“Барселона” ризикує вилетіти з Ла Ліги після того, як їх звинуватили у тому, що вони заплатили колишньому віце-президенту Технічного комітету суддів, щоб “все було нейтрально”.

У чому звинувачують “Барселону”?

Як повідомили Diario AS та SER Catalunya, під головуванням Хосепа Марії Бартомеу “Барселона” виплатила колишньому віце-президенту Технічного комітету суддів Енрікесу Негрейрі 1,392 мільйона євро протягом трьох років.

Барселона ризикує вилетіти через скандал із суддями в Іспанії

Три щорічні платежі у 2016, 2017 та 2018 роках розслідуються Міністерством юстиції в рамках справи про корупцію, в якій фігурує Негрейра, який обіймав посаду в Королівській федерації футболу Іспанії з 1994 по 2018 рік. Стверджується, що “Барселона” здійснювала платежі компанії DASNIL 95, що належить йому, і що йому платили за те, щоб “все було нейтральним”.

Офіційна роль Технічного комітету в Іспанії полягає у призначенні суддів, оцінці їх роботи та управлінні суддівською практикою. Негрейра та його син дали свідчення в прокуратурі, заперечуючи, що “Барселона” колись отримувала якусь перевагу від суддів.

Звинувачення у бік Барселони

Негрейра стверджує, що гроші, які він отримав від “Барселони”, призначалися для консультативної роботи, щоб допомогти гравцям “блауграни” зрозуміти, як поводитися з різними суддями. За даними Forbes, Негреору не вдалося надати жодних документів, які б підтверджували, що він надавав ці послуги.

Заява «Барселони» з приводу суддівського скандалу

“Барселона” опублікувала заяву, в якій заперечує будь-які правопорушення. Вони визнали, що найняли “зовнішнього технічного консультанта”, але заперечували, що робили щось незаконне.

Заява гласила:

«З огляду на інформацію, що передається сьогодні у програмі SER Qué t’hi jugues, футбольний клуб «Барселона», знаючи про те, що прокуратура проводить розслідування щодо платежів, здійснених зовнішнім компаніям, хоче дати поняття:

  1. Для цього «Барселона» в минулому користувалася послугами зовнішнього технічного консультанта, який надавав у відеоформаті технічні звіти щодо гравців нижчої категорії в Іспанії для технічного секретаріату клубу.
  2. Крім того, відносини з самим зовнішнім постачальником були розширені технічними звітами щодо професійних суддів, щоб доповнити інформацію, необхідну тренерським штабом основної команди та допоміжної команди, що є звичайною практикою у професійних футбольних клубах.
  3. В даний час цей тип аутсорсингових послуг надається професіоналові, призначеному у футбольну зону.
  4. “Барселона” шкодує, що ця інформація з’явилася саме у найкращий спортивний момент цього сезону.
  5. ФК «Барселона» подасть до суду будь-кому, хто псує імідж клубу можливими інсинуаціями проти репутації організації, які можуть виникнути внаслідок цієї інформації».

Чи вилетить «Барселона» до нижчої ліги, якщо вина буде доведена?

Поки що рано говорить про те, наскільки серйозним буде покарання, але Forbes повідомляє, що якщо «Барселону» буде визнано винною у правопорушеннях, вона ризикує отримати великий штраф за очками або навіть виліт у нижчу лігу.

Також зазначається, що у президента Ла Ліги Хав’єра Тебаса може бути політична воля, щоб подати приклад Барселоні через тертя, яке він має з клубом через їх підтримку європейської Суперліги.