу — хоча б тому фокус із гетрами не варто вважати марним.
Читайте також: Шипи для бутс. Правильний вибір під різні види поверхонь
Ще один недавній тренд — дірки у гетрах. Футболісти, які вдаються до нього, вважають, що таким чином вони знімають тиск з литкових м’язів, покращують кровообіг і знижують ризик травм. Бенефіти таких модифікацій теж неочевидні, та й пік моди вже позаду — більшість гравців обмежуються заміною шкарпеток.
Надсилаючи повідомлення, Ви дозволяєте збирання та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.