Вас бентежать різні типи шипів, що пропонуються брендами? Ви не знаєте, чому відповідають назви HG, FG, SG, Anti-Clog чи інші? Давайте ми допоможемо вам у всьому розібратися. Наші рекомендації допоможуть вам правильно підібрати шипи для бутс щодо ваших запитів та ігрової поверхні.
При покупці нової пари футбольного взуття важливими є кілька критеріїв. Звичайно, перший критерій — це ціна, яка є головним фактором вибору багатьох гравців. Є також кілька основних характеристик, які вам потрібно буде врахувати: матеріал, комфорт, легкість, посадка стопи і так далі. Однак найважливіший момент вибору — це місцевість, де ви гратимете. Від матеріалу покриття та його якості безпосередньо буде залежати, який тип підошви доведеться вибрати для гри.
Кожен тип покриття вимагає шипи певної форми та конструкції. Це необхідно не тільки для якісного зчеплення, але і для безпеки гравця. За допомогою цього посібника ми допоможемо вам краще зрозуміти типології підошв та розповімо, як правильно вибрати шипи для бутс.
Шипи FG
Ці шипи призначені для трав’яного покриття. Підошва «Firm Ground» або FG є популярною підошвою, що найбільше продається, особливо для стандартних футбольних полів. Цей тип підошви розроблено для забезпечення зчеплення на природних поверхнях. Ще її називають універсальною, тому що її можна використовувати на синтетичній та м’якій поверхні, незважаючи на деякий ризик послизнутися.
На такій підошві ми можемо зустріти конічні шпильки або різні за формою шпильки, залежно від моделі та бренду. Загалом ви можете нарахувати від 8 до 14 шипів, що дозволяє злегка скопати землю, розподіляючи тиск ваги на кожен шип. Матеріал шипів FG — найчастіше твердий пластик, але останнім часом спостерігається випуск таких шипів із твердої гуми. Початківцям та гравцям середнього рівня рекомендується використовувати цей тип підошви, тому що він підходить практично скрізь.
Проте важливо зазначити, деякі фахівці вважають цей тип підошви небезпечним для гравців. Бутси найкраще підбирати індивідуально не лише під певний тип покриття, а й під анатомічні особливості стопи та техніку гри людини. Так як це універсальний тип підошви, то її характеристики зведені до чогось середнього, що буде зручним для багатьох. Проте деяким гравцям FG можуть здатися некомфортними.
Шипи SG
Ці шипи призначені для м’якого ґрунту. Підошва “Soft Ground” або SG — це так званий тип підошви, що вкручується, зі змінними шипами. Ми тут відзначили ширшу посадку шипів, яких зазвичай налічується шість штук. Суть полягає в тому, щоб вкопатись у землю і сильно натиснути на кожен шип. Це необхідно, щоб не посковзнутись на м’якому ґрунті.
До речі, з цієї причини вони випускаються або з пластику, або з металу. Існує кілька розмірів шипів, залежно від текстури місцевості. Як ви зрозуміли, цей тип підошви призначений для дуже м’якої місцевості. Ми часто радимо досвідченому гравцю мати пару типів шпильок на зміну. Настійно не рекомендуємо грати з цією підошвою на твердому ґрунті. Це може спричинити надто сильний тиск і, як наслідок, біль у ногах або навіть травму.
Шипи SG Anti-Clog від Nike
На додаток до традиційної підошви SG, Nike розробила ще одну версію, відмінну від своїх конкурентів — SG Anti-Clog. Принцип простий: не допускати засмічення брудом підошв футбольних бутсів. Для цього команда розробників американського бренду вивчили молекулярну структуру бруду та винайшли систему, яка після намокання буквально запобігає прилипанню води до підошви. Технологія не нова, але вона добре працює.
Шипи AG
Ці шипи призначені для синтетичних покриттів. Підошва нетипова та маловідома. З появою синтетичних покриттів до ринку зайшли моделі цього типу ігрової поверхні. Цей тип підошви зазвичай виготовляється з гуми, складається приблизно з двадцяти конічних шипів (порожнистих для Nike). Це дозволяє рівномірно розподілити вагу на шипи, щоб не посковзнутись на землі та для уникнення передчасного зносу.
Порожнини в шипах ідеально підходять для гри на штучних полях із гумовими гранулами (ущільнювачем). Цікаво відзначити, що цю підошву у свій час сильно розкручували протягом декількох років, поки гравці не зрозуміли всі переваги таких шипів на синтетичних покриттях нового покоління. Того ж Неймара можна часто помітити в AG, а він точно розбирається в бутсах.
Шипи MG
Ці шипи призначені для всіх видів поверхонь, крім надто м’яких та зальних. Загалом, якщо вам ліньки вибирати шипи для бутс, тоді краще вибрати саме MG. Це універсальний вид підошви із кількістю шипів від 13 до 24 середньої довжини. Шипи виконані, як правило, із поліуретану, пластику або гуми.
Збільшена кількість шипів невеликого розміру дозволяє рівномірніше розподіляти вагу гравця, а багаторівнева структура підошви забезпечить стабільну гру на різних поверхнях.
Шипи HG
Ці шипи призначені для твердого ґрунту. Підошва, спеціалізована під твердий грунт, зустрічається рідше, ніж попередні модифікації, проте вона максимально ефективна. Пластина такої підошви складається з більшої кількості шипів, ніж FG, але має менший розмір. Вони поступово розосереджені на підошві, що дозволяє краще розподілити тиск на всі шипи.
Ця модель, призначена для жорстких стабілізованих грунтових кортів, рекомендується для гравців, які регулярно тренуються на твердих покриттях. Це може запобігти деяким травмам. Зверніть увагу, що цей тип підошви також хороший варіант для замерзлої місцевості.
Підошва TF
Підошва «TURF» — це підошва, яку деякі діти носять щодня, навіть не підозрюючи, що це футбольні бутси. Це також єдина підошва, яку ми рекомендуємо для міні-футболу (або футзалу, міського футболу на бетоні/асфальті). Вона виготовлена з дуже міцної гуми, та має вигляд багатошипування з рясним розташуванням маленьких шипів різної форми по всій поверхні.
Така конфігурація шипів призначена для штучних газонів із коротким ворсом або твердою місцевістю. Таким чином, підошва забезпечує якісне зчеплення із поверхнею. Цей тип взуття рекомендується молодим людям на футбольних тренуваннях або як запасна пара на кортах з твердим покриттям.
Дивіться також: Найкращі сороконіжки 2022 року: наш ТОП-10 моделей
Підошва IN або IC
Підошва “INDOOR” — дуже відома у світі футзалу. Її майже плоска гумова текстура забезпечує зчеплення у приміщенні або на дуже сухій місцевості. Ми рекомендуємо цей тип взуття для занять спортом у приміщенні або для гри на вуличних покриттях.
Якщо є можливість індивідуально підібрати шпильки для бутс зі спеціалістом, рекомендуємо скористатися цією можливістю. Він підбере ідеальну конфігурацію щодо техніки гри футболіста та тієї поверхні, де проходитимуть його тренування/ігри. Найчастіше у таких випадках професіонали рекомендують купувати кілька моделей бутс, які змінюються у разі переходу на інший тип газону.
Надсилаючи повідомлення, Ви дозволяєте збирання та обробку персональних даних. Політика конфіденційності.